Puls ma strategię, Polsat sześć kanałów tematycznych

Michał Fura
rozwiń więcej
Telewizja Puls zakończyła pracę nad nową strategią. Będzie walczyła o aktywnego widza z miast. Polsat skupuje kanały tematyczne, pokonał już TVP i dogania TVN.

Jak dowiedziała się GP, zarząd Telewizji Puls, którym z ramienia mniejszościowego udziałowca News Corporation kieruje Farrell E. Meisel, opracował już poprzedzoną badaniami strategię wprowadzenia na rynek stacji z nowym wizerunkiem i ofertą programową. Teraz musi ją zaakceptować rada nadzorcza, w której obok News Corp. kontrolowanego przez magnata medialnego Ruperta Murdocha (zwiększył niedawno udziały do 35 proc.) zasiadają przedstawiciele kontrolującego telewizję zakonu franciszkanów. Powinno się to stać w ciągu kilku tygodni.

Według informacji GP, strategia zakłada przede wszystkim walkę o aktywnych widzów z miast. Pojawią się własne seriale, najnowsze hity filmowe, ambitne kino (do News Corp. należy jedna z największych hollywoodzkich wytwórni filmowych 20th Century Fox).

Konkurencja dla Wiadomości

Własny program informacyjny, konkurencyjny dla Wiadomości, Faktów i Wydarzeń, ma być jednym z filarów ramówki. Prace nad nim nadzoruje bezpośrednio prezes stacji.

Choć na celowniku stacji jest kilka gwiazd telewizyjnych, które mogłyby poprowadzić program informacyjny, według naszych informacji jak dotąd nie udało się podpisać kontraktu. Przewodniczący rady nadzorczej i udziałowiec stacji Dariusz Dąbski zapowiadał w GP, że stacja chce do końca roku zatrudnić około 300 osób.

Zdaniem Tadeusza Żórawskiego, prezesa domu mediowego Universal McCann, Telewizja Puls musi przede wszystkim zmienić wizerunek na nowoczesny i dynamiczny, dzięki któremu przestanie się kojarzyć z programami o kiepskiej jakości i tylko katolickim charakterem.

- Sama nazwa Puls daje szanse na zbudowanie takiego wizerunku. Stacja powinna od każdego ze swoich konkurentów wziąć to, co najlepsze, ale pod żadnym pozorem ślepo nie kopiować żadnego z nich - powiedział GP.

Walka na kanały tematyczne

Konkurencja na rynku telewizyjnym będzie w drugiej połowie roku jeszcze ostrzejsza także za sprawą Polsatu. Stacja, która wygrała w pierwszym kwartale walkę o widzów z TVN, pracuje nad kolejnymi nowościami. Właściciel Zygmunt Solorz-Żak rozbudowuje także portfolio kanałów tematycznych. Uruchomił kanał Playboy TV i negocjuje jego wprowadzenie do oferty operatorów cyfrowych i kablowych. We wrześniu w kanał informacyjno-biznesowy przekształci się kupiona w lutym TV Biznes.

Pośrednio właściciel Polsatu poszerzył też swoją ofertę o kanał informacyjny o charakterze tabloidowym - Superstację. Udziały w nim kupiła jedna ze spółek związanych z Polsatem - Ster. Transakcję potwierdził założyciel i współwłaściciel kanału, producent telewizyjny Ryszard Krajewski. Według naszych informacji jej wartość wyniosła około 20 mln zł. Ster objął 50 proc. udziałów.

- Tworzymy imperium informacyjne - komentuje Dorota Gawryluk, członek zarządu TV Biznes.

Polsat ma sześć kanałów tematycznych, do czego dochodzą dwa, z którymi stacja ściśle współpracuje. Przegoniła więc TVP, która ma ich pięć (niedawno uruchomiła TVP Historia, a w planach co najmniej kolejne trzy), i prawie dogoniła TVN, który ma ich dziewięć.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

MICHAŁ FURA

michal.fura@infor.pl

Infor.pl
Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawę o asystencji osobistej. Co mówi pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami?
17 lip 2024

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, przekazał, że projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym.

Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej
16 lip 2024

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii
16 lip 2024

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat
17 lip 2024

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami
16 lip 2024

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą
16 lip 2024

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia
16 lip 2024

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana
17 lip 2024

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu
16 lip 2024

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce
16 lip 2024

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

pokaż więcej
Proszę czekać...