Jakie warunki kredytu hipotecznego może zmienić bank po podpisaniu umowy?
REKLAMA
W reklamach kredytu hipotecznego wszystko wygląda kolorowo. Marzenia o własnym M są realniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Tani kredyt w PLN lub w EUR, a wszystkim zajmie się doradca. Równe raty i bez haczyków. Co może się zmienić po zawarciu umowy?
Dopóki nie otrzymamy finalnej wersji umowy kredytowej a jedynie niezobowiązującą jej propozycję, zgodnie z obowiązującą Ustawą o kredycie konsumenckim mamy przywilej zapoznania się z wszystkimi warunkami obowiązującymi na dzień zawarcia umowy. W praktyce wygląda to tak, że bank zobligowany jest przekazać konsumentowi takie dokumenty jak: wzór egzemplarza umowy, szacunkowy harmonogram jego spłaty oraz przedstawić wyciąg z taryfy opłat i prowizji związany z obsługą danego produktu oraz szacunkowy całkowity koszt wybranego kredytu. Co może się wydarzyć po tym, jak zdecydujemy się finalnie podpisać umowę z naszym kredytem hipotecznym?
Jak to naprawdę jest po podpisaniu umowy kredytu hipotecznego?
Na wnikliwe przeanalizowanie umowy niewielu klientów może sobie pozwolić. Po pierwsze nie posiadają odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Po drugie umowy banków z klientami sa tzw. umowami adhezyjnymi, tzn. klient albo się na nie decyduje albo może sobie poszukać innego banku, który sfinansuje zakup wybranej nieruchomości. Poniżej podanych zostanie kilka warunków, które mogą ulec zmianie w trakcie trwania umowy.
Więcej: Jakie warunki kredytu hipotecznego może zmienić bank po podpisaniu umowy?
REKLAMA