REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Uniwersalna polisa na wszystko

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Towarzystwa ubezpieczeniowe ściśle określają zakres swojej ochrony ubezpieczeniowej i niezależnie od tego ograniczają ją wprowadzając katalog wyłączeń. O tym, czy dana oferta jest mniej czy bardziej korzystna, decyduje zatem lista zdarzeń, za które ubezpieczyciel odpowiada, w zestawieniu z katalogiem wyłączeń.

Zaletą najnowszej oferty ubezpieczeniowej dla posiadaczy domów lub mieszkań jest możliwość ubezpieczenia mienia na zasadzie all risks. Zapis ten oznacza w umowach ubezpieczeniowych objęcie ochroną ubezpieczeniową wszystkich zdarzeń powodujących szkodę, chyba że dany ich rodzaj został wymieniony w katalogu wyłączeń ochrony. Rozwiązanie to znane było już wcześniej z ubezpieczeń dużych podmiotów gospodarczych. Najnowsza oferta ubezpieczeniowa opiera się na dwóch produktach ubezpieczeniowych – Warta Dom Komfort (uniwersalna polisa na wszystko) i Warta Dom. Przy czym pierwsza opcja adresowana jest do klientów deklarujących sumę ubezpieczenia domu lub mieszkania w wysokości co najmniej 200 000 zł lub mienia znajdującego się w środku w wysokości co najmniej 40 000 zł. Druga zaś opcja skierowana jest do osób zainteresowanych dopasowaniem ochrony do swoich potrzeb, gdzie zakres ochrony został podzielony na dwie odrębne grupy – zdarzenia losowe i ryzyka kradzieży.

Zakres ochrony

Zarówno ubezpieczeniem Warta Dom Komfort, jak i Warta Dom może zostać objęty lokal mieszkalny, dom jednorodzinny, garaż, inny budynek, ogrodzenie, stałe elementy lokalu mieszkalnego, ruchomości domowe znajdujące się w Polsce i do których ubezpieczony posiada tytuł prawny. Wybierając opcję Warta Dom Komfort można liczyć, że ubezpieczeniem zostaną objęte obiekty małej architektury (wraz z ich wyposażeniem) i wskazane elementy lokalu, domu jednorodzinnego, garażu, innego budynku w trakcie inwestycji (budowy), zamontowane lub niezamontowane na stałe, jak np. drzwi z futrynami i zamkami, zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, piece, kominki. Obiektami małej architektury będą znajdujące się na terenie nieruchomości, na której położony jest dom rodzinny, obiekty użytkowe służące rekreacji i utrzymaniu porządku, jak np. piaskownica, huśtawki, oświetlenie posesji. Przy czym do obiektów małej architektury nie zalicza się lekkich konstrukcji, stanowiących ochronę np. kortu tenisowego, basenu, sauny. Spośród opcji dodatkowych można wybrać ubezpieczenie bagażu podróżnego, Pakiet Torebka (przedmioty codziennego użytku), odpowiedzialność cywilną osób fizycznych w życiu prywatnym, nagrobki, następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ponadto do każdej polisy dołączany jest bezpłatny pakiet usług assistance.

Wysokość składki

Wysokość składki ubezpieczyciel ustala na podstawie obowiązującej w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia taryfy składek, w zależności od przedmiotu, zakresu, wysokości sumy i okresu ubezpieczenia. Tymczasem zawierając ubezpieczenie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek oferowanych przez ubezpieczyciela m.in.: za system alarmowy z monitoringiem z załogami (30 proc.), całodobowy nadzór (30 proc.), drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem (20 proc.), zamek z certyfikatem (5 proc.) kraty, rolety przeciwłamaniowe w oknach (10 proc.). Poza zniżkami ubezpieczyciel stosuje również zwyżki, np. płatność składki za ubezpieczenie w ratach czy też za wystąpienie w okresie ostatniego roku ubezpieczenia więcej niż jednej szkody.

Wyłączenia odpowiedzialności

Ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody powstałe np. w przedmiotach ubezpieczenia, do których ubezpieczony nie posiada tytułu prawnego, w ruchomościach domowych, jeśli budynek, w którym się znajdują, nie posiada pozwolenia na użytkowanie, w przedmiotach służących działalności gospodarczej, handlowej, produkcyjnej lub usługowej, ruchomościach domowych znajdujących się na balkonie, w źródłach światła (żarówkach, świetlówkach, halogenach itp., chyba że nastąpiło przepięcie). Zakresem ochrony ubezpieczeniowej nie będą objęte również szkody powstałe np. wskutek zawilgocenia stałych elementów (chyba że było o­no wynikiem powodzi), przemarzania ścian, błędów w sztuce budowlanej, wad konstrukcyjnych, materiałowych, projektowych, przenikania wód z gruntu do budynku (chyba że było o­no wynikiem powodzi).


