Wyjazdy integracyjne pomagają w pracy

Bożena Wiktorowska
rozwiń więcej
Dofinansowanie kursów języka angielskiego, dodatkowy abonament w prywatnej klinice medycznej, dwa razy w roku imprezy plenerowe połączone z zabawami grupowymi – oferuje swoim pracownikom Focus Advertising, agencja reklamowa.

W agencji reklamowej pracują osoby zajmujące się finansami, obsługą i pozyskiwaniem nowych klientów oraz dwuosobowe zespoły kreatywne składające się z copywritera oraz grafika. – Fluktuacja pracowników w agencjach reklamowych jest duża – mówi Daniel Gadomski, generalny dyrektor i właściciel firmy Focus Advertising. – Z tego powodu dużym wyzwaniem jest utrzymanie pracowników w agencji. Możemy to zrobić na wiele sposobów.
Pracownicy firmy najbardziej chwalą dobrą atmosferę, czytelny system awansu oraz programy motywacyjne. – Pracownicy mają poczucie, że trafili do firmy stabilnej, która się rozwija i stwarza im warunki do awansu pionowego związanego z podwyżką wynagrodzenia – dodaje Joanna Żuk, szef działu obsługi klientów. – To nie jest praca na kilka miesięcy, lecz wiele lat.
Osoby zatrudnione w polskich agencjach reklamowych zarabiają obecnie tyle co specjaliści od reklamy pracujący w zachodnich firmach sieciowych mających swoje przedstawicielstwa w Polsce. – Nasi najlepsi graficy mają identyczne pensje, jak osoby zatrudnione na takich samych stanowiskach w wielkich zachodnich agencjach – mówi Daniel Gadomski. – Natomiast różnimy się podejściem do pracownika.
– W przypadku osób zajmujących się tworzeniem kampanii reklamowych sprawą niezwykle ważną jest wzajemnie zrozumienie – dodaje Daniel Gadomski. – Zespoły pracują ze sobą po kilkanaście godzin, tworząc wizerunek nowych produktów. Muszą się więc dobrze znać i rozumieć. Dobra komunikacja między nimi przynosi wymierne efekty w postaci udanych reklam oraz zadowolonych klientów.
Dwa razy w roku wszyscy pracownicy przez trzy dni uczestniczą w wyjazdach intergracyjnych. – W czasie takich wspólnych wypadów na Mazury czy do Zakopanego mamy okazję spokojnie porozmawiać również o sprawach związanych z pracą. Nie mamy żadnych wykładów, ale nie jest to czas zmarnowany – wyjaśnia Łukasz Słotwiński, copywriter.
– W trakcie wyjazdów mamy różne atrakcje sportowe – dodaje Joanna Żuk. – Wspólne zabawy pozwalają również ocenić, czy ktoś ma predyspozycje przywódcze oraz czy potrafi współpracować w zespole – dodaje Daniel Gadomski. – Najważniejszą sprawą jest, aby pracownicy potrafili pracować ze sobą. W naszej firmie wiele osób przyjaźni się ze sobą. Niektóre z nich umawiają się na nieformalne spotkania po pracy. Natomiast wyjście wszystkich pracowników na uroczystą imprezę po pracy musi być związane ze świętem, np. zdobyciem nagrody.
Firma dofinansowuje dodatkową naukę języka angielskiego. Z takiej możliwości korzystają m.in. pracownicy działu obsługi klientów. Ponadto firma prowadzi cykliczne szkolenia dla swoich pracowników, np. menedżerowie poznają nowoczesne zasady zarządzania, komunikacji w zespołach oraz rozwiązywania konfliktów. Dodatkowo wszyscy pracownicy mają wykupiony dodatkowy abonament w jednej z warszawskich prywatnych klinik.
– W każdym dziale obowiązują inne zasady wynagradzania – mówi Daniel Gadomski. – Jednak w całej firmie obowiązuje jedna zasada. Nowi pracownicy przychodzący do nas z innej agencji reklamowej nie mogą zarobić więcej niż osoby zatrudnione wcześniej na takim samym stanowisku. Mogą natomiast awansować na wyższe stanowisko.
– Znalezienie dobrego pracownika do agencji jest trudne. Tworząc firmę, dobieram osoby spełniające moje wymagania – dodaje Daniel Gadomski. – Jeżeli szukamy osób do działu obsługi klienta, korzystamy z pomocy firm fachowych. Trudniej jest natomiast znaleźć osoby zajmujące się kreacją. W taki przypadkach korzystamy z prywatnych kontaktów.

