REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

100 tys. złotych od TVP za jedną wzmiankę dla youtubera. Konopskyy ujawnia ile mógł zarobić, gdyby powiedział dobre słowo o młodzieżowym serwisie Swipe To

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
TVP zaoferowało 100 tys. youtuberowi
100 tys. złotych od TVP za jedną wzmiankę dla youtubera. Konopskyy ujawnia ile mógł zarobić, gdyby powiedział dobre słowo o młodzieżowym serwisie Swipe To.
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od 350 do 400 tysięcy złotych za cztery pozytywne wzmianki o młodzieżowym serwisie Swipe To mógł zarobić Konopskyy, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli, koszty uruchomienia i utrzymania aplikacji Swipe To wyniosły 21,5 mln złotych. Serwis nie zdobył jednak popularności. 
rozwiń >

Kim jest Konopskyy? 

Konopskyy to 21-letni Mikołaj Tylko. Jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Jego kanał na YouTube subskrybuje 1,9 mln użytkowników. Konopskyy, wraz z innym twórcą, Sylwestrem Wardęgą, ujawnili w 2023 roku proceder wykorzystywania seksualnego małoletnich dziewczyn przez innych youtuberów. Afera ta została nazwana Pandora Gate. 

REKLAMA

Lukratywna oferta od TVP

Konopskyy podczas występu w podcaście FOMO powiedział, że TVP zwróciło się do niego z propozycją udziału w akcji promującej aplikacje Swipe To, której targetem byli odbiorcy z pokolenia Z. Kwota zaproponowano twórcy działa na wyobraźnie.   

"Za jedną wstawkę na YouTubie z reklamą tej rządowej strony były kwoty rzędu 80 tysięcy do 100 tysięcy złotych z państwowych pieniędzy. Oferowali mi pakiet chyba czterech wstawek" - powiedział Konopskyy w podcaście FOMO. 
 

Czy Konopskyy przyjął propozycję TVP?

Youtuber przyznał w rozmowie z FOMO, że odrzucił ofertę promowania aplikacji Swipe TO, gdyż nie chciał być kojarzony z tytułami znajdującymi się w portfelu TVP. "Wiadomo jak te media wyglądały" - powiedział Konopskyy, zaznaczając jednak, że zaproponowana mu stawka była wówczas dochodem, jakiego nie był w stanie wygenerować ze swojego kanału na YouTube. 
 

Ile TVP zainwestowało w Swipe To? 

 Według opublikowanego w grudniu 2023 roku raportu Najwyższej Izby Kontroli, uruchomienie i utrzymanie serwisu Swipe To od października 2022 roku do maja 2023 roku pochłonęło 21 mln zł. Jak czytamy w raporcie, redakcje projektu liczyła ponad 30 osób. Jak ujawni Jakub Szczęsny, dziennikarz portalu Antyweb.pl, tak liczne grono tworzyło jedynie jedynie 5-6 tekstów dziennie.   

75 tysięcy zł za 2 wpisy na Facebooku

Z raportu NIK dowiadujemy się również, że na profilu Swipe To na Facebooku opublikowano od 4 października 2022 roku do 16 czerwca 2023 roku dwa wpisy. Jak podaje NIK, za tak wykonaną pracę, "wypłacono kontrahentom 75 tysięcy złotych". 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najwyższa Izba Kontroli o Swipe To: nierzetelne

NIK zauważa również, że w procesie tworzenia Swipe To nie użyto odpowiednich narzędzi do analizy rynku, co według kontrolerów było zaniedbaniem, które doprowadziło do niewłaściwego gospodarowania środkami publicznymi. 

“Ponadto brak określenia celów jakościowych i ilościowych przez Pełnomocnika Zarządu powołanego w celu opracowania elementarnych zasad funkcjonowania serwisu był działaniem niezgodnym z odpowiednią uchwałą Zarządu Spółki i nierzetelnym” - czytamy w raporcie NIK. 
 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy w Azji z 64-godzinnym tygodniem pracy. W Polsce żądania skrócenia czasu pracy (35 dni) i dłuższych urlopów wypoczynkowych (36 dni rocznie)

W Azji pracownicy z 64 godzinami pracy w tygodniu. Takie zasady wprowadzono w dziale badań i rozwoju jednego ze światowych koncernów. Tydzień pracy z 52 godzin tygodniowo zwiększono do 64 godzin. Zdarzenie jest dzisiaj szeroko komentowane w polskim Internecie. Jeżeli informacja jest prawdziwa, to ten model pracy stoi w opozycji do dyskusji w Europie o stopniowej redukcji tygodniowego czasu pracy tak, aby normą stał się czterodniowy tydzień pracy (albo 5 dni pracy po 7h dziennie, czyli 35 h tygodniowo). Alternatywnym pomysłem na skrócenie czasu pracy w Europie miało było wydłużanie urlopu wypoczynkowego (W Polsce zamiast 26 dni do 36 dni dla pracowników ze stażem 25 lat).

