REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kurs na brazylijskiej plaży

REKLAMA

Szkolenia językowe w firmach to już standard. Przedsiębiorstwa ich potrzebują, a pracownicy oczekują. Straciły więc walor nagrody i nie są już tak dobrym czynnikiem motywacyjnym, jak kiedyś. Nagrodą może być jednak wysłanie pracownika na kurs za granicę.
Szkolenia językowe za granicą wciąż są bardzo drogie, ale w ogólnym rozrachunku mogą się opłacić, ponieważ taki wyjazd jest swoistym bonusem dla pracownika. Firmy wydają na wyjazdowe szkolenia językowe niemałe pieniądze, oczekują więc jak najlepszego efektu. Powinny zatem sprawdzać, czy wybrana przez nie szkoła jest solidnym partnerem. Należy bacznie przyjrzeć się jej ofercie – programowi, podręcznikom, lektorom. Warto też sprawdzić, jaką renomę ma wybrana szkoła.
Dla grup biznesowych
Oficjalnym przedstawicielem szkół językowych z Wielkiej Brytanii, organizującym m.in. naukę języka dla specjalistów, jest Lingua Travel. Wszystkie polecane przez tę firmę szkoły posiadają akredytację British Council i należą do ARELS (oznacza to, że są kontrolowane przez komisję i odpowiadają standardom wymaganym przez te organizacje).
Z bogatej oferty biura wybraliśmy parę kursów przeznaczonych dla określonych grup biznesowych. Cena waha się w zależności od tematyki, czasu trwania oraz liczby słuchaczy w grupie. Dlatego też ustala się ją każdorazowo z biurem.
• General English & Work Placement – pozwala na wykorzystanie swoich umiejętności językowych w pracy w biurze, turystyce, sprzedaży i cateringu. Kurs kierowany jest do osób ze znajomością języka angielskiego minimum na poziomie intermediate.
• General English & Computing – łączy naukę angielskiego z informatyką. Do wyboru: Word, Excel, Publisher, Powerpoint.
• General English & Business English – odbywa się w godzinach przedpołudniowych, a dodatkowo obejmuje zajęcia z angielskiego biznesu (marketing, finanse i zarządzanie). Na zajęciach można rozwijać umiejętności przemawiania na spotkaniach biznesowych i przy prezentacjach oraz umiejętności pisania raportów i listów.
• Teacher Development Courses for Overseas Teachers of English – przygotowane z myślą o nieanglojęzycznych nauczycielach języka angielskiego. Obejmuje naukę języka, metodykę oraz obserwację doświadczonych nauczycieli przy pracy. Kurs dwutygodniowy.
• Tourist Industry English – dwutygodniowy kurs połączony z zajęciami obejmującymi zagadnienia z turystyki.
• Medical English – dwutygodniowy kurs skierowany do lekarzy i studentów medycyny, którzy chcieliby podszlifować znajomość terminologii medycznej, którą używa się w angielskim świecie medycyny. Program kursu jest dyskutowany ze studentami. Dojazdy we własnym zakresie; zakwaterowanie ustalić można w czasie negocjacji.
Profesjonalne słownictwo
Furnel Travel to właściwie biuro turystyczne wysyłające specjalistów (np. biznesmenów, lekarzy, prawników) na doskonalenie umiejętności językowych. Celem nauki jest poznanie profesjonalnego słownictwa, tak by specjalność znalazła także odbicie w umiejętnościach językowych.
Przykładowa oferta obejmuje naukę biznesowego angielskiego w Szkole Eurocentres London Victoria. Proponowane świadczenia to test przed kursem oraz pakiet materiałów niezbędnych do nauki. Sam kurs obejmuje 25 (50-minutowych) lekcji tygodniowo. W grupie zajęciowej uczestniczy do 10 osób. 5-10 godzin poświęca się na naukę własną, oczywiście pod okiem nauczyciela. Na zakończenie otrzymuje się certyfikat. Zakwaterowanie – w hotelu, w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem. Koszt (bez przejazdu) 2-tygodniowego kursu to ok. 1450 GBP.
