REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kredyt gotówkowy - krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marcin Cieszyński

REKLAMA

Kredyt gotówkowy to sposób na szybki zastrzyk gotówki. Co więcej, często udzielany jest bez poręczycieli i bez dodatkowych obwarowań. Zanim jednak udamy się do banku, dowiedzmy się, jak wygląda proces wnioskowania, a następnie przyznania środków.

1.Krok pierwszy – na co mi kredyt gotówkowy?

Choć zabrzmi to dość banalnie, zapytajmy sami siebie – czy potrzebuję kredytu (pożyczki) gotówkowego? Jeśli potrzebna nam jest nieduża ilość gotówki, prawdopodobnie lepszym, a przede wszystkim tańszym rozwiązaniem będzie limit debetowy w koncie. Zwykle jest nieco niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, nawet do 5%, a co istotne – możemy z niego korzystać co miesiąc.

2.Krok drugi – gdzie udać się po kredyt?

REKLAMA

Jesteśmy przy praktycznie najistotniejszym kroku, który musimy wykonać decydując się na kredyt gotówkowy. Wybór oferty to nie jest takie „małe piwo”, albowiem wbrew pierwszemu wrażeniu oferty znacznie się między sobą różnią – niekoniecznie konstrukcją samego produktu, co parametrami.

Oczywiście, szukamy najtańszych kredytów gotówkowych. W tym celu możemy skorzystać z porównywarek finansowych, ewentualnie szukamy w sieci comiesięcznych rankingów kredytów/pożyczek konsumpcyjnych, aby sprawdzić najkorzystniejsze oferty.
Porównując poszczególne oferty pamiętajmy, że koszt kredytu to nie tylko odsetki, ale także opłaty dodatkowe związane z ubezpieczeniem, prowizją oraz kosztem produktów dodawanych oferowanych w pakiecie z kredytem gotówkowym (np. konto).
Należy również zapytać w banku, w którym posiadamy główne konto, o preferencyjną ofertę dla klientów banku. Może się zdarzyć, że będzie to dla nas korzystniejsza oferta niż ogólnodostępne na rynku. Banki nobilitują swoich stałych klientów. Ciekawe rozwiązanie proponuje mBank, który regularnie oferuje posiadaczom eKonta preferencyjne rozwiązania kredytowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

3.Krok trzeci – wniosek przez Internet lub wizyta w oddziale

Kiedy wybraliśmy już najkorzystniejszą ofertę, pora przygotować się do wzięcia kredytu gotówkowego. Nowatorskim rozwiązaniem jest wnioskowanie przez Internet. Pełny wniosek kredytowy możemy wypełnić przez Internet w przypadku kredytu Raz Dwa Banku Pocztowego czy też w przypadku kredytu gotówkowego Alior Bank.

REKLAMA

Innym rozwiązaniem jest wypełnienie krótkiego formularza kontaktu banku (np. BNP Paribas, DB Kredyt, PKO BP). Po wypełnieniu formularza w przeciągu kilkudziesięciu minut kontaktuje się z nami telefonicznie doradca bankowy, który przez telefon dokonuje wyliczeń i kalkulacji raty. Wybór produktu przez Internet to oczywiście oszczędność czasu, z drugiej strony wielu z nas ceni bezpośredni kontakt z doradcą.

Osobom preferującym wizytę w oddziale, rekomendujemy zabranie, na spotkanie z doradcą bankowym, dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodów. Posiadając te dokumenty, mamy duże szanse na uzyskanie decyzji kredytowej w trakcie jednej wizyty w oddziale. Niektóre banki mogą wymagać dodatkowej dokumentacji, od wyciągów bankowych z ostatnich trzech miesięcy do zeznania podatkowego z zeszłego roku włącznie (np. w przypadku zatrudnienia na umowę zlecenia lub o dzieło).

4.Krok czwarty – Twoja zdolność kredytowa

Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i przedstawi nam dostępne kwoty kredytu. O zdolności kredytowej nieraz już pisaliśmy:

Tutaj przypomnimy tylko, że oprócz kosztów miesięcznego utrzymania, bank zwróci także uwagę na wszystkie nasze zobowiązania kredytowe – bowiem suma naszych kredytowych rat nie może przekroczyć 50% dochodu rozporządzalnego. Jest tak od sierpniowego wejścia w życie rekomendacji T.

5.Krok piąty – decyzja kredytowa

Kredytobiorcy, których ocena zdolności będzie pozytywna, zostaną poinformowani o możliwej kwocie kredytu i okresie kredytowania przez doradcę bankowego. Umowa kredytowa w przypadku kredytu wnioskowanego przez Internet zostanie dostarczona w większości przypadków przez kuriera. Środki pieniężne zostaną „przelane” na nasze konto przelewem lub też odbierzemy je w placówce banku.

Osoby, które ubiegały się o kredyt w sposób tradycyjny podpiszą umowę w obecności doradcy, a środki obiorą w oddziale lub skorzystają z opcji przelewu na konto.

