REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porównywarki mają podwoić rynek polis zdrowotnych

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marcin Jaworski

REKLAMA

Ubezpieczenia zdrowotne są coraz częściej oferowane przez internet. Sprzedawcy chcą podwoić ten rynek. Jak? Dzięki opcji porównania ofert w jednym miejscu.
W poniedziałek serwis www.zdrowiedirect.pl dał internautom możliwość porównywania ofert i kupna polis zdrowotnych. To nie jedyna taka strona, ale jej przedstawiciele ogłosili bardzo ambitne plany.

- Zakładamy, że do końca przyszłego roku będziemy mieli nawet 300 tys. klientów - mówi Xenia Kruszewska, prezes multiagencji V Capital, która zarządza stroną.

To optymistyczne założenia, bo do tej pory wszystkim towarzystwom ubezpieczeniowym, sprzedającym te polisy głównie przez agentów i brokerów, udało się pozyskać około 250 tys. klientów (ubezpieczenia zdrowotne sprzedawane tradycyjnie nie cieszą się wielkim popytem). V Capital liczy jednak, że to właśnie internet będzie najlepszym sposobem dotarcia do Polaków zainteresowanych zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego swoim rodzinom.

- Największą słabością rynku ubezpieczeń zdrowotnych jest niedoinformowanie klientów. Z naszych badań wynika, że połowa ankietowanych nie wiedziała, że polisy zdrowotne są dostępne na polskim rynku - mówi Xenia Kruszewska.

Zagraniczne ubezpieczenia

Polisy zdrowotne można też kupować na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl (można tam kupić polisy różnego rodzaju). To o tyle ciekawy przykład, bo pokazuje, że internet to też dobry sposób na zakup polisy dla Polaków, którzy wyjechali za granicę. Mieszkając np. w Irlandii, mogą ubezpieczyć się w duńskim towarzystwie, korzystając z... polskiego pośrednika.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie One Health duńskiej firmy IHI, dzięki któremu można leczyć się we wszystkich krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii - twierdzi Anna Wawrzyńczak, prezes Ubezpieczeniaonline.pl.

Polscy klienci taką polisę mogą kupić zaraz po przyjeździe do obcego kraju, kiedy mają jeszcze trudności z porozumiewaniem się.

- Inne zasady udzielania opieki medycznej za granicą, brak informacji o tych zasadach, odpłatność większości tych usług powodują, że nasi rodacy poszukują rozwiązania, dzięki któremu nie muszą płacić za każdy pobyt u lekarza - dodaje Anna Wawrzyńczak.

Dlaczego polisy zdrowotne mają sprzedawać się tak dobrze akurat przez internet?

Porównywarki odniosły sukces

- Nie widzę powodu, żeby strona z ubezpieczeniami zdrowotnymi, pozwalająca na porównanie kilku ofert, uszeregowanie ich według różnych kryteriów: ceny, zakresu ochrony, dostępności placówek itp. nie odniosła sukcesu - uważa Xenia Kruszewska.

Dodaje, że portal www.zdrowiedirect.pl (pośrednik pracujący na rzecz wielu towarzystw), zgodnie z ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym i trendem obowiązującym w Unii Europejskiej, jest w stanie na piśmie przekazać klientowi rekomendację: jaka polisa będzie dla niego najlepsza.

- Dajemy możliwość porównania także ofert tych firm, których polis nie będzie można kupić on-line na naszych stronach. Właśnie to będziemy promować mocniej niż samą możliwość dokonania transakcji - zaznacza Xenia Kruszewska.

Niewielu agentów daje możliwość takiego porównania. A sami klienci nie mają czasu i ochoty spotykać się w ciągu dnia z kilkoma agentami.

Agent kontra komputer

Wszyscy uczestnicy rynku będą z pewnością obserwować zderzenie dwóch koncepcji sprzedaży. Tradycyjna opiera się głównie na oferowaniu polis grupowych (rzadziej indywidualnych) przez agentów i brokerów. Jeśli okaże się, że sprzedaż on-line przez rok przyciągnie tyle samo klientów co agenci przez kilka lat, będzie można ogłosić, że polisy zdrowotne są stworzone do tego kanału sprzedaży.

