REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porównywarki mają podwoić rynek polis zdrowotnych

Marcin Jaworski

REKLAMA

Ubezpieczenia zdrowotne są coraz częściej oferowane przez internet. Sprzedawcy chcą podwoić ten rynek. Jak? Dzięki opcji porównania ofert w jednym miejscu.
W poniedziałek serwis www.zdrowiedirect.pl dał internautom możliwość porównywania ofert i kupna polis zdrowotnych. To nie jedyna taka strona, ale jej przedstawiciele ogłosili bardzo ambitne plany.

- Zakładamy, że do końca przyszłego roku będziemy mieli nawet 300 tys. klientów - mówi Xenia Kruszewska, prezes multiagencji V Capital, która zarządza stroną.

To optymistyczne założenia, bo do tej pory wszystkim towarzystwom ubezpieczeniowym, sprzedającym te polisy głównie przez agentów i brokerów, udało się pozyskać około 250 tys. klientów (ubezpieczenia zdrowotne sprzedawane tradycyjnie nie cieszą się wielkim popytem). V Capital liczy jednak, że to właśnie internet będzie najlepszym sposobem dotarcia do Polaków zainteresowanych zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego swoim rodzinom.

- Największą słabością rynku ubezpieczeń zdrowotnych jest niedoinformowanie klientów. Z naszych badań wynika, że połowa ankietowanych nie wiedziała, że polisy zdrowotne są dostępne na polskim rynku - mówi Xenia Kruszewska.

Zagraniczne ubezpieczenia

Polisy zdrowotne można też kupować na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl (można tam kupić polisy różnego rodzaju). To o tyle ciekawy przykład, bo pokazuje, że internet to też dobry sposób na zakup polisy dla Polaków, którzy wyjechali za granicę. Mieszkając np. w Irlandii, mogą ubezpieczyć się w duńskim towarzystwie, korzystając z... polskiego pośrednika.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie One Health duńskiej firmy IHI, dzięki któremu można leczyć się we wszystkich krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii - twierdzi Anna Wawrzyńczak, prezes Ubezpieczeniaonline.pl.

Polscy klienci taką polisę mogą kupić zaraz po przyjeździe do obcego kraju, kiedy mają jeszcze trudności z porozumiewaniem się.

- Inne zasady udzielania opieki medycznej za granicą, brak informacji o tych zasadach, odpłatność większości tych usług powodują, że nasi rodacy poszukują rozwiązania, dzięki któremu nie muszą płacić za każdy pobyt u lekarza - dodaje Anna Wawrzyńczak.

Dlaczego polisy zdrowotne mają sprzedawać się tak dobrze akurat przez internet?

Porównywarki odniosły sukces

- Nie widzę powodu, żeby strona z ubezpieczeniami zdrowotnymi, pozwalająca na porównanie kilku ofert, uszeregowanie ich według różnych kryteriów: ceny, zakresu ochrony, dostępności placówek itp. nie odniosła sukcesu - uważa Xenia Kruszewska.

Dodaje, że portal www.zdrowiedirect.pl (pośrednik pracujący na rzecz wielu towarzystw), zgodnie z ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym i trendem obowiązującym w Unii Europejskiej, jest w stanie na piśmie przekazać klientowi rekomendację: jaka polisa będzie dla niego najlepsza.

- Dajemy możliwość porównania także ofert tych firm, których polis nie będzie można kupić on-line na naszych stronach. Właśnie to będziemy promować mocniej niż samą możliwość dokonania transakcji - zaznacza Xenia Kruszewska.

Niewielu agentów daje możliwość takiego porównania. A sami klienci nie mają czasu i ochoty spotykać się w ciągu dnia z kilkoma agentami.

Agent kontra komputer

Wszyscy uczestnicy rynku będą z pewnością obserwować zderzenie dwóch koncepcji sprzedaży. Tradycyjna opiera się głównie na oferowaniu polis grupowych (rzadziej indywidualnych) przez agentów i brokerów. Jeśli okaże się, że sprzedaż on-line przez rok przyciągnie tyle samo klientów co agenci przez kilka lat, będzie można ogłosić, że polisy zdrowotne są stworzone do tego kanału sprzedaży.

Polisa przez telefon i internet

MARCIN JAWORSKI

marcin.jaworski@infor.pl

OPINIA

Sława Cwalińska-Weychert. członek zarządu Link4

Potwierdzenia zawarcia OC przez internet są zgodne z prawem

Kierowcy nie mają żadnych powodów do niepokoju. Sprawa ważności potwierdzenia zawarcia umowy OC komunikacyjnego przez internet w postaci wydruku z komputera klienta już została wyjaśniona i policjanci nie powinni mieć wątpliwości. Stanowisko potwierdzające ważność tych dokumentów zajął rzecznik ubezpieczonych. Są ku temu mocne podstawy prawne. Ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 38 wyraźnie przewiduje, że kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu (np. policji) wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego dokumenty, w tym m.in. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku potwierdzeń wpłaty drukowanych z bankowych kont internetowych. Można w nich przeczytać sformułowanie: „Dokument sporządzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. z 1997 r. nr 140, poz. 939 z późniejszymi zmianami), czyli wygenerowane elektronicznie potwierdzenie wykonania przelewu nie wymaga podpisu ani stempla.” W Link4 nie mamy sygnałów od klientów o jakimkolwiek kwestionowaniu dokumentów przez policję. Nawiasem mówiąc, policja może, korzystając z telefonu naszego klienta, potwierdzić w każdym momencie fakt objęcia ochroną ubezpieczeniową.

