REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyjdź na Targi Dobrych Praktyk CSR i weź ze sobą elektrośmieci!

REKLAMA

Społeczna odpowiedzialność dotyczy nie tylko przedsiębiorstw, ale każdy z nas może działać odpowiedzialnie w stosunku do środowiska, w którym żyje. Już wkrótce, 20 października podczas Targów Dobrych Praktyk CSR, każdy kto jest świadomym konsumentem, będzie mógł przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tak, aby został on poddany właściwemu recyklingowi.

REKLAMA

O odpowiedzialnej postawie w stosunku do otoczenia, w którym żyjemy powinny pamiętać zarówno firmy jak i każdy z nas. Okazja do zaprezentowania swojej świadomej w stosunku do środowiska postawy pojawi się już wkrótce w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego podczas organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Targów Dobrych Praktyk CSR, gdzie odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Elektrośmieci to nic innego jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – świetlówki, baterie, telewizory, lodówki, elektronarzędzia. Każde zepsute żelazko, komputer czy telefon nie poddane recyklingowi staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Występujące w elektronarzędziach (zwłaszcza tych starszej generacji) włókna azbestu, oleje, rtęć czy ołów to jedne z najgroźniejszych substancji zaburzających prawidłowe funkcjonowanie środowiska naturalnego. Prawie każdą z tych groźnych substancji można odzyskać dzięki recyklingowi. Przynosząc więc bezużyteczny sprzęt na targi można zrobić choć jeden krok w stronę ochrony otaczającej nas przyrody.

Uczestnicy Targów będą mogli wziąć również udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów społecznej odpowiedzialności biznesu na temat: odpowiedzialnej utylizacji i recyklingu, odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów naturalnych, odpowiedzialnej konsumpcji oraz zrównoważonych inwestycji infrastrukturalnych.  

Gościem specjalnym Targów Dobrych Praktyk CSR będzie John Grant – światowy autorytet w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, ekspert w zakresie zrównoważonego marketingu oraz autor książki „The Green Marketing Manifesto”, docenionej nie tylko za wartość merytoryczną, ale również za produkcję z najwyższą dbałością o poszanowanie środowiska naturalnego. Najnowsza książka jego autorstwa, zatytułowana „Co-opportunity", dotyczy Zrównoważonego Rozwoju 2.0 (Sustainability 2.0). Grant wygłosi otwarty wykład pt. „Green marketing and sustainable innovation”, który odbędzie się w języku angielskim.

Więcej informacji na temat Targów Dobrych Praktyk CSR można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.targiCSR.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Partnerami Targów są: Nestlé Polska S.A., PGNiG – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Tesco Polska Sp. z o.o.

REKLAMA

Patronami Targów są: American Chamber of Commerce in Poland, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Belgian Business Chamber, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Krajowa Izba Gospodarcza, PKPP Lewiatan, Polska Federacja Producentów Żywności, Polska Zielona Sieć, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Program Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Patronami medialnymi Targów są: Biznes i ekologia, CR Navigator, Dziennik Gazeta Prawna, Nowy Przemysł, Personel i Zarządzanie, Warsaw Business Journal, CSRinfo.org, ekologia.pl, hrk.pl, infor.pl, nf.pl, ngo.pl, proto.pl.

Źródło: Inne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zgoda buduje. Wprowadzenie do zmian w ustawie o układach zbiorowych pracy i porozumieniach zbiorowych

1 stycznia br. miała wejść w życie nowa ustawa dotycząca układów zbiorowych pracy i porozumień zbiorowych. Tymczasem nadal projekt ustawy jest na etapie legislacyjnym. Warto jednak już przyjrzeć się znaczącym zmianom, jakie mają być wprowadzone. Celem ustawy jest zwiększenie efektywności procesu negocjacji między związkami zawodowymi a pracodawcami, co ma poprawić relacje społeczne w miejscach pracy oraz wzmocnienie praw pracowniczych.

Członek komisji wyborczej 2025 [WYNAGRODZENIE]

W tym roku, dokładnie 18 maja 2025 r., odbywają się w Polsce wybory na Prezydenta RP. Na stronie internetowej pkw.gov.pl można uzyskać niezbędne informacje dotyczące tego, jak zostać członkiem komisji wyborczej w 2025 roku. Jakie wynagrodzenie otrzymuje członek komisji wyborczej?

Układ likwidacyjny w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Układ likwidacyjny w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Sprzedaż majątku przedsiębiorstwa w ramach postępowania restrukturyzacyjnego ma sens tylko wtedy, gdy z ekonomicznego punktu widzenia nie ma większych szans na uzdrowienie jego sytuacji, bądź gdy spieniężenie części przedsiębiorstwa może znacznie usprawnić restrukturyzację.

Renta wdowia. Jakie warunki trzeba spełniać i na co uważać przy wypełnianiu wniosku

Wdowy i wdowcy mogą ubiegać się o połączoną wypłatę renty rodzinnej z innym świadczeniem emerytalno-rentowym. Jest to tzw. renta wdowia. Żeby ją uzyskać koniecznie trzeba spełniać określone prawem warunki i złożyć prawidłowo wypełniony wniosek ERWD.

REKLAMA

Trzynastka dla kolejnej grupy zawodowej! Kiedy będą pierwsze wypłaty w kulturze? Na pewno szybciej niż podwyżki, na które nie ma co liczyć

Trzynastki trafiają na konta pracowników sfery budżetowej, co jednak nie oznacza, że na dodatkowy przelew może liczyć każdy z nich. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo nowa grupa zawodowa będzie mogła cieszyć się dodatkowym wynagrodzeniem roczny. Niestety na podwyżki nie ma co liczyć.

Zmiany na egzaminie maturalnym

Abiturientów czekają zmiany. W Dzienniku Ustaw zostały opublikowane dwa rozporządzenia ministra edukacji w sprawie organizacji egzaminu maturalnego. Co ulegnie zmianie?

Rozliczenie podatkowe osób do 26. roku życia w 2025 roku. Do 85.528 zł bez podatku i obowiązku składania PIT-a. Ale nie wszystkie przychody są zwolnione

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają kiedy podatnikom do 26. roku życia przysługuje tzw. ulga dla młodych oraz jak powinni rozliczyć podatek gdy prowadzą własną działalność gospodarczą albo pracują za granicą.

Limit zwolnienia VAT dusi małe firmy! Czy w 2025 roku nadejdą zmiany?

Wielu przedsiębiorców z trudem utrzymuje się w ramach limitu zwolnienia z VAT, który od lat pozostaje na poziomie 200 000 zł. W obliczu rosnących kosztów prowadzenia działalności coraz głośniej mówi się o konieczności jego podwyższenia. Czy rząd planuje zmiany w 2025 roku?

REKLAMA

Opóźnienia w e-Doręczeniach a terminy podatkowe. Liczy się data nadania. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 30 stycznia 2025 r., że opóźnienie w akceptacji nadania korespondencji przez dostawcę usługi e-Doręczenia nie wpływa na zachowanie terminów prawa podatkowego. Zdaniem MF, to data nadania, a nie data akceptacji korespondencji, jest podstawą do określenia daty wniesienia pisma.

Wynagrodzenie nauczycieli w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026. Związki zawodowe nie będą zadowolone [PROJEKT]

Wiemy jaka jest propozycja kwot minimalnego zasadniczego wynagrodzenia dla nauczyciela nieposiadającego stopnia awansu zawodowego (nauczyciel początkujący), nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Związki zawodowe nie będą zadowolone.

REKLAMA