Podobna propozycja dotyczy Szkoły Eurocentres w USA w Alexandrii. Grupy mają tu do 3 osób. Kurs obejmuje 30 lekcji tygodniowo oraz 5 godzin nauki o­n to o­ne z nauczycielem oraz 5-10 godzin nauki własnej. W programie przewidziano swoisty sprawdzian – spotkania i wymianę doświadczeń z amerykańskimi biznesmenami, wizyty w lokalnych firmach itp. 3 wieczory w każdym tygodniu obejmują zajęcia pozalekcyjne (wspólne kolacje) z trenerem i pozostałymi uczestnikami grupy. Zakwaterowanie – 2 tygodnie w hotelu w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem. Cena 5842 USD, do czego dochodzą jeszcze koszta biletu lotniczego.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Najstarsza polska szkoła językowa – Lingwista proponuje wyjazd na naukę języka do Irlandii, w okolicach Dublina. Cena od 4200 do 5700 zł. Słuchacz ma gwarantowany tygodniowy kurs językowy obejmujący 20 lekcji, zakwaterowanie u rodzin irlandzkich, 2 posiłki dziennie, pakiet powitalny, dyplom ukończenia kursu, bilet na przejazdy autobusowe, wypożyczenie materiałów do nauki, ubezpieczenie NW i KL, Cena nie zawiera: transportu i transferu z/na lotnisko (1270 zł). Sugerowane kieszonkowe ok. 150 euro.
Kursy szyte na miarę
Warsaw Study Centre oferuje kursy w Europie (Wielka Brytania, Irlandia), Ameryce Północnej (Stanach Zjednoczonych), a także w Ameryce Południowej (Brazylia), jednak zdecydowana większość osób korzysta z oferty szkół w Wielkiej Brytanii. Szkoły, z którymi współpracuje szkoła, obok ośrodków w dużych aglomeracjach, jak np. Londyn, oferują też zajęcia w miejscowościach nadmorskich takich jak Brighton czy Eastbourne.
Cechą charakterystyczną oferowanych przez Warsaw Study Centre kursów wyjazdowych jest wypoczynek w ciekawych miejscach na świecie. Bardzo ważnym atutem oferowanych przez Warsaw Study Centre kursów jest możliwość odbywania zajęć w grupach, w których nie uczestniczą inni Polacy. Częstotliwość, z jaką w tej sytuacji student komunikuje się w języku angielskim, wpływa znacząco na językową efektywność wyjazdu.
Każdy ze studentów otrzymuje kurs szyty na jego miarę. Organizację każdego wyjazdu pracownicy Warsaw Study Centre poprzedzają wnikliwą analizą potrzeb. Osoby, które decydują się na wyjazdowy kurs językowy, mają także niepowtarzalną możliwość ćwiczenia języka w codziennych sytuacjach i kontaktach ze studentami z całego świata. Służą temu interesujące programy kulturalno -rozrywkowe.
Wakacyjny kurs (SVAC) organizuje też Cambridge School of English. To okazja połączenia pracy nad językiem angielskim z programem wakacyjnym zaprojektowanym dla dzieci i młodzieży specjalnie tak, by ich pobyt i nauka były jedną wielką przygodę. Kurs jest organizowany w formie wyjazdu grupowego pod opieką pracownika Cambridge School of English lub kursu indywidualnego dla osób powyżej 16 lat. Nauka jest możliwa na wszystkich poziomach zaawansowania językowego.
Szkoła ma także program adresowany dla osób planujących podjęcie studiów uniwersyteckich w USA i Wielkiej Brytanii. Poza praktyczną możliwością zdobywania dalszej wiedzy z ogólnej znajomości języka angielskiego obejmuje zajęcia związane z przygotowywaniem raportów, sporządzania notatek i zdobywania słownictwa naukowego. Wyjazdy językowe odbywają się do takich krajów, jak Wielka Brytania, Kanada. Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia. Szkoła oferuje noclegi i pobyt w akademikach studenckich, starannie wybranych rodzinach, schroniskach młodzieżowych, pensjonatach, pokojach gościnnych i hotelach. Cena kursu tygodniowego w Cambridge wynosi 175 funtów, a w Londynie 165 funtów.

