REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyjazdy integracyjne pomagają w pracy

Bożena Wiktorowska
Bożena Wiktorowska

REKLAMA

Dofinansowanie kursów języka angielskiego, dodatkowy abonament w prywatnej klinice medycznej, dwa razy w roku imprezy plenerowe połączone z zabawami grupowymi – oferuje swoim pracownikom Focus Advertising, agencja reklamowa.

W agencji reklamowej pracują osoby zajmujące się finansami, obsługą i pozyskiwaniem nowych klientów oraz dwuosobowe zespoły kreatywne składające się z copywritera oraz grafika. – Fluktuacja pracowników w agencjach reklamowych jest duża – mówi Daniel Gadomski, generalny dyrektor i właściciel firmy Focus Advertising. – Z tego powodu dużym wyzwaniem jest utrzymanie pracowników w agencji. Możemy to zrobić na wiele sposobów.
Pracownicy firmy najbardziej chwalą dobrą atmosferę, czytelny system awansu oraz programy motywacyjne. – Pracownicy mają poczucie, że trafili do firmy stabilnej, która się rozwija i stwarza im warunki do awansu pionowego związanego z podwyżką wynagrodzenia – dodaje Joanna Żuk, szef działu obsługi klientów. – To nie jest praca na kilka miesięcy, lecz wiele lat.
Osoby zatrudnione w polskich agencjach reklamowych zarabiają obecnie tyle co specjaliści od reklamy pracujący w zachodnich firmach sieciowych mających swoje przedstawicielstwa w Polsce. – Nasi najlepsi graficy mają identyczne pensje, jak osoby zatrudnione na takich samych stanowiskach w wielkich zachodnich agencjach – mówi Daniel Gadomski. – Natomiast różnimy się podejściem do pracownika.
– W przypadku osób zajmujących się tworzeniem kampanii reklamowych sprawą niezwykle ważną jest wzajemnie zrozumienie – dodaje Daniel Gadomski. – Zespoły pracują ze sobą po kilkanaście godzin, tworząc wizerunek nowych produktów. Muszą się więc dobrze znać i rozumieć. Dobra komunikacja między nimi przynosi wymierne efekty w postaci udanych reklam oraz zadowolonych klientów.
Dwa razy w roku wszyscy pracownicy przez trzy dni uczestniczą w wyjazdach intergracyjnych. – W czasie takich wspólnych wypadów na Mazury czy do Zakopanego mamy okazję spokojnie porozmawiać również o sprawach związanych z pracą. Nie mamy żadnych wykładów, ale nie jest to czas zmarnowany – wyjaśnia Łukasz Słotwiński, copywriter.
– W trakcie wyjazdów mamy różne atrakcje sportowe – dodaje Joanna Żuk. – Wspólne zabawy pozwalają również ocenić, czy ktoś ma predyspozycje przywódcze oraz czy potrafi współpracować w zespole – dodaje Daniel Gadomski. – Najważniejszą sprawą jest, aby pracownicy potrafili pracować ze sobą. W naszej firmie wiele osób przyjaźni się ze sobą. Niektóre z nich umawiają się na nieformalne spotkania po pracy. Natomiast wyjście wszystkich pracowników na uroczystą imprezę po pracy musi być związane ze świętem, np. zdobyciem nagrody.
Firma dofinansowuje dodatkową naukę języka angielskiego. Z takiej możliwości korzystają m.in. pracownicy działu obsługi klientów. Ponadto firma prowadzi cykliczne szkolenia dla swoich pracowników, np. menedżerowie poznają nowoczesne zasady zarządzania, komunikacji w zespołach oraz rozwiązywania konfliktów. Dodatkowo wszyscy pracownicy mają wykupiony dodatkowy abonament w jednej z warszawskich prywatnych klinik.
– W każdym dziale obowiązują inne zasady wynagradzania – mówi Daniel Gadomski. – Jednak w całej firmie obowiązuje jedna zasada. Nowi pracownicy przychodzący do nas z innej agencji reklamowej nie mogą zarobić więcej niż osoby zatrudnione wcześniej na takim samym stanowisku. Mogą natomiast awansować na wyższe stanowisko.
– Znalezienie dobrego pracownika do agencji jest trudne. Tworząc firmę, dobieram osoby spełniające moje wymagania – dodaje Daniel Gadomski. – Jeżeli szukamy osób do działu obsługi klienta, korzystamy z pomocy firm fachowych. Trudniej jest natomiast znaleźć osoby zajmujące się kreacją. W taki przypadkach korzystamy z prywatnych kontaktów.

Bożena Wiktorowska
bozena.wiktorowska@infor.pl

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

REKLAMA

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? W 2024 r. zrób te trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? Zrób trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie. Darowizny w najbliższej rodzinie są co do zasady zwolnione od podatku, jednak czasami trzeba złożyć druk SD-Z2.

REKLAMA