REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

UKE przygotuje dokument dot. inwestycji w sieci telekomunikacyjne

fot. fotolia
fot. fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie ma niepokojących sygnałów o niewywiązywaniu się operatorów komórkowych z inwestycji w sieci telekomunikacyjne. Pod koniec czerwca przygotujemy dokument podsumowujący te inwestycje - powiedziała prezes UKE Magdalena Gaj.

W maju i czerwcu 2011 roku UKE zawarł porozumienia z PTK Centertel, PTC, Polkomtelem i P4, na mocy których operatorzy zobowiązali się do rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej tam, gdzie nie ma zasięg żadnego sieci telekomunikacyjnej lub dostęp do sieci jest utrudniony - na obszarach tzw. "białych plam" dostępu do internetu. Celem UKE było zachęcenie tych firm do rozbudowy posiadanej infrastruktury, w zamian za korzystny dla nich harmonogram obniżek hurtowych stawek rozliczeniowych, tzw. MTR.

"Prowadzone zadania są monitorowane (...). Pierwsze raporty, za pierwsze półrocze, operatorzy przesłali do 31 sierpnia 2011 r., kolejne spływają na bieżąco. (...) UKE monitoruje postęp prac i na koniec czerwca br. przygotuje dokument podsumowujący te działania" - powiedziała Gaj.

"Na chwilę obecną nie mamy niepokojących sygnałów, które mogą świadczyć o niewywiązywaniu się operatorów z inwestycji" - dodała.

Gaj przypomniała też, że 17 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie z operatorami, które miało na celu określenia stanu zaawansowania prac oraz zidentyfikowania zasadniczych problemów związanych z realizacją inwestycji.

REKLAMA

Dodała, że w marcu do 125 gmin, na terenie których planowane są inwestycje realizowane w ramach porozumień, wysłano zapytania o poziom zaawansowania prac i ewentualne problemy wynikające ze współpracy z operatorami. Powiedziała, że do chwili obecnej swoje stanowiska wyraziło 35 gmin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na początku marca 2011 r. UKE ogłosił, że planuje obniżyć hurtowe stawki MTR opłat dla operatorów od 1 lipca 2011 r. do ok. 10 groszy za minutę oraz rozpoczął konsultacje w tej sprawie. Taki scenariusz zostałby zrealizowany, gdyby operatorzy nie zdecydowali się na zawarcie porozumień z UKE. Zawarcie porozumień spowodowało, że stawki MTR od 1 lipca 2011 roku wynoszą 15,2 gr/min. dla trzech operatorów (Centertela, PTC, Polkomtela).

Stawka MTR to opłata, jaką płaci operator telefoniczny sieci, z której jest wykonywane połączenie, operatorowi innej sieci, do której to połączenie jest przekazywane.

Wszystkie zmiany prawa w jednym miejscu > www.zmianyprawa.infor.pl

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zgoda buduje. Wprowadzenie do zmian w ustawie o układach zbiorowych pracy i porozumieniach zbiorowych

1 stycznia br. miała wejść w życie nowa ustawa dotycząca układów zbiorowych pracy i porozumień zbiorowych. Tymczasem nadal projekt ustawy jest na etapie legislacyjnym. Warto jednak już przyjrzeć się znaczącym zmianom, jakie mają być wprowadzone. Celem ustawy jest zwiększenie efektywności procesu negocjacji między związkami zawodowymi a pracodawcami, co ma poprawić relacje społeczne w miejscach pracy oraz wzmocnienie praw pracowniczych.

Członek komisji wyborczej 2025 [WYNAGRODZENIE]

W tym roku, dokładnie 18 maja 2025 r., odbywają się w Polsce wybory na Prezydenta RP. Na stronie internetowej pkw.gov.pl można uzyskać niezbędne informacje dotyczące tego, jak zostać członkiem komisji wyborczej w 2025 roku. Jakie wynagrodzenie otrzymuje członek komisji wyborczej?

Układ likwidacyjny w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Układ likwidacyjny w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Sprzedaż majątku przedsiębiorstwa w ramach postępowania restrukturyzacyjnego ma sens tylko wtedy, gdy z ekonomicznego punktu widzenia nie ma większych szans na uzdrowienie jego sytuacji, bądź gdy spieniężenie części przedsiębiorstwa może znacznie usprawnić restrukturyzację.

Renta wdowia. Jakie warunki trzeba spełniać i na co uważać przy wypełnianiu wniosku

Wdowy i wdowcy mogą ubiegać się o połączoną wypłatę renty rodzinnej z innym świadczeniem emerytalno-rentowym. Jest to tzw. renta wdowia. Żeby ją uzyskać koniecznie trzeba spełniać określone prawem warunki i złożyć prawidłowo wypełniony wniosek ERWD.

REKLAMA

Trzynastka dla kolejnej grupy zawodowej! Kiedy będą pierwsze wypłaty w kulturze? Na pewno szybciej niż podwyżki, na które nie ma co liczyć

Trzynastki trafiają na konta pracowników sfery budżetowej, co jednak nie oznacza, że na dodatkowy przelew może liczyć każdy z nich. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo nowa grupa zawodowa będzie mogła cieszyć się dodatkowym wynagrodzeniem roczny. Niestety na podwyżki nie ma co liczyć.

Zmiany na egzaminie maturalnym

Abiturientów czekają zmiany. W Dzienniku Ustaw zostały opublikowane dwa rozporządzenia ministra edukacji w sprawie organizacji egzaminu maturalnego. Co ulegnie zmianie?

Rozliczenie podatkowe osób do 26. roku życia w 2025 roku. Do 85.528 zł bez podatku i obowiązku składania PIT-a. Ale nie wszystkie przychody są zwolnione

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają kiedy podatnikom do 26. roku życia przysługuje tzw. ulga dla młodych oraz jak powinni rozliczyć podatek gdy prowadzą własną działalność gospodarczą albo pracują za granicą.

Limit zwolnienia VAT dusi małe firmy! Czy w 2025 roku nadejdą zmiany?

Wielu przedsiębiorców z trudem utrzymuje się w ramach limitu zwolnienia z VAT, który od lat pozostaje na poziomie 200 000 zł. W obliczu rosnących kosztów prowadzenia działalności coraz głośniej mówi się o konieczności jego podwyższenia. Czy rząd planuje zmiany w 2025 roku?

REKLAMA

Opóźnienia w e-Doręczeniach a terminy podatkowe. Liczy się data nadania. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 30 stycznia 2025 r., że opóźnienie w akceptacji nadania korespondencji przez dostawcę usługi e-Doręczenia nie wpływa na zachowanie terminów prawa podatkowego. Zdaniem MF, to data nadania, a nie data akceptacji korespondencji, jest podstawą do określenia daty wniesienia pisma.

Wynagrodzenie nauczycieli w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026. Związki zawodowe nie będą zadowolone [PROJEKT]

Wiemy jaka jest propozycja kwot minimalnego zasadniczego wynagrodzenia dla nauczyciela nieposiadającego stopnia awansu zawodowego (nauczyciel początkujący), nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Związki zawodowe nie będą zadowolone.

REKLAMA