REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruch chce rozwijać sieć sprzedaży i współpracę z wydawcami prasy

ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

165 mln zł chce zainwestować do 2016 r. Ruch w rozwój sieci sprzedaży. Zarząd firmy zapowiada, że chce rozwijać sieć także po to, by bliżej współpracować z wydawcami prasy. W niektórych kioskach Ruchu będzie można będzie kupić kawę z ekspresu i kanapkę.

Od 21 czerwca br. spółka wprowadza nowe modele kiosków - mają być wygodniejsze od tych, które do tej pory stały na ulicach. Małe okienka będą zastąpione przez duże przeszklone witryny, w części kiosków będzie sprzedawana kawa z ekspresu. Zmieni się także logo spółki i kolor kiosków: zamiast zielonych będą ciemnoszare.

REKLAMA

"Celem Ruchu jest osiągnięcie pozycji niekwestionowanego lidera w segmencie tzw. małych formatów, mówimy tutaj o kioskach, ale także salonikach prasowych. Mamy zatwierdzony plan inwestycyjny, zakładający modernizację i rozbudowę sieci do 2016 r." - powiedział na wtorkowej konferencji prezes spółki Wojciech Heydel.

Jak wyjaśniała Anna Walczowska z zarządu spółki, firma będzie inwestować w kioski i saloniki przy ulicach, skrzyżowaniach i placach, gdzie codziennie panuje duży ruch, w centrach handlowych, na dworcach i lotniskach oraz miejscach użyteczności publicznej, jak uniwersytety, szpitale i urzędy. Oferta tych kiosków ma być uzależniona od miejsca sprzedaży - przykładowo w kiosku na uniwersytecie poza prasą, biletami czy papierosami, będzie można kupić np. kanapkę, a na lotnisku dodatkowo pocztówki i drobne upominki.

"Chcemy pozostać jednym z dwóch głównych graczy na rynku dystrybucji prasy i po to rozwijamy naszą sieć detaliczną, by także sprzedawać tam prasę" - zaznaczył Haydel.

"Prasa ma być eksponowana w taki sposób, aby wszyscy wydawcy byli zadowoleni" - dodał. Obecnie Ruch ma ok. 40 proc. udziału w rynku kolportażu prasy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Prezes zadeklarował, że spółka chce "być bardziej profesjonalnym partnerem dla wydawców". Wśród dodatkowych usług dla wydawców, które chce zaproponować firma, ma być np. promocja prasy, sprzedaż statystyk, czy współpraca w zakresie minimalizacji zwrotów. Haydel przyznał, że na razie spółka jeszcze nie ma odpowiednich narzędzi informatycznych, ale zapowiedział, że pod koniec roku powinno się to zmienić.

Poza kolportażem prasy spółka chce także rozwijać piony sprzedaży detalicznej i sprzedaży hurtowej tzw. dóbr szybko zbywalnych. W tym celu od kilku miesięcy trwa restrukturyzacja w firmie. Na 2011 r. zarząd przeznaczył ponad 50 mln zł na informatyzację w przedsiębiorstwie.

W marcu 2010 r. Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zamiar sprzedaży większościowego pakietu akcji Ruchu. W lipcu resort doszedł do porozumienia z Lurena Investments, czego efektem było ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji. Obecnie firma jest w 100 proc. prywatna. Lurena należy do funduszy zarządzanych przez Eton Park Capital Management.

Obecnie Ruch dostarcza prasę do ok. 26 tys. miejsc sprzedaży, zarządza też siecią ok. 6 tys. punktów. Prowadzi sprzedaż prasy w prenumeracie, w ofercie ma ok. 4 tys. tytułów.

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

REKLAMA

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? W 2024 r. zrób te trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie

Jak przekazać darowiznę swojemu dziecku i uniknąć podatku? Zrób trzy rzeczy, a będziesz mógł spać spokojnie. Darowizny w najbliższej rodzinie są co do zasady zwolnione od podatku, jednak czasami trzeba złożyć druk SD-Z2.

REKLAMA