Źródło: Gazeta Prawna Nr 206/2007 z dnia 2007-10-23

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy praca w nocy w lutym 2025 roku będzie się opłacała? To szczególny miesiąc. Pracownik może zarobić dodatkowo ponad 930 złotych.

Jednym z dodatków do wynagrodzenia przysługujących pracownikom jest dodatek za pracę w nocy. Jego wysokość jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę i ilości godzin do przepracowania przypadających w danym miesiącu. Czy praca w nocy w lutym 2025 roku będzie się opłacała?

Szokujące dane dotyczące prywatnych gabinetów stomatologicznych w Polsce. Nie do uwierzenia!

Kogo na to nie stać, ma w ustach ruinę, kto ma pieniądze, wydaje majątek w prywatnym gabinecie, gdzie ceny zwalają z nóg. Tak wygląda u nas leczenie zębów. W ubiegłym roku ceny usług stomatologicznych zwiększyły się średnio o blisko 9 procent rok do roku. Jak wynika z analiz Głównego Urzędu Statystycznego ceny tych usług w Polsce rosną znacznie szybciej niż średnia w Unii Europejskiej! Dla części ekspertów to szokująca informacja. 

Czy komornik może wejść na konto Revolut? Zmiany na horyzoncie

Czy komornik może wejść na konto w aplikacji Revolut? Czy popularna platforma fintechowa będzie włączona do systemu Ognivo? Przed nami wydarzenie, które może być początkiem końca dobrych czasów dla polskich dłużników.

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2025 r. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2025 r. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni w 2025 r.? Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy w 2025 r.? Co ze zmianą czasu w 2026 r.? Kiedy przestaniemy przestawiać zegarki?

REKLAMA

Wejdą nawet w nocy, bez zapowiedzi i dokonają kontroli: dotyczy milionów Polaków

Takie działanie jest zgodne z prawem. Mogą wejść nawet w nocy, w zasadzie o każdej porze, też w dzień, bez zapowiedzi i mogą dokonać szczegółowej kontroli. Dotyczy to milionów Polaków, czy jest się o co obawiać?

Zasiłek pielęgnacyjny 2026 r.

Zasiłek pielęgnacyjny 2026 r. Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny w 2025 r.? Ile wyniesie zasiłek pielęgnacyjny w 2026 r.? Kto może wystąpić o zasiłek pielęgnacyjny? Komu przysługuje? Kiedy złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny? Czy można pobierać równolegle zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny?

Można dostać nawet kilkaset złotych więcej dodatku do tegorocznej emerytury. Wystarczy zrobić tę jedną rzecz

Jak kania dżdżu wypatrują seniorzy tegorocznej trzynastki i czternastki, które zasilą ich chude zazwyczaj portfele. Te dwie ekstraemerytury mogą być wyższe. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Czy 02.02.2025 r. to niedziela handlowa, handel bez zakazu, zakupy w Lidlu i Biedronce, w galeriach, wszystkie sklepy otwarte czy tylko Żabka

Mamy dziś pierwszą niedzielę lutego. Poprzednia była niedzielą handlową, a jak jest dziś - czy to niedziela handlowa, z możliwością zrobienia zakupów w Lidlu, Biedronce i innych dużych sklepach sieciowych? Czy warto udać się do galerii handlowej na zakupy bo nie obowiązuje dziś zakaz handlu. Takie pytania wciąż są aktualne w większość niedziel w roku. Jak jest dziś, 2 lutego 2025 roku.

REKLAMA

Skarbówka prześwietli miliony Polaków. Dobiera się do skóry sprzedającym w internecie. Ruszyły gigantyczne kontrole i kary

Nikt się nie ukryje, nikt się nie wywinie. Skarbówka prześwietla właścicieli lokali i mieszkań oferowanych na popularnych portalach, takich jak Booking.com oraz Airbnb. Jak się okazuje, nie wszyscy, którzy zarabiają na krótkoterminowym najmie chcą się dzielić zyskiem z fiskusem. Na baczność muszą się mieć także handlujący w internecie. Ich też skarbówka bierze pod lupę.  

Kobiety mogą kończyć pracę godzinę wcześniej lub zaczynać godzinę później. Wystarczy złożenie pracodawcy oświadczenia [WZÓR]. Za odmowę – nawet 30 tys. zł grzywny dla pracodawcy

Kobiety karmiące swoje dziecko piersią – mają prawo do dwóch dodatkowych półgodzinnych (lub odpowiednio - 45-minutowych) przerw w pracy. Na wniosek pracownicy – przerwy te mogą być wykorzystywane łącznie, co w praktyce oznacza, że kobieta może kończyć pracę godzinę (lub odpowiednio – półtorej godziny) wcześniej lub zaczynać ją godzinę (lub odpowiednio – półtorej godziny) później. Pracodawca nie ma przy tym prawa wymagać od pracownicy przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego fakt karmienia piersią, a za odmowę udzielania jej ww. przerw – grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny.

REKLAMA