REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

InfoMonitor namierza dłużników

REKLAMA

Działalność rozpoczął InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. To już czwarta tego typu firma w Polsce, ale jej oferta znacząco różni się od propozycji istniejących już BIG.

InfoMonitor utworzyły największe polskie przedsiębiorstwa i organizacje funkcjonujące w obrocie gospodarczym. Obok Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Związku Banków Polskich są to Polkomtel, PZU, PKO BP, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, KGHM i Krajowa Izba Gospodarcza. Misją Biura jest budowanie rzetelnego obrotu gospodarczego nie tylko poprzez udostępnianie informacji o niewypłacalnych lub nieuczciwych kontrahentach, ale także przez oferowanie informacji pozytywnych.

InfoMonitor jako jedyne dotychczas biuro współpracuje w sferze wymiany informacji gospodarczych z BIK i ZBP. Do tej pory tylko banki miały dostęp do zasobów tych dwóch instytucji. Szacuje się, że w BIK zgromadzono ponad 12 mln danych dotyczących osób fizycznych, z czego 632 tys. to informacje negatywne. Z kolei ZBP dysponuje ponad 700 tys. danych o dłużnikach. Już niebawem w systemie znajdą się także informacje gospodarcze przekazane przez Polkomtel.

InfoMonitor kieruje swoją ofertę także do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Z tego względu nawiązał współpracę z partnerem handlowym – Koksztys Kancelarią Prawa Gospodarczego z Wrocławia. Przedsiębiorcy będą mogli podpisywać umowy z InfoMonitorem właśnie za pośrednictwem kancelarii. Oddziały kancelarii mieszczą się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Olsztynie.

– Z wielką satysfakcją przyjęliśmy, że InfoMonitor podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z naszą kancelarią. Dostęp do rzetelnej informacji gospodarczej jest nie tylko jednym z najskuteczniejszych sposobów działań prewencyjnych, ale znacznie minimalizuje koszty działalności każdej firmy – mówi Marta Szczepańska, zastępca dyrektora kancelarii.

We współpracy z InfoMonitorem Koksztys Kancelaria Prawa Gospodarczego proponuje zintegrowany system obsługi klientów polegający na obsłudze prawnej przedsiębiorców wraz z wszystkimi usługami oferowanymi przez InfoMonitor. Kancelaria przejmie również odpowiedzialność za rzetelną i terminową obsługę systemu.

– Z ankiet przeprowadzonych wśród klientów wynika, że tego rodzaju pakiet usług będzie się cieszył dużym zainteresowaniem firm – przede wszystkim ze względu na jego kompletność. Firmom proponujemy nie tylko profesjonalną obsługę prawną, ale także dostęp do cennej informacji gospodarczej – mówi Marta Szczepańska.

Marek Matusiak


Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy 02.02.2025 r. to niedziela handlowa, handel bez zakazu, zakupy w Lidlu i Biedronce, w galeriach, wszystkie sklepy otwarte czy tylko Żabka

Mamy dziś pierwszą niedzielę lutego. Poprzednia była niedzielą handlową, a jak jest dziś - czy to niedziela handlowa, z możliwością zrobienia zakupów w Lidlu, Biedronce i innych dużych sklepach sieciowych? Czy warto udać się do galerii handlowej na zakupy bo nie obowiązuje dziś zakaz handlu. Takie pytania wciąż są aktualne w większość niedziel w roku. Jak jest dziś, 2 lutego 2025 roku.

Skarbówka bierze to teraz pod lupę. Ruszyły gigantyczne kontrole i kary. Nikt się od tego nie wywinie!

Nikt się nie ukryje, nikt się nie wywinie. Skarbówka prześwietla właścicieli lokali i mieszkań oferowanych na popularnych portalach, takich jak Booking.com oraz Airbnb. Jak się okazuje, nie wszyscy, którzy zarabiają na krótkoterminowym najmie chcą się dzielić zyskiem z fiskusem. Na baczność muszą się mieć także handlujący w internecie. Ich też skarbówka bierze pod lupę.  

