Kurs na brazylijskiej plaży

Szkolenia językowe w firmach to już standard. Przedsiębiorstwa ich potrzebują, a pracownicy oczekują. Straciły więc walor nagrody i nie są już tak dobrym czynnikiem motywacyjnym, jak kiedyś. Nagrodą może być jednak wysłanie pracownika na kurs za granicę.
Szkolenia językowe za granicą wciąż są bardzo drogie, ale w ogólnym rozrachunku mogą się opłacić, ponieważ taki wyjazd jest swoistym bonusem dla pracownika. Firmy wydają na wyjazdowe szkolenia językowe niemałe pieniądze, oczekują więc jak najlepszego efektu. Powinny zatem sprawdzać, czy wybrana przez nie szkoła jest solidnym partnerem. Należy bacznie przyjrzeć się jej ofercie – programowi, podręcznikom, lektorom. Warto też sprawdzić, jaką renomę ma wybrana szkoła.
Dla grup biznesowych
Oficjalnym przedstawicielem szkół językowych z Wielkiej Brytanii, organizującym m.in. naukę języka dla specjalistów, jest Lingua Travel. Wszystkie polecane przez tę firmę szkoły posiadają akredytację British Council i należą do ARELS (oznacza to, że są kontrolowane przez komisję i odpowiadają standardom wymaganym przez te organizacje).
Z bogatej oferty biura wybraliśmy parę kursów przeznaczonych dla określonych grup biznesowych. Cena waha się w zależności od tematyki, czasu trwania oraz liczby słuchaczy w grupie. Dlatego też ustala się ją każdorazowo z biurem.
• General English & Work Placement – pozwala na wykorzystanie swoich umiejętności językowych w pracy w biurze, turystyce, sprzedaży i cateringu. Kurs kierowany jest do osób ze znajomością języka angielskiego minimum na poziomie intermediate.
• General English & Computing – łączy naukę angielskiego z informatyką. Do wyboru: Word, Excel, Publisher, Powerpoint.
• General English & Business English – odbywa się w godzinach przedpołudniowych, a dodatkowo obejmuje zajęcia z angielskiego biznesu (marketing, finanse i zarządzanie). Na zajęciach można rozwijać umiejętności przemawiania na spotkaniach biznesowych i przy prezentacjach oraz umiejętności pisania raportów i listów.
• Teacher Development Courses for Overseas Teachers of English – przygotowane z myślą o nieanglojęzycznych nauczycielach języka angielskiego. Obejmuje naukę języka, metodykę oraz obserwację doświadczonych nauczycieli przy pracy. Kurs dwutygodniowy.
• Tourist Industry English – dwutygodniowy kurs połączony z zajęciami obejmującymi zagadnienia z turystyki.
• Medical English – dwutygodniowy kurs skierowany do lekarzy i studentów medycyny, którzy chcieliby podszlifować znajomość terminologii medycznej, którą używa się w angielskim świecie medycyny. Program kursu jest dyskutowany ze studentami. Dojazdy we własnym zakresie; zakwaterowanie ustalić można w czasie negocjacji.
Profesjonalne słownictwo
Furnel Travel to właściwie biuro turystyczne wysyłające specjalistów (np. biznesmenów, lekarzy, prawników) na doskonalenie umiejętności językowych. Celem nauki jest poznanie profesjonalnego słownictwa, tak by specjalność znalazła także odbicie w umiejętnościach językowych.
Przykładowa oferta obejmuje naukę biznesowego angielskiego w Szkole Eurocentres London Victoria. Proponowane świadczenia to test przed kursem oraz pakiet materiałów niezbędnych do nauki. Sam kurs obejmuje 25 (50-minutowych) lekcji tygodniowo. W grupie zajęciowej uczestniczy do 10 osób. 5-10 godzin poświęca się na naukę własną, oczywiście pod okiem nauczyciela. Na zakończenie otrzymuje się certyfikat. Zakwaterowanie – w hotelu, w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem. Koszt (bez przejazdu) 2-tygodniowego kursu to ok. 1450 GBP.