Jak szybko wypłacić pieniądze z konta zmarłego bez postępowania spadkowego. To może być nawet 160 tys. złotych. Jest na to sposób

Jak nie przysporzyć bliskim finansowych kłopotów po własnej śmierci? Niektórzy już za życia wykazują się dużą zapobiegliwością. Nie tylko stawiają sobie nagrobki, ale także wydają dyspozycje dotyczące bankowego konta, dzięki czemu, bez postępowania spadkowego, rodzina zyskuje szybki dostęp do dużej sumy pieniędzy. Nie wszyscy o takiej możliwości wiedzą. Jak to zrobić?

Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram MF. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

„W piątek w naszej szkole odbyła się Droga Krzyżowa. (…) Społeczność szkolna idąc w skupieniu stacja po stacji rozważała Mękę Pańską” – czy szkoła jest właściwym miejscem dla organizacji obrządków religijnych?

W okolicy świąt Wielkanocnych – rokrocznie – powraca temat rekolekcji i związanych z nimi obrządków religijnych, organizowanych przez niektóre szkoły i na terenie tychże szkół. Wiele osób (uczniów i rodziców) – zwłaszcza tych, którzy są innego wyznania lub nie wyznają żadnej religii – zadaje sobie wówczas pytanie czy odbywa się to zgodnie z prawem i czy nie stanowi to przejawu ich dyskryminacji z powodu religii lub przekonań w sprawach religii przez instytucje wykonujące zadania publiczne, jakimi są szkoły, w państwie świeckim, jakim jest Polska.

REKLAMA

Skarbówka prześwietla absolutnie wszystkich. Ruszyły gigantyczne kontrole i kary. Nikt się od tego nie wywinie! Nikt się przed fiskusem nie ukryje

Niepokój zapanował wśród handlujących w sieci. Skarbówka bierze pod lupę tych wszystkich, którzy regularnie sprzedają w internecie, ale zyskami z fiskusem się nie dzielą. Na baczność muszą się mieć także streamerzy. Skończyło się dla nich eldorado z darowiznami. I jedni i drudzy, jeśli nie rozliczają się z dochodów z internetu, mogą zostać wezwani do zapłaty podatku.

W Sejmie rząd o drugim dodatku do renty. Tym razem dla niezdolnych do pracy

Od pół roku osoby niepełnosprawne, renciści i ich rodziny stale pytają wszędzie, gdzie to ma sens o dodatek dopełniający dla rencistów z tytułu niezdolności do pracy. Kierują pisma do rządu, Sejmu, Senatu i także naszej redakcji Infor.pl. Jest to drugi dodatek dla rencistów. Pierwszym jest dodatek do renty socjalnej. Niestety przedłużają się analizy wewnątrz rządu co do kształtu projektu odpowiedniej ustawy dla drugiego dodatku (tym razem do renty chorobowej). I trwają negocjacje z Ministerstwem Finansów skąd wziąć pieniądz na drugi dodatek, które prawdopodobnie zgłasza ograniczenia budżetowe na najbliższe 2– 3 lata. Pytania o drugi dodatek do renty formułują posłowie w Sejmie pytając o to rząd. W artykule omawiamy najnowszą odpowiedź Ministerstwa Rodziny na takie zapytanie.

Obowiązki rodzinne a spadek i zachowek. Przepisy po zmianach

Niedopełnianie obowiązków rodzinnych może wpływać na późniejsze kwestie dotyczące dziedziczenia. Niekiedy jednak odsunięcie krewnych od spadku nie należy do najłatwiejszych. Trzeba pamiętać o szeregu wymogów.

Życie z długami. Polacy zmagają się z długami niemal przez całe życie, od młodości aż po czasy seniora

Nie tylko z powodu wieloletnich kredytów hipotecznych na zakup mieszkania lub budowę domu, Polacy żyją z długami przez całe życie. Największe obciążenia przypadają przy tym na okres dojrzałego etapu życia, gdy konieczność ich spłaty pozbawia wielu przyjemności życia.

REKLAMA

Wysokość wynagrodzenia i rodzaj przysługujących benefitów są dla Zetek najważniejszym miernikiem ich wartości

Pracownicy z pokolenia Z przywiązują dużą wagę do wysokości wynagrodzenia i dodatkowych świadczeń z umowy o pracę ze względów nie tylko materialnych. Bezpieczne ekonomicznie i spokojne życie to oczywiście ważna dla nich wartość. Jednak wysokość pensji i inne benefity są jednocześnie miernikiem poczucia własnej wartości, a może nawet i szacunku do nich.

Edukacja seksualna i prorodzinna. Rozporządzenie MEN wejdzie w życie 1 września 2025 r. Będą spotkania informacyjne dla rodziców i pełnoletnich uczniów już od roku szkolnego 2025/2026

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie treści dotyczących życia seksualnego, rodziny i prokreacji w podstawie programowej. Ma ono wejść w życie 1 września 2025 r. Będą spotkania informacyjne dla rodziców uczniów niepełnoletnich i dla uczniów pełnoletnich.

REKLAMA