Więcej:  Kredyt gotówkowy - krok po kroku

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: TotalMoney.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Idą rewolucyjne zmiany w urlopach. To już postanowione. „Kończymy z tym absurdem”

Harują ciężko całymi latami, ale to harowanie nie wlicza się do stażu pracy. O taką, obwarowaną przepisami ścianę, rozbijają się zatrudniani na umowach-zleceniach i ci , którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Czy teraz wreszcie się to zmieni? Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt ustawy, który przyniesie rewolucję dotyczące zasad, na jakich staż pracy zostanie wyliczony. To z kolei pociągnie za sobą zmiany w prawach do urlopu.

MEN chce by egzamin ósmoklasisty znowu odbywał się w kwietniu. Liczne zmiany w prawie oświatowym [projekt]

W dniu 14 kwietnia 2025 r. opublikowano założenia obszernej i wielowątkowej nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. Wśród proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian są m.in.: powrót do kwietniowego terminu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, możliwość zatrudnienie w publicznym przedszkolu osoby niebędącej nauczycielem do wszystkich zajęć, czy rezygnacja z określania wymiaru godzin wychowania fizycznego.

Nowe taryfy na prąd dla gospodarstw domowych od 1 października 2025 r. [projekt] Będzie drożej, czy jednak nie

Rząd planuje, by nowe taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych miałyby obowiązywać 1 października 2025 r., a nie 1 lipca br. Tak wynika z opublikowanych w poniedziałek założeń do zmiany ustawy o ochronie odbiorców energii.

ZUS: Dodatek do renty dla niepełnosprawnego Piotra na wózku. Brak dodatku dla Katarzyny niewidomej od 30. roku życia

Piotr i Katarzyna są ciężko poszkodowani przez los, znaczne stopnie niepełnosprawności i niesamodzielności. Nie wiadomo dlaczego rodzaj świadczeń dla nich jest zależny od wieku nabycia niepełnosprawności. Piotr o kulach od 17. roku życia, to renta socjalna albo stare świadczenie pielęgnacyjne. Paweł o kulach od 30-ego roku to renta z tytułu niezdolności do pracy.

REKLAMA

ZUS: Wpłynęło 694 359 wniosków o rentę wdowią. 90 proc. wszystkich wniosków stanowiły wnioski złożone przez kobiety. Kiedy decyzja ws. renty wdowiej? Postępowanie wyjaśniające. Jakie dokumenty przygotować?

W lipcu rozpoczną się pierwsze wypłaty tzw. renty wdowiej. Z Danych ZUS wynika, że od 1 stycznia 2025 r. wpłynęło 694 359 wniosków o rentę wdowią, z czego 90 proc. wszystkich wniosków stanowiły wnioski złożone przez kobiety.

Edukacja zdrowotna w szkołach – na uczelniach studia podyplomowe dla nauczycieli

Edukacja zdrowotna to nowy przedmiot w szkołach, który zostanie wprowadzony od 1 września 2025 r. W związku z tym na 11 uczelniach zostaną uruchomione studia podyplomowe w zakresie edukacji zdrowotnej. Studia nadadzą nauczycielom kwalifikacje do nauczania nowego przedmiotu.

Employee advocacy na LinkedIn. Jak skutecznie angażować pracowników w budowanie marki pracodawcy?

Employee advocacy to strategia, w której pracownicy aktywnie angażują się w promocję swojej firmy. Na LinkedIn – największej platformie biznesowej na świecie – nabiera to szczególnego znaczenia. Pracownicy mogą budować nie tylko markę organizacji, lecz także własny wizerunek jako ekspertów.

Emerycie, rencisto, nie dostałeś z ZUS-u deklaracji PIT za 2024 rok? Możesz dostać duplikat - jak to załatwić?

Jesteś emerytem lub rencistą i nie masz deklaracji podatkowej PIT? A może otrzymałeś PIT ale go zgubiłeś lub jest zniszczony? Wyjaśniamy czy możesz otrzymać duplikat tego dokumentu z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Umiarkowany stopień niepełnosprawności. Co z orzeczeniem? [LISTA]

Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności często zastanawiają się nad tym, z jakiego rodzaju form wsparcia mogą korzystać. Na jakie przywileje w pracy można liczyć? Ile wynosi dofinansowanie z PFRON w 2025 r.? Jakie zasiłki z MOPS przysługują z orzeczeniem? Oto najważniejsze świadczenia i aktualne kwoty!

Dłużnik nie płaci? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze i zacząć działać

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od branży, może napotkać problemy płatnicze, dotykające go bezpośrednio lub pojawiające się w wyniku współpracy z kontrahentem, którego stabilność finansowa uległa zachwianiu. Czy istnieją sygnały, które wysyła nasz partner biznesowy, mówiące o tym, że oczekiwana wpłata nigdy nie nastąpi?

REKLAMA