KE: prawo nie pozwala na zwolnienie Polski z wdrażania paktu migracyjnego UE. Duża liczba uchodźców z Ukrainy może zmniejszyć składki solidarnościowe

Po przyjęciu w maju 2024 r. przepisów składających się na pakt o migracji i azylu premier Polski Donald Tusk i Komisarz Unii Europejskiej do Spraw Wewnętrznych Ylva Johansson zapowiedzieli, że biorąc pod uwagę, że Polska przyjęła miliony Ukraińców w związku z wojną na Ukrainie, będzie zwolniona częściowo lub całkowicie z udziału w pakcie. W dniu 17 stycznia 2025 r. komisarz Magnusa Brunnera w imieniu Komisji Europejskiej odpowiedział polskiemu europosłowi, że zgodnie z prawem UE nie ma prawnych możliwości zwolnienia Polski z wdrażania jakichkolwiek części paktu. Jednak wskazał też, że jednym z czynników decydujących o tym, czy państwo członkowskie znajduje się pod presją migracyjną, czy też zmaga się z trudną sytuacją migracyjną, jest liczba osób korzystających z tymczasowej ochrony w danym państwie członkowskim. Pozwala to na całkowite lub częściowe zmniejszenie składek solidarnościowych.

Czym jest pakt migracyjny UE? Jakie nowe przepisy uchwalono i od kiedy będą stosowane? Na czym polega obowiązkowy mechanizm solidarności?

Pakt o migracji i azylu to nowe przepisy unijne dotyczące migracji i ustanawiające wspólny system azylowy na szczeblu Unii Europejskiej. Przepisy te zostały uchwalone w maju 2024 r., będą stosowane od czerwca i lipca 2026 r. i znajdują się w poniżej wskazanych i omówionych unijnych aktach prawnych.

REKLAMA

100% płatny urlop na głosowanie w wyborach i 250+ dla każdego za udział w wyborach. Czy będzie w 2025 r. i czy dzięki temu mogłaby być większa frekwencja?

Wybory to ważny moment w życiu każdego społeczeństwa. W Polsce jednak wciąż mogłaby być większa frekwencja. Rozwiązaniem tego problemu jest pomysł urlopu na głosowanie w wyborach. Taki urlop miałby być 100% płatny. Inny pomysł na zwiększenie frekwencji to 250+ dla każdego, za udział w wyborach.

Drzemka w pracy. Jakie konsekwencje w 2025 r.?

Drzemka w pracy. Czy grożą za to jakieś konsekwencje prawne? Ciekawe przykłady i orzeczenia Sądu Najwyższego.

Niezdolny do służby ale zdolny do pracy (funkcjonariusz z III grupą inwalidzką). Czy może skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej uznał, że funkcjonariusze służb mundurowych, którym przyznano III grupę inwalidztwa (obejmującą zdolnych do pracy ale niezdolnych do służby) - nie mają prawa do odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Koniec ferii. Uczniowie wracają do szkół. Kiedy następna przerwa w nauce?

Kończy się pierwsza tura ferii i od 3 lutego część uczniów wraca do szkół. Pozostali uczniowie z niecierpliwością czekają na czas wolny od nauki. Szczęśliwcy zaczynają ferie już 2 lutego. Po feriach młodzież najbliższą przerwę w nauce będzie miała dopiero w kwietniu.

REKLAMA

Weszły w życie nowe przepisy. Ta rewolucyjna zmiana dotyczy milionów Polaków

To prawdziwa, wyczekiwana przez miliony Polaków prawna rewolucja. Z początkiem lutego wchodzą w życie nowe przepisy, o które pod koniec roku toczyła się prawdziwa batalia. Jaka zmiana przyszła do obowiązujących dotychczas regulacji?  Wigilia ustawowo staje się dniem wolnym od pracy. Zmieniają się też zasady handlu w niedzielę.

To już pewne: oskładkowania wszystkich umów nie będzie: rząd zmienia Krajowy Plan Odbudowy i będzie inaczej reformował rynek pracy

Ostatecznie upadł projekt ozusowania wszystkich umów. Byłby to cios, zwłaszcza dla najbardziej mobilnych pracowników, którzy nie zadowalają się podstawową pensją lecz starają się dorobić. Jednym ruchem rząd zabrałby im nawet 40 procent tych dorobionych pieniędzy, które teraz otrzymują na rękę.

REKLAMA