Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biżuteria wykonywana ręcznie – co powstaje w pracowniach mistrzów jubilerstwa?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
biżuteria
Materiały prasowe
Pracownia złotnika to świątynia diamentów, złota, kolorowych klejnotów i niepohamowanej kreatywności. To tutaj mistrz jubilerskiego rzemiosła tworzy biżuterię na każdą okazją, wyrażającą uczucia i dodającą elegancji. Jakie małe złotnicze dzieła sztuki powstają tam, gdzie ciągle pielęgnuje się tradycyjne, ręczne metody obróbki złota, srebra i kamieni? Oto biżuteria, która opuszcza najlepsze atelier jubilerskie.

Zjawiskowe pierścionki zaręczynowe

Ręcznie wykonany pierścionek zaręczynowy to marzenie każdej przyszłej panny młodej i biżuteria, która za kilka dekad może stać się pamiątką rodzinną. Dlatego w pracowniach – takich jak ta w Domu Jubilerskim A&A – powstają ponadczasowe złote krążki.

To pierścionki łączące w sobie klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi trendami. Tym, co szczególnie w nich urzeka, jest ich blask i perfekcyjne szlifowanie klejnotów. Każdy ze zdobiących je diamentów, szafirów, szmaragdów czy rubinów przeszedł misterną obróbkę, aby wydobyć maksimum ich naturalnego uroku.

Mistrzowską rzemieślniczą rękę widać w sposobie osadzania kamieni oraz w finezyjnym zdobieniu pierścionka. Przykładem mogą być modele z ażurowymi elementami, z kruszców w dwóch kolorach i z niezwykle małymi klejnotami ułożonymi (z wykorzystaniem mikroskopu) w zjawiskowe kompozycje.

Pierścionki zaręczynowe od wieków rozpalają wyobraźnie. Pierwszym z nich był ten należący do Marii Burgundzkiej – mimo że dziś wydaje się on skromny, a jednocześnie nieco toporny, to słuch o nim nie zaginął mimo upływu setek lat. Tak może stać się też z pierścionkiem wręczonym współczesnej kobiecie. Jeżeli powstanie on z najlepszych kruszców, stworzy go doświadczony złotnik z artystycznym zacięciem, to z czasem takie złoty krążek będzie prawdopodobnie cennym rodzinny skarbem przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Biżuteria na wzór różnych epok

Jubilerzy to rzemieślnicy i artyści w jednym. Chętnie bawią się stylami, łączą ze sobą różne trendy, a czasem starają się z powodzeniem naśladować wzornictwo minionych epok.

Pomyśl o ręcznie wykonanej biżuterii, jeśli marzysz np. o ozdobach w stylu Marii Antoniny. Jeżeli nie znajdziesz takich w salonie jubilerskim, złóż na nie zamówienie. Wykonanie takiej biżuterii to dla wytrawnego jubilera wymarzone wyzwanie zawodowe. Poproś, aby pomógł on dopracować ci twój projekt i zainspiruj się tym, co znajdziesz w Internecie. W ten sposób może powstać wisior z pereł i brylantów lub szykowny naszyjnik z samych diamentów.

W pracowniach jubilerskich znajdziesz też ręcznie robioną biżuterię w stylu art déco. Ma ona prostą, uporządkowaną formę i zachwyca misternością wykonania. To pierścionki zdobione przez duże, symetrycznie oszlifowane kwadratowe i prostokątne kamienie. To także kolczyki o prostej formie, które mimo tego są obłędnie bogato zdobione.

Złotnicy nie boją się także tego, co nowe. Ich pracownie opuszcza minimalistyczne, oszczędnie zdobiona biżuteria. To właśnie jej forma jest jej największą ozdobą, a subtelne brylanty, szmaragdy lub rubiny są wisienką na torcie projektu.

Ręcznie robiona biżuteria dla prawdziwych romantyków

Wielbicielki pastelowych kolorów, uroczych zawieszek i delikatnych form znajdą w pracowniach jubilerskich całe mnóstwo skarbów. Drobiazgowo wykonane kwiaty, serduszka i roślinne motywy to atrybuty każdej romantyczki.

Jubiler może też stworzyć biżuterię personalizowaną. Wystarczy zastanowić się nad cytatem czy kilkoma słowami wiersza, które mają szczególne znaczenie. Biżuteria z takim krótkim tekstem może być towarzyszką na całe życie oraz przypominać ważne motto pokrzepiające w najtrudniejszych sytuacjach.

Historia biżuterii sięga do czasów, kiedy można było wykonywać ją jedynie ręcznie. Dopiero wieki potem zaczęto tworzyć ją na skalę masową, a dziś przypomina produkcję przemysłową. Wyroby jubilerskie wiele na tym straciły. Dlatego obecnie tak chętnie powraca się do korzeni. Biżuteria tworzona dzięki pracy ludzkich rąk, w kameralnych pracowniach i na podstawie autorskich projektów to precjoza, które błyszczą i zachwycają przez całe lata.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zasiłek pielęgnacyjny nadal dochodem w pomocy społecznej

Zgodnie z aktualnymi przepisami zasiłek pielęgnacyjny stanowi dochód, który MOPS uwzględnia przy ubieganiu się o świadczenia z pomocy społecznej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej aktualnie nie pracuje nad zmianą przepisów w tym zakresie. Tak wynika z odpowiedzi na petycję, która w tym roku wpłynęła do resortu rodziny.

Obligacje skarbowe - maj 2025 r. Niższe oprocentowanie nowych emisji

Ministerstwo Finansów w komunikacie poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych (detalicznych) Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2025 r. Oprocentowanie niektórych obligacji lekko spadło w porównaniu do obligacji sprzedawanych w kwietniu br. Marże pozostały bez zmian.

Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
Reforma szkół. Będą trzy etapy edukacyjne. "Zmiany idą bardzo daleko"

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, reforma edukacji ma wejść do szkół 1 września 2026 r. wraz z zupełnie nową podstawą programową. Powstały już ważne dokument, które mają być fundamentem reformy edukacji. To profil absolwenta i stanowisko Rada ds. monitorowania i wdrażania reformy edukacji w sprawie nowego formatu przygotowywanej podstawy programowej.

W 2025 r. ZUS też zwróci nadpłatę składki zdrowotnej. Warunek to złożenie wniosku do 20 maja 2025 r.

Zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców – 20 maja 2025 r. to ostatni dzień na rozliczenie składki zdrowotnej za 2024 rok. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne, musisz uwzględnić to rozliczenie w dokumentach za kwiecień.

Wybory papieża: 135 kardynałów wybierze następcę papieża Franciszka. Jak przebiega konklawe?

135 kardynałów wybierze nowego papieża. Tak jak w 2013 r. Jak przebiega konklawe? Opowiada kardynał Rainer Maria Woelki, który uczestniczył w wyborze papieża Franciszka.

Najważniejsze cytaty z lektur do matury. Dasz radę zdobyć komplet punktów? Quiz
Sprawdź, czy wiesz, kto jest autorem najsłynniejszych cytatów z literatury polskiej i światowej. Pytamy także o to, z jakiego utworu pochodzi to zdanie. Gotowy? Powodzenia!
Majówka 2025 z Kartą Dużej Rodziny. Można zaoszczędzić dużo pieniędzy [LISTA ZNIŻEK]

Majówka 2025 z Kartą Dużej Rodziny oznacza realne oszczędności na wszystkim. Lista zniżek zawiera supermarkety, stