REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Upusty i szkolenia w promocjach aut

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marcin Jaworski

REKLAMA

Choć dealerom brakuje samochodów w salonach, koncerny nie ustają w promocjach. Ogłosiły je m.in. Seat, Nissan, Huyndai i Volkswagen.

 

Samar ogłosił, że we wrześniu kupiliśmy prawie 22,8 tys. nowych aut w salonach. To wynik o 19,6 proc. lepszy niż rok wcześniej, a sprzedaż po całych trzech kwartałach tego roku była o 24,2 proc. większa.

Największe wzrosty we wrześniu w porównaniu z sierpniem osiągnęły firmy, które mocno promują swoje auta, czyli m.in. Hyundai (64,6 proc.), Seat (53,8 proc.) czy KIA (51,1 proc.).

Seat po ogłaszanych na początku lipca i września promocjach, kolejne ogłosił od 1 października. Tym razem promocyjnym kredytem, tanim ubezpieczeniem i niewielkimi upustami zachęca do zakupu Altei, Cordoby czy Toledo. Hyundai też nie ustaje w promocji Wielkiej ekspansji korzyści, polegającej nie tylko na wahających się od 1 do 15 tys. zł upustach, ale też preferencyjnych kredytach i gratisowym ubezpieczeniu czy gratisowym wyposażeniu dodatkowym.

Promocje skłaniają klientów do zakupu tak bardzo, że niektórym brakuje już aut do sprzedaży. Na przykład z salonów Skody wyjechało we wrześniu ubiegłego roku o prawie 8 proc. więcej aut niż we wrześniu tego roku.

- To efekt ograniczonej dostępności niektórych modeli aut, spowodowany m.in. letnią przerwą w zakładach produkcyjnych - mówi Sebastian Szczęsny ze Skody Polska.

Dodaje, że przeciętnie na auta jego firmy trzeba czekać 3-4 tygodnie. Na razie więc jego firma nie promuje swoich produktów zachętami finansowymi czy dodatkowym wyposażeniem, ale koncentruje się na kampanii wizerunkowej skierowanej do kobiet, którym firma oferuje wybór spośród kilku stylizacji nadwozia Fabii.

- Mamy już pierwsze zamówienia będące jej efektem - mówi Sebastian Szczęsny.

Pozostałe koncerny też nie ustają w walce o klientów. Zgodnie z przewidywaniami królują upusty od ceny wyjściowej, oferty tanich kredytów i polis czy pakiety dodatkowego wyposażenia. Ale są też ciekawe nowości. Na przykład Honda zaprasza do odwiedzin swoich salonów w ten weekend i obiecuje kupującym Hondę Civic kurs w szkole bezpiecznej jazdy.

- Będzie to jednodniowe, kilkugodzinne szkolenie - mówi Jan Trzeciakowski z Hondy.

Dodge promuje swoje samochody kredytem typu 50/50, w którym połowę ceny auta płacimy przy odbiorze, a kolejną za 12 miesięcy. Przy czym, co ważne, za pożyczoną na ten okres kwotę nie zapłacimy żadnych odsetek czy opłat z tytułu prowizji. Jedynym kosztem jest opłata 200 zł za ustanowienie zastawu bankowego. To istotne, bo np. w Citroenie przy kredycie 50/50 dodatkowym kosztem jest 4-proc. opłata przygotowawcza, o której firma informuje drobnym drukiem na dole ogłoszeń.

NOWOŚCI W PROMOCJACH NA AUTA

- Honda Civic 5D - kurs bezpiecznej jazdy w szkole Tomasza Czopika, kierowcy rajdowego.

- Hyundai wszystkie modele: upusty, gratisowe ubezpieczenia, preferencyjne kredyty, gratisowe dodatkowe wyposażenie.

- Nissany Micra, Note, Tiida - kredyty na promocyjnych warunkach

- Seat - Altea, Cordoba czy Toledo - promocyjny kredyt, tanie ubezpieczenie i upusty. Aktualne są też promocje na inne modele.

- Volkswagen - wszystkie modele - dodatkowe wyposażenie aut w cenie lub za niewielką dopłatą plus oferta finansowania kredytem i tanie ubezpieczenia.


MARCIN JAWORSKI

marcin.jaworski@infor.pl


GP RADZI

Co wybrać mając do wyboru: pakiet dodatkowego wyposażenia w cenie podstawowej pojazdu lub sam upust w cenie?

To zależy od naszego planu eksploatacji samochodu i przede wszystkim od tego, jak długo samochód ma być używany. Jeśli zamierzamy go sprzedać w krótszym okresie, np. po dwóch-czterech latach, to wtedy lepiej wybrać auto z lepszym wyposażeniem.

W tym czasie coraz więcej będzie importowanych aut właśnie w tym wieku. A wersje przywożone z Zachodu są zwykle lepiej wyposażone niż te kupowane w Polsce. Może się więc okazać, że trudno będzie się pozbyć słabo wyposażonego samochodu. Jeśli planujemy autem jeździć długo, to przy sprzedaży istotniejszy będzie ogólny stan pojazdu. Zadbany samochód, z małym przebiegiem, łatwiej znajdzie nabywcę, niż zużyte, ale lepiej wyposażone auto.

Czy korzystanie z oferty kredytowej w salonie samochodowym jest rzeczywiście opłacalne? Czy nie taniej będzie np. pójść do banku i wziąć pożyczkę hipoteczną?