Podobna propozycja dotyczy Szkoły Eurocentres w USA w Alexandrii. Grupy mają tu do 3 osób. Kurs obejmuje 30 lekcji tygodniowo oraz 5 godzin nauki o­n to o­ne z nauczycielem oraz 5-10 godzin nauki własnej. W programie przewidziano swoisty sprawdzian – spotkania i wymianę doświadczeń z amerykańskimi biznesmenami, wizyty w lokalnych firmach itp. 3 wieczory w każdym tygodniu obejmują zajęcia pozalekcyjne (wspólne kolacje) z trenerem i pozostałymi uczestnikami grupy. Zakwaterowanie – 2 tygodnie w hotelu w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem. Cena 5842 USD, do czego dochodzą jeszcze koszta biletu lotniczego.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Najstarsza polska szkoła językowa – Lingwista proponuje wyjazd na naukę języka do Irlandii, w okolicach Dublina. Cena od 4200 do 5700 zł. Słuchacz ma gwarantowany tygodniowy kurs językowy obejmujący 20 lekcji, zakwaterowanie u rodzin irlandzkich, 2 posiłki dziennie, pakiet powitalny, dyplom ukończenia kursu, bilet na przejazdy autobusowe, wypożyczenie materiałów do nauki, ubezpieczenie NW i KL, Cena nie zawiera: transportu i transferu z/na lotnisko (1270 zł). Sugerowane kieszonkowe ok. 150 euro.
Kursy szyte na miarę
Warsaw Study Centre oferuje kursy w Europie (Wielka Brytania, Irlandia), Ameryce Północnej (Stanach Zjednoczonych), a także w Ameryce Południowej (Brazylia), jednak zdecydowana większość osób korzysta z oferty szkół w Wielkiej Brytanii. Szkoły, z którymi współpracuje szkoła, obok ośrodków w dużych aglomeracjach, jak np. Londyn, oferują też zajęcia w miejscowościach nadmorskich takich jak Brighton czy Eastbourne.
Cechą charakterystyczną oferowanych przez Warsaw Study Centre kursów wyjazdowych jest wypoczynek w ciekawych miejscach na świecie. Bardzo ważnym atutem oferowanych przez Warsaw Study Centre kursów jest możliwość odbywania zajęć w grupach, w których nie uczestniczą inni Polacy. Częstotliwość, z jaką w tej sytuacji student komunikuje się w języku angielskim, wpływa znacząco na językową efektywność wyjazdu.
Każdy ze studentów otrzymuje kurs szyty na jego miarę. Organizację każdego wyjazdu pracownicy Warsaw Study Centre poprzedzają wnikliwą analizą potrzeb. Osoby, które decydują się na wyjazdowy kurs językowy, mają także niepowtarzalną możliwość ćwiczenia języka w codziennych sytuacjach i kontaktach ze studentami z całego świata. Służą temu interesujące programy kulturalno -rozrywkowe.
Wakacyjny kurs (SVAC) organizuje też Cambridge School of English. To okazja połączenia pracy nad językiem angielskim z programem wakacyjnym zaprojektowanym dla dzieci i młodzieży specjalnie tak, by ich pobyt i nauka były jedną wielką przygodę. Kurs jest organizowany w formie wyjazdu grupowego pod opieką pracownika Cambridge School of English lub kursu indywidualnego dla osób powyżej 16 lat. Nauka jest możliwa na wszystkich poziomach zaawansowania językowego.
Szkoła ma także program adresowany dla osób planujących podjęcie studiów uniwersyteckich w USA i Wielkiej Brytanii. Poza praktyczną możliwością zdobywania dalszej wiedzy z ogólnej znajomości języka angielskiego obejmuje zajęcia związane z przygotowywaniem raportów, sporządzania notatek i zdobywania słownictwa naukowego. Wyjazdy językowe odbywają się do takich krajów, jak Wielka Brytania, Kanada. Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia. Szkoła oferuje noclegi i pobyt w akademikach studenckich, starannie wybranych rodzinach, schroniskach młodzieżowych, pensjonatach, pokojach gościnnych i hotelach. Cena kursu tygodniowego w Cambridge wynosi 175 funtów, a w Londynie 165 funtów.

Romuald Teyszerski, Grzegorz Kozyra


Infor.pl
Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawę o asystencji osobistej. Co mówi pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami?
17 lip 2024

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, przekazał, że projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym.

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi
17 lip 2024

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej
16 lip 2024

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii
16 lip 2024

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat
17 lip 2024

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami
16 lip 2024

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą
16 lip 2024

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia
16 lip 2024

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana
17 lip 2024

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu
16 lip 2024

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

pokaż więcej
Proszę czekać...