O portalu

INFOR.pl to specjalistyczny portal adresowany głównie do: księgowych, kadrowych, osób prowadzących działalność gospodarczą, właścicieli firm oraz urzędników.

INFOR.pl dzieli się na serwisy tematyczne: Księgowość, Biura Rachunkowe, Księgowość budżetowa, Kadry, Biznes, Sektor publiczny, Prawo. Wyselekcjonowany zbiór najważniejszych informacji, porad i narzędzi przydatnych w pracy każdego specjalisty, przygotowany został przez wykwalifikowany zespół redaktorów. Autorami publikacji są eksperci, księgowi, kadrowi, doradcy podatkowi, prawnicy, kancelarie itd.

INFOR.pl to również Forum, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi opiniami i problemami. Zadają pytania a czuwający na forum eksperci udzielają merytorycznej odpowiedzi.

Każdy serwis tematyczny INFOR.pl tworzy swój własny Newsletter z najważniejszymi informacjami, wysyłany co tydzień do szerokiego grona odbiorców.

W styczniu 2021 r. portal INFOR.pl odwiedziło ponad 5,6 mln unikalnych użytkowników (ponad 4,7 mln realnych użytkowników), którzy wygenerowali ponad 17 mln odsłon (źródło: Gemius Prism).

Wg badania Mediapanel od kilku lat serwisy Grupy Gazetaprawna.pl  znajdują się w ścisłej czołówce serwisów biznesowych w Polsce.

SERWISY SPECJALISTYCZNE PORTALU INFOR.pl

KSIĘGOWOŚĆ FIRM INFOR.PL - serwis adresowany do głównych i samodzielnych księgowych, pracowników działów księgowości, właścicieli firm oraz osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Zawiera najnowsze informacje z zakresu podatków, rachunkowości, księgowości, prawa pracy i ubezpieczeń oraz prawa gospodarczego. W styczniu 2021 r. serwis Księgowość odwiedziło 1, 3 mln unikalnych użytkowników.

KSIĘGOWOŚĆ BUDŻETOWA INFOR.PL - serwis skierowany do pracowników sfery budżetowej odpowiedzialnych w szczególności za rachunkowość i gospodarkę finansową oraz obsługę kadrowo-płacową. Profesjonalne porady prezentują praktyczne aspekty rachunkowości budżetowej, sprawozdawczości, wynagrodzeń, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zamówień publicznych. Księgowi i pracownicy urzędów znajdą tu również informacje o zmianach prawa oraz niezbędne narzędzia. W styczniu 2021 r. serwis Księgowość odwiedziło 143 tys. unikalnych użytkowników.

KADRY INFOR.PL - serwis adresowany do dyrektorów HR, kierowników działów personalnych i szkoleniowych, menedżerów odpowiedzialnych za politykę personalną firm. Poświęcony nowoczesnym metodom zarządzania m.in.: zatrudnianiu, wynagrodzeniom i kosztom pracy, kompetencjom, zmianom, szkoleniom i komunikacji w firmie. W styczniu 2021 r. serwis Kadry odwiedziło 1,6 mln unikalnych użytkowników.

SEKTOR PUBLICZNY INFOR.PL - serwis adresowany do osób decyzyjnych w samorządach terytorialnych. Zawiera materiały dotyczące zagadnień prawnych związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i administracji publicznej. W styczniu 2021 r. serwis Sektor odwiedziło 284 tys. unikalnych użytkowników.

BIZNES INFOR.PL - serwis adresowany do właścicieli firm, przedsiębiorców sektora MŚP, kadry kierowniczej oraz specjalistów. Zawiera informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, porady przy zakładaniu i prowadzeniu biznesu, informacje o rodzajach spółek, zagadnieniach kadrowych i finansowych. W styczniu 2021 r. serwis Biznes odwiedziło 1,1 mln unikalnych użytkowników.

PRAWO INFOR.PL -  serwis, w  którym  znajdują  się  porady  z  zakresu  szeroko  rozumianego prawa. Zawiera zagadnienia z: prawa  pracy,  spraw  rodzinnych,  ochrony konsumenta,  itp.  a  także  wzory  umów,  pozwy oraz forum. W styczniu 2021 r. serwis Prawo odwiedziło 2,1 mln unikalnych użytkowników.

APLIKACJE MOBILNE

INFOR PL S.A. zapewnia dostęp do najszybszych informacji, także poprzez aplikacje mobilne przeznaczone dla profesjonalistów. Aplikacje są dostępne na smartfony z systemem Android lub iOS. Aplikacja AKTY PRAWNE zapewni natychmiastowy dostęp do wielkiej bazy aktów normatywnych, ustaw i rozporządzeń WIDEOAKAMEDIA dostarczy fachowych wideoszkoleń prowadzonych przez profesjonalistów. IFK NEWS  zapewni codzienny dostęp do aktualności prawnych. Wszystkie aplikacje dostępne są pod adresem http://aplikacje.infor.pl/

PRZYDATNE NARZĘDZIA

KALKULATORY - największa i bezpłatna baza w Internecie, pomocna w planowaniu finansów osobistych oraz biznesowych. Wszystko uporządkowane w konkretne działy tematyczne.

WSKAŹNIKI I STAWKI - aktualizowane na bieżąco, niezbędne w pracy każdego specjalisty, podzielone tematycznie na działy.

DZIENNIKI USTAW - największa i bezpłatna wyszukiwarka aktów prawnych. Zawiera najnowsze oraz archiwizowane akty prawne, ujednolicone wersje najpopularniejszych ustaw (np.: Kodeksu Cywilnego, czy Kodeksu Pracy).

Poznaj specjalistyczne serwisy INFOR PL S.A. dla księgowych i profesjonalistów

INFORFK.PL - pierwsza w Polsce profesjonalna Platforma Księgowych stworzona w oparciu o ich potrzeby. Platforma oferuje kompleksowe rozwiązanie konkretnych problemów księgowych. Zawiera bazę porad, artykułów, przepisów prawnych, orzeczeń i interpretacji. Wyszukiwarka precyzyjnie przeszukuje 170 tysięcy dokumentów.

INFORLEX.PL - aktualizowana BAZA WIEDZY z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń wraz z precyzyjną wyszukiwarką i licznymi powiązaniami między dokumentami gwarantującymi szybki i pełny dostęp do informacji. Telefoniczne i mailowe porady, newslettery oraz treści z Gazety Prawnej to sprawdzone rozwiązania aktualnych problemów.

To nowoczesne narzędzie, które błyskawicznie wyszuka potrzebne informacje o prawie, podatkach i rachunkowości. Głosowo przypomni o ważnych terminach i spotkaniach. Na bieżąco poinformuje o zmianach w prawie oraz dostarczy kalkulatory niezbędne w pracy. Można go również wykorzystać prywatnie – nie zrobi kawy, ale przypomni o urodzinach cioci☺. To wszystko zawsze pod ręką, na pulpicie Twojego komputera. Tylko z INFORorganizerem oszczędzisz swój czas.

Infor.pl
Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawę o asystencji osobistej. Co mówi pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami?
17 lip 2024

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, przekazał, że projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym.

Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej
16 lip 2024

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii
16 lip 2024

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat
17 lip 2024

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami
16 lip 2024

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą
16 lip 2024

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia
16 lip 2024

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana
17 lip 2024

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu
16 lip 2024

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce
16 lip 2024

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

pokaż więcej
Proszę czekać...