REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W promocji auto tańsze do 20 tys. zł

Marcin Jaworski

REKLAMA

- Według prognoz GP w tym roku Polacy kupią w salonach 300 tys. aut - Na zamówione samochody trzeba czekać nawet kilka miesięcy - Bonusy w formie polisy ubezpieczeniowej powoli stają się standardem


Najnowsze promocje samochodowe.


Sprzedaż aut.

Już pod koniec sierpnia i na początku września niektórzy importerzy samochodów ogłosili nowe promocyjne warunki sprzedaży. Przygotowują się kolejni. Jesienią będziemy mogli przebierać w promocyjnych ofertach.

- To o tyle dziwna sytuacja, że prowadzone są akcje promocyjne w sytuacji, w której na wiele samochodów trzeba czekać nawet kilka miesięcy - mówi Marek Konieczny, dyrektor Polskiej Izby Motoryzacji.

To efekt pesymistycznych przewidywań importerów i dealerów, którzy na początku roku szacowali, że wzrost sprzedaży będzie jednocyfrowy. Tymczasem okazało się, że w tym roku (do końca sierpnia) sprzedano o 25 proc. więcej aut niż rok wcześniej. A branża motoryzacyjna czeka na jesienny boom. Nawet jeśli konserwatywnie założymy, że przez cztery miesiące salony będzie opuszczało tylko tyle aut co późną wiosną, czyli 25-27 tys. sztuk, to na koniec roku z salonów może wyjechać nawet nowych 300 tys. aut.

Stąd każdy z graczy chce skorzystać z dobrej koniunktury, sprzedając jak najwięcej aut. Klientów mają przyciągać nowe modele, które zastępują stare coraz szybciej.

- Na przykład najstarszą konstrukcją w ofercie Nissana jest micra, samochód obecny na rynku zaledwie od czterech lat - mówi Radosław Pszczółka, rzecznik Polskiej Grupy Dealerów.

Stare modele nie zawsze tańsze

Właśnie Nissan i Ford prowadzą obecnie swoje tygodnie nowości, prezentując nowe modele aut. Do końca września potrwają dni otwarte w Hyundai, w czasie których będzie promowany nowy model i30.

Czy to okazja do tańszych zakupów starego modelu?

- To zależy od koncepcji danego producenta czy importera - mówi Marek Konieczny z Polskiej Izby Motoryzacji.

Dodaje, że nie ma reguły przewidującej obniżki cen starych modeli. Na przykład Skoda mimo wprowadzenia nowej fabii nie wprowadziła centralnej promocji na starą wersję auta.

- Decyzje o ewentualnych wyprzedażowych obniżkach ceny zależą od dealerów - mówi Sebastian Szczęsny, specjalista ds. PR Skoda Auto.

Dodaje, że poprzednia generacja fabii w wersji combi sprzedaje się nadal bardzo dobrze mimo zapowiedzi wejścia na rynek nowej fabii combi w I kwartale 2008 r. Przypomina też, że Skoda unika dawania upustów od ceny wyjściowej i promuje raczej swoje auta przez dodawanie dodatkowego wyposażenia, ubezpieczenia czy możliwość skorzystania z preferencyjnego kredytu.

Polisa jako bonus

Z drugiej strony na przykład Citroen sprzedaje stare modele Xsara Picasso, za niecałe 54 tys. zł, a więc około 20 tys. mniej, niż wynosiła cena wyjściowa przed wprowadzeniem C4 Picasso. Dodatkowo większość modeli aut można kupić w preferencyjnym kredycie 50/50, a od początku września promocyjne ceny większości swoich modeli firma wsparła dodatkowym pakietem ubezpieczeniowym Allianz, w cenie auta.

To zresztą coraz popularniejszy sposób na przyciąganie klientów. Spośród firm, które w ostatnim czasie ogłosiły promocje, tylko Fiat nie kusi klientów tanim lub wręcz gratisowym ubezpieczeniem auta. To istotny bonus, bo taka polisa to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a te sprzedawane w salonach mają wiele korzystniejszych dla klientów zapisów. Na przykład kupując polisę na wolnym rynku na nowe auto, będziemy mieli tylko trzy-, sześciomiesięczną gwarancję, że w razie zupełnego rozbicia czy kradzieży auta dostaniemy jego wartość z faktury. W pakietach dealerskich standardem jest 12-miesięczny okres takiej gwarancji w ramach polisy AC. Dodatkowo Mitsubishi oferuje swoim klientom gratisowe ubezpieczenie GAP, które daje taką gwarancję przez 24 miesiące od zakupu.

Ponieważ rynek części zamiennych i napraw liberalizuje się coraz bardziej, walka o przyciągnięcie klientów do autoryzowanych salonów będzie coraz ostrzejsza. Więcej będzie np. takich pomysłów, jaki ostatnio przedstawiła Honda, dając kupującym model Accord kartę uprawniającą m.in. do 10 proc. zniżki na naprawy.

Nowe pomysły

Zresztą konkurenci sięgają po coraz nowsze sposoby na przekonanie klientów do swoich aut. Na przykład w salonach Forda będzie można w tym tygodniu porównać nowego forda mondeo z innymi popularnymi w tej klasie modelami innych marek: Oplem Vectrą, Toyotą Avensis i VW Passatem.

- To pierwszy przypadek w Polsce, by taką możliwość dostali klienci indywidualni - mówi Radosław Pszczółka, rzecznik Polskiej Grupy Dealerów.

Dodaje, że wcześniej taką możliwość mieli tylko klienci flotowi, czyli ci, którzy kupowali kilkadziesiąt czy kilkaset aut dla swojej firmy.

Na inny pomysł wpadło Renault z ING Bankiem Śląskim. Klienci banku, którzy wypełnią formularz pojawiający się przy logowaniu do systemu bankowości elektronicznej, dostaną specjalny certyfikat, z którym mogą do 29 września kupić nowe Renault Clio z 8-12-proc. zniżką.


Marcin Jaworski

marcin.jaworski@infor.pl

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

REKLAMA

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? W 2024 r. zrób te trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? Zrób trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie. Darowizny w najbliższej rodzinie są co do zasady zwolnione od podatku, jednak czasami trzeba złożyć druk SD-Z2.

REKLAMA