Jeśli trafimy na rzeczywiście promocyjne warunki kredytowania, które jest dotowane przez producenta samochodów, to warunki będą korzystniejsze niż jakakolwiek inna forma pożyczki. Pożyczka hipoteczna będzie oprocentowana na poziomie 6-8 proc.

Tymczasem np. Opla można kupić w preferencyjnym kredycie GMAC Banku z oprocentowaniem wynoszącym 2,99 proc. Najbardziej powszechne jest udzielanie krótkoterminowego 12-miesięcznego kredytu, na połowę wartości samochodu. Wtedy połowę wartości auta trzeba wpłacić od razu, a ze spłatą drugiej części można zwlekać rok. Jeśli w tym czasie nie uzbieramy wystarczającej kwoty, można skorzystać ze zwykłego bankowego kredytu, oprocentowanego już jak zwykłe kredyty samochodowe, czyli na poziomie 7-10 proc. rocznie.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jawność wynagrodzeń – coś więcej niż wymóg prawny. Więcej korzyści, czy problemów?

We współczesnych realiach dynamicznych zmian na rynku pracy, przejrzystość wynagrodzeń staje się jednym z kluczowych elementów budowania zaufania i poczucia sprawiedliwości w organizacjach. Niestety, według analiz Enpulse niemal połowa Polaków czuje, że ich pensja jest nieadekwatna do wysiłku, jaki wkładają w wykonywanie obowiązków służbowych. Sytuacja może ulec zmianie już za rok, gdy zaczną obowiązywać unijne regulacje dotyczące jawności i równości płac.

W czwartek nawet blisko 30 st. C. Gdzie takie temperatury?

Jest szansa, że w tym roku na Wielkanoc nie będzie śniegu. Od kilku dni pogoda jest wiosenna, w czwartek temperatura wyniesie od 21 do 26 st. C, a w centrum możliwe jest nawet 27 st. C!

Dyrektywa budynkowa a mieszkania na wynajem. Najemcy z prywatnych lokali sami zapłacą za konieczne remonty?

Niektóre budynki będą zwolnione z wymagań dyrektywy budynkowej (EPBD). Czy takie zwolnienie będzie dotyczyło lokali na wynajem?

Niższe ceny mieszkań 2025: Warszawa, Wrocław, Kraków. Ile kosztują mieszkania za metr w innych dużych miastach Polski?

Jakie są ceny mieszkań w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i innych dużych miastach w 2025 roku? Okazuje się, że w stolicy, Krakowie i we Wrocławiu ceny mieszkań spadły. Ile kosztują mieszkania za metr?

REKLAMA

Jest niespodzianka dla emerytów. ZUS ma nowy termin wypłaty trzynastek

W tym roku trzynasta emerytura ponownie trafia do milionów seniorów i rencistów, ale tym razem z ważną zmianą – ze względu na Wielkanoc w ZUS przesunięto jeden z terminów wypłaty. Sprawdź, kto dostanie „trzynastkę”, ile wyniesie dodatkowe świadczenie i dlaczego niektórzy mogą otrzymać je wcześniej niż zwykle.

W 2025 r. można przekazać 1,5% podatku rolnego na rzecz dwóch uprawnionych podmiotów

W komunikacie z 16 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w 2025 roku podatnicy podatku rolnego mogą przekazać 1,5 tego podatku na rzecz Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych lub OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Jakie są warunki tego przekazania?

Darmowe leczenie stomatologiczne dla osób z niepełnosprawnościami. Na jakich zasadach?

Wszystkie osoby posiadające prawo do świadczeń zdrowotnych, mają także prawo do bezpłatnej opieki stomatologicznej, którą mogą uzyskać w placówkach mających podpisaną umowę z NFZ. Do stomatologa nie potrzeba skierowania.

Marek Jakubiak – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Marek Jakubiak – do której partii należy? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. oraz wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego.

REKLAMA

Test wiedzy z historii Polski po 1989 r.
Kto był premierem Polski w roku 1993? Kiedy obyły się pierwsze w pełni równe, wolne, powszechne, w głosowaniu tajnym wybory prezydenckie? W którym roku miała miejsce powódź tysiąclecia?
Dostałeś podwyżkę 7-8% w 2025 roku? Powinieneś, bo codzienne zakupy tyle zdrożały przez rok. Drożyzna w sklepach rozpędza się przed Wielkanocą

Drożyzna w sklepach rozpędza się przed Świętami. Na początku kwietnia w sklepach było już prawie 7 proc. drożej niż rok temu. Wzrost cen w marcu wyniósł dokładnie 6,7% rdr. Najbardziej podrożały tłuszcze, owoce oraz napoje bezalkoholowe. Tak wynika z cyklicznie publikowanego raportu pt. „Indeks Cen w Sklepach Detalicznych”. Eksperci spodziewają się, że tuż przed Wielkanocą będzie w sklepach dużo drożej niż przed zeszłoroczną. Wstępne szacunki z początku kwietnia pokazują, że ceny w sklepach poszły w górę o 6,8% rdr, a typowo świąteczne artykuły zdrożały o 8,1% rdr. W poprzednim roku przed Wielkanocą koszty codziennych zakupów wzrosły średnio rdr. o 2,1%, a produktów związanych ze świętami – o 3,2 rdr. W tym roku 41,9% Polaków zamierza ograniczyć wydatki na wielkanocne art. spożywcze w porównaniu do zeszłego roku. W identycznym, ubiegłorocznym badaniu 47,5% rodaków tak deklarowało.

REKLAMA