Oprac. A.N.
Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brzoska: reguła 1 in 2 out. Deregulacja [SprawdzaMY]

Rafał Brzoska proponuje stałą regułę tworzenia nowego prawa: 1 in 2 out. Chodzi o to, że każdy nowy akt prawny ma powodować wyeliminowanie 2 innych. Ma to na celu pozbycie się najstarszych, nieobowiązujących lub nieprzystających od obecnych czasów przepisów. To byłby największy skok jakościowy w historii polskiej legislacji od 1989 roku.

Cytomegalia wrodzona. Przełomowe badanie z honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia

Wirus cytomegalii u kobiet w ciąży może stanowić zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka. W Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie realizowany jest projekt POL PRENATAL CMV. To pierwsze badanie w Polsce i drugie na świecie dotyczące zakażenia wewnątrzmacicznego u ciężarnych z pierwotną infekcją wirusem cytomegalii. Jest to przełomowe badanie niekomercyjne, finansowane przez Agencję Badań Medycznych, nad którym honorowy patronat objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

25 kwietnia 2025: jutro zakończenie roku szkolnego maturzystów. Kiedy pierwsze matury? Harmonogram [Tabela]

Już jutro w piątek 25 kwietnia 2025 r. jest zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Kończą szkołę 2 miesiące wcześniej od reszty uczniów szkół średnich (27 czerwca 2025 r.). Kiedy zaczynają się pierwsze egzaminy maturalne? Harmonogram matur ustnych i pisemnych w tabeli podaje CKE.

Szybka powtórka przed maturą z polskiego. Sprawdź, czy zdasz [QUIZ]
Już niedługo maturzyści będą zdawać egzamin z języka polskiego. W tym quizie można sprawdzić swoją wiedzę z tego przedmiotu. To co? Zaczynamy?

REKLAMA

Sejm na żywo 24 kwietnia: Komisja śledcza ds. Pegasusa. Zbigniew Ziobro nie stawił się na przesłuchanie

Na dziś wezwano na przesłuchanie Zbigniewa Ziobrę, ministra sprawiedliwości w latach 2015-2023, prokuratora generalnego w latach 2016-2023. Został on wezwany w celu złożenia zeznań.

Liczba ludności w Polsce [dane GUS]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec I kwartału 2025 r.

Liczba ludności Polski na koniec I kwartału 2025 r. spadła o - podał GUS.

Wyższe wynagrodzenie dla pracowników samorządowych. Wyrównanie od 1 marca 2025 r. Kiedy podwyżki?

Wyższe wynagrodzenie dla pracowników samorządowych. Wyrównanie od 1 marca 2025 r. Kiedy podwyżki? Co zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (RD172). Projekt jest po uzgodnieniach, opiniowaniu i konsultacjach publicznych. Projekt uwzględnia m.in. uwagi samorządowców w zakresie wyodrębnienia nowej podgrupy w ramach stanowiska marszałka województwa – marszałka województwa w województwie powyżej 3 mln mieszkańców.

Firmy ignorują KSeF? Tylko 5 tys. podmiotów gotowych na rewolucję e-fakturowania

Choć obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur wejdzie w życie za 9 miesięcy, zaledwie 5230 firm zdecydowało się na dobrowolne wdrożenie systemu. Eksperci biją na alarm – to ostatni moment na przygotowania. Firmy nie tylko ryzykują chaos, ale też muszą zmierzyć się z brakiem środowiska testowego, napiętym harmonogramem i rosnącą liczbą innych zmian w przepisach.

REKLAMA

Zasiłek okresowy i zasiłek celowy z MOPS 2025 [Przykład]

Zasiłek okresowy i celowy są ważnymi świadczeniami wypłacanymi przez ośrodki pomocy społecznej. Ile wynoszą i jakie kryteria trzeba spełnić? Co zmieniło się w 2025 roku? Czym różnią się te dwie formy pomocy? Oto aktualne zasady i kryteria!

Spółka komandytowa bez VAT od dywidendy – ważna interpretacja skarbówki

Dywidenda wypłacana komplementariuszowi nie podlega VAT – potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Oznacza to, że spółki komandytowe, w których wspólnicy prowadzą sprawy spółki bez wynagrodzenia, nie muszą obawiać się dodatkowego obciążenia podatkowego. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców poszukujących efektywnych i bezpiecznych rozwiązań podatkowych.

REKLAMA