Bożena Wiktorowska
bozena.wiktorowska@infor.pl
Infor.pl
Czy 03.11.2024 r. to niedziela handlowa, handel bez zakazu, zakupy w Lidlu i Biedronce, w galeriach, wszystkie sklepy otwarte czy tylko Żabka
02 lis 2024

Czy pirewsza niedziela listopada jest niedzielą handlową? Czy jeśli duże zakupy, to tylko dziś w sobotę 2 listopada, nie należy więc zwlekać, ale udać się do sklepu - adekwatnie do potrzeb związanych z brakami w lodówce czy spiżarni oraz korzyści oczekiwanych po oferowanych promocjach.

ZUS: 271 wniosków o zwolnienie z opłacania składek ZUS w ciągu pierwszych 30 minut. Od północy trwa nabór wniosków o wakacje składkowe od ZUS
01 lis 2024

ZUS: 271 wniosków o zwolnienie z opłacania składek ZUS w ciągu pierwszych 30 minut. Od północy trwa nabór wniosków o wakacje składkowe od ZUS. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS? Jakie warunki trzeba spełniać, by skorzystać z ulgi?

Opłaty pobierane przez cmentarze nielegalne. Nekropolia mogą pobierać jedynie opłaty za pochówek. Przełomowy wyrok WSA w Olszynie
02 lis 2024

Organy samorządowe nie mogą ustanawiać (a cmentarze – na tej postawie) pobierać jakichkolwiek opłat, które są niezwiązane z pochówkiem zmarłych, tj. m.in. opłat za dochowanie zmarłego do już opłaconego grobu, wjazd na cmentarz i korzystanie z cmentarza – orzekł WSA w Olsztynie. Wyrok ten – z pewnością – będzie stanowił istotną informację dla wielu osób, które w związku ze Świętem Zmarłych, w najbliższych dniach, udadzą się na groby swoich bliskich. 

1000 złotych brutto dopłaty do prądu. Niezależnie od bonu energetycznego i innych świadczeń. Kto może się ubiegać?
01 lis 2024

Kto otrzyma dodatkowe 1000 złotych brutto dopłaty do prądu? Należy się obok bonu energetycznego itp. świadczeń. Podwyżki cen energii elektrycznej to gorący temat. Teraz przybrał na sile w związku z usuwaniem skutków wrześniowej powodzi. Poszkodowani mogą liczyć na 1000 złotych dodatkowego wsparcia do zasiłku powodziowego  na pokrycie kosztów energii.

Nowe świadczenie radykalnie ulży tysiącom osób. Jednak trzeba będzie na nie poczekać
01 lis 2024

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o rencie socjalnej. Tysiące osób skorzysta z nowego świadczenia – dodatku dopełniającego. Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., ale na wypłatę dodatku trzeba będzie poczekać.

DPS: Pensjonariusz nie opłaci kosztów pobytu, nawet jeśli go na to stać
31 paź 2024

Pobyt w domu pomocy społecznej jest świadczeniem odpłatnym. Ustalając opłatę za pobyt bierze się pod uwagę dochód osób zobowiązanych do wnoszenia opłaty. Czy możliwe jest uwzględnianie także ich majątku?

Zasiłek chorobowy w 2025 r. Chory pracownik może przyjść do pracy. I nie straci zasiłku. Pod warunkami
31 paź 2024

W 2025 r. chory pracownik (nie zakażający innych, mogący chodzić) ma prawo przyjść do firmy i załatwić sprawę związaną z pracą. Chodzi o takie incydentalne czynności jak podpisanie umowy, dokumentów reklamacyjnych, doniesienia pendrive, przekazanie kluczy serwisowych, odblokowanie komputera. 

Dłuższy urlop dla rodziców. Rząd wprowadza uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie (ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu)
31 paź 2024

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Księgowy jako doradca strategiczny – ewolucja zawodu w erze cyfrowej
31 paź 2024

Badanie fillup k24 „Księgowi jako kluczowi doradcy klienta? Rola, wyzwania i rozwój zawodu okiem księgowych i przedsiębiorców” pokazuje, że przedsiębiorcy chcą widzieć w księgowym osobę, która doradzi, zrozumie ich, pomoże podjąć strategiczne decyzje, a nie tylko wprowadzi dane – mówi Monika Piątkowska, doradca podatkowy fillup. 

Świadczenie Aktywnie w żłobku. Jaki warunek musi być spełniony, żeby dostać dofinansowanie?
31 paź 2024

Świadczenie „Aktywnie w żłobku” przysługuje na dofinansowanie kosztów objęcia dziecka opieką w żłobku, klubie dziecięcym albo sprawowanej przez dziennego opiekuna. Jest to jedna z trzech form wsparcia dostępnych w programie „Aktywny Rodzic”. Kiedy ZUS może przyznać dofinansowanie?

pokaż więcej
Proszę czekać...