Romuald Teyszerski, Grzegorz Kozyra


Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny 2025: Ile kosztuje wykończenie mieszkania (pod klucz) u dewelopera?

Czy deweloperzy oferują wykończenie mieszkań pod klucz? W jakiej cenie? Jak wielu nabywców się na nie decyduje? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Unijne rozporządzenie DORA już obowiązuje. Które firmy muszą stosować nowe przepisy od 17 stycznia 2025 r.?

Od 17 stycznia 2025 r. w Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać Rozporządzenie DORA. Objęte nim podmioty finansowe miały 2 lata na dostosowanie się do nowych przepisów w zakresie zarządzania ryzykiem ICT. Na niespełna miesiąc przed ostatecznym terminem wdrożenia zmian Europejski Bank Centralny opublikował raport SREP (Supervisory Review and Evaluation Process) za 2024 rok, w którym ze wszystkich badanych aspektów związanych z działalnością banków to właśnie ryzyko operacyjne i teleinformatyczne uzyskało najgorsze średnie wyniki. Czy Rozporządzenie DORA zmieni coś w tym zakresie? Na to pytanie odpowiadają eksperci Linux Polska.

Kandydaci na prezydenta 2025 [Sondaż]

Którzy kandydaci na prezydenta w 2025 roku mają największe szanse? Oto sondaż Opinia24. Procenty pierwszej trójki rozkładają się następująco: 35,3%, 22,1% oraz 13,2%.

E-doręczenia: 10 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi

E-doręczenia funkcjonują od 1 stycznia 2025 roku. Przedstawiamy 10 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi ekspertki. Jakie podmioty muszą posiadać adres do e-doręczeń? Czy w przypadku braku odbioru przesyłek z e-doręczeń w określonym czasie będzie domniemanie doręczenia?

REKLAMA

Brykiety drzewne czy drewno kawałkowe – czym lepiej ogrzewać dom i ile to kosztuje? Zestawienie kaloryczności gatunków drewna

Każdy rodzaj paliwa ma swoje mocne strony. Polska jest jednym z większych producentów brykietów w Europie i znaleźć u nas można bardzo szeroką ich gamę. Brykietowanie to proces, który nadaje drewnu nową strukturę, zagęszcza je. Brykiet tej samej wielkości z trocin dębowych ma taką samą wagę jak z trocin sosnowych czy świerkowych. Co więcej, brykiet z trocin iglastych ma wyższą wartość kaloryczną, ponieważ drewno iglaste, niezależnie od lekkiej wagi, tak naprawdę jest bardziej kaloryczne od liściastego. Do tego jeśli porównamy polano i brykiet o tej samej objętości, to brykiet jest cięższy od drewna.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Transfer danych osobowych do Kanady – czy to bezpieczne? Co na to RODO?

Kanada to kraj, który kojarzy się nam z piękną przyrodą, syropem klonowym i piżamowym shoppingiem. Jednak z punktu widzenia RODO Kanada to „państwo trzecie” – miejsce, które nie podlega bezpośrednio unijnym regulacjom ochrony danych osobowych. Czy oznacza to, że przesyłanie danych na drugi brzeg Atlantyku jest ryzykowne?

Chiński model AI (DeepSeek R1) tańszy od amerykańskich a co najmniej równie dobry. Duża przecena akcji firm technologicznych w USA

Notowania największych amerykańskich firm związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej infrastrukturą zaliczyły ostry spadek w poniedziałek, w związku z zaprezentowaniem tańszego i wydajniejszego chińskiego modelu AI, DeepSeek R1.

REKLAMA

Orzeczenie o niepełnosprawności dziecka a dokumentacja pracownicza rodzica. MRPiPS odpowiada na ważne pytania

Po co pracodawcy dostęp do całości orzeczenia o niepełnosprawności dziecka? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedziało na wątpliwości Rzeczniczki Praw Dziecka. Problem dotyczy dokumentowania prawa do dodatkowego urlopu wychowawczego rodzica dziecka z niepełnosprawnością.

2500 zł dla nauczyciela (nie każdego) - na zakup laptopa. MEN: wnioski do 25 lutego 2025 r. Za droższy model trzeba będzie dopłacić samemu

Nauczyciele szkół ponadpodstawowych i klas I-III szkół podstawowych mogą od poniedziałku 27 stycznia 2025 r. składać wnioski o bon na zakup sprzętu w programie "Laptop dla nauczyciela" – poinformowali ministra edukacji Barbara Nowacka i wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Na złożenie wniosków nauczyciele mają 30 dni (do 25 lutego 2025 r. – PAP), kolejne 30 dni przeznaczone będzie na ich rozpatrzenie. Bony mają być wręczane w miesiącach kwiecień-maj 2025 r., a wykorzystać je będzie można do końca 2025 roku.

REKLAMA