Polisa przez telefon i internet

MARCIN JAWORSKI

marcin.jaworski@infor.pl

OPINIA

Sława Cwalińska-Weychert. członek zarządu Link4

Potwierdzenia zawarcia OC przez internet są zgodne z prawem

Kierowcy nie mają żadnych powodów do niepokoju. Sprawa ważności potwierdzenia zawarcia umowy OC komunikacyjnego przez internet w postaci wydruku z komputera klienta już została wyjaśniona i policjanci nie powinni mieć wątpliwości. Stanowisko potwierdzające ważność tych dokumentów zajął rzecznik ubezpieczonych. Są ku temu mocne podstawy prawne. Ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 38 wyraźnie przewiduje, że kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu (np. policji) wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego dokumenty, w tym m.in. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku potwierdzeń wpłaty drukowanych z bankowych kont internetowych. Można w nich przeczytać sformułowanie: „Dokument sporządzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. z 1997 r. nr 140, poz. 939 z późniejszymi zmianami), czyli wygenerowane elektronicznie potwierdzenie wykonania przelewu nie wymaga podpisu ani stempla.” W Link4 nie mamy sygnałów od klientów o jakimkolwiek kwestionowaniu dokumentów przez policję. Nawiasem mówiąc, policja może, korzystając z telefonu naszego klienta, potwierdzić w każdym momencie fakt objęcia ochroną ubezpieczeniową.

Źródło: Gazeta Prawna Nr 206/2007 z dnia 2007-10-23

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Magdalena Biejat – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydatka na Prezydenta RP 2025]

Magdalena Biejat – która partia popiera kandydatkę? Przedstawiamy program wyborczy kandydatki na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. oraz wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego.

Przełom dla odbiorców energii elektrycznej. Likwidują pierwsze opłaty, dzięki licznikom zdalnym

W związku z wdrożeniem liczników zdalnego odczytu energii elektrycznej, pierwszy operator energetyczny w Polsce rezygnuje z opłat za odczyt na życzenie klienta. Dane będzie można otrzymać drogą mailową, listownie lub na nośniku pamięci. Rozwiązanie to umożliwi lepszą kontrolę zużycia energii, co przełoży się na oszczędności i niższe rachunki.

Co zrobić, gdy z ZUS nie dotarła deklaracja podatkowa PIT?

ZUS zrealizował akcję wysyłkową deklaracji podatkowych PIT-40, PIT-11A i PIT-11. Jednak nie wszystkie deklaracje trafiły do adresatów. Duplikat można dostać przychodząc do ZUS. Można też wydrukować dokument, który jest umieszczony na indywidualnym koncie PUE ZUS.

Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

REKLAMA

Renta socjalna 2025 r. Zmiany już od 1 maja 2025 r.

Jakie zmiany czekają osoby pobierające rentę socjalną? Czy nadchodzące zmiany wpłyną na wysokość wypłaty świadczeń? Ile wynosi renta socjalna po waloryzacji 1 marca 2025 r.? Co z dodatkiem dopełniającym do renty socjalnej? Kto musi złożyć wniosek, by otrzymać dodatek dopełniający?

Zakupy przed Wielkanocą 2025. Wojna cenowa między Lidlem i Biedronką służy kupującym. Inne sieci też w akcji

Polacy mają korzyść z tych wojen, bo dzięki niezliczonym promocjom mogą taniej albo więcej kupić przed świętami. To oznacza bardziej obfity lub zróżnicowany w potrawy i smakołyki stół wielkanocny u większości rodzin.

Sejm na żywo 15 kwietnia: Komisja śledcza ds. Pegasusa

Przesłuchanie Aleksandry Rozmierskiej, prokurator, wezwanej w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

500 plus na okulary (lub soczewki kontaktowe) dla osób pracujących przy komputerze, niezależnie od dofinansowania z NFZ – nareszcie jest decyzja A. Dziemianowicz-Bąk

Po sześciokrotnym wydłużeniu terminu odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie uregulowania minimalnej kwoty dofinansowania do okularów korekcyjnych (lub soczewek kontaktowych) dla osób pracujących przy komputerze oraz częstotliwości przysługiwania tegoż dofinansowania od pracodawcy – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, nareszcie przedstawiło swoje stanowisko w tej sprawie. Z jednej strony – pracownicy mogą poczuć się rozczarowani, a z drugiej – może ono stanowić narzędzie do „walki” z niefrasobliwym pracodawcą, którego regulacje wewnętrzne pozostają w sprzeczności z obowiązującymi przepisami.

REKLAMA

Odbiorcy prądu z nowym obowiązkiem. Kary do 10 tys. zł, ale rachunki mogą spaść nawet o 10%

Do lipca 2031 roku wszystkie mieszkania w Polsce muszą być wyposażone w liczniki zdalnego odczytu energii elektrycznej – taki obowiązek nakładają przepisy unijne i krajowe. Brak dostosowania się do nowych regulacji może skutkować grzywną nawet do 10 tys. zł. Nowe urządzenia, choć obowiązkowe, mogą też pomóc w obniżeniu rachunków za prąd.

Kod pocztowy - czy wiesz co oznaczają te cyfry? Poczta Polska wyjaśnia

Kod pocztowy to integralny składnik wszystkich adresów; każda z jego cyfr odpowiada za konkretny fragment lokalizacji. Poinformowała Poczta Polska w komunikacie z 17 marca 2025 r., w którym przytoczono sytuację z Mikoszewa, gdzie nowopowstały cypel został przypisany do odpowiedniego kodu.

REKLAMA