Mamy do 7 dni na reklamację usług e-prawników
REKLAMA
Jeśli mamy mało czasu, skromny budżet i problem prawny do rozwiązania, możemy skorzystać z usług serwisu internetowego udzielającego porad prawnych on-line.
Uzyskamy poradę właściwie w każdej sprawie (począwszy od rozwodu, sporządzenia opinii prawnej, pisma procesowego, na sprzedaży mieszkania skończywszy) za kwotę niższą niż w przypadku usługi tradycyjnej kancelarii prawnej.
Wygoda - główna zaleta
Jakie są zalety korzystania z usług e-kancelarii? Poradę możemy uzyskać w zaciszu domowym, bez potrzeby umówienia się na spotkanie. Sformułowanie zapytania zajmuje nam kilka minut, na odpowiedź poczekamy od 24 do 48 godzin. Ceny wahają się od 35 zł do 140 zł za udzieloną poradę prawną.
Niektóre e-kancelarie pozwalają - w ramach abonamentu - zadać e-prawnikowi nieograniczoną liczbę pytań. Najstarszy tego typu serwis (www.e-prawnik.pl) działa na rynku od siedmiu lat. Kolejnych przybywa.
Niewiadoma - główna wada
Udzielanie porad on-line jest coraz popularniejszym sposobem świadczenia usług prawnych. Robią to zarówno radcowie, adwokaci, jak i świeżo upieczeni absolwenci wydziałów prawa.
Uwaga! Każdy z nas może stać się ofiarą źle udzielonej porady - zwłaszcza gdy porad udziela prawnik, który właśnie ukończył studia i dopiero zdobywa doświadczenie.
Nowa porada za złą
W razie źle udzielonej porady - zgodnie z regulaminami e-kancelarii - mamy prawo do jej reklamacji w ciągu od dwóch do siedmiu dni. W ramach reklamacji mamy prawo do ponownej bezpłatnej porady prawnej. Co w przypadku, jeśli nowa porada jest również źle udzielona? O tym regulaminy już milczą.
Na ile bezpieczne jest korzystanie z usług e-prawnika i kto jest odpowiedzialny za udzieloną poradę ? Kto może udzielać i kto udziela porad prawnych przez internet ?
Odpowiedzialność prawników
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.
Małgorzata Wilińska
gp@infor.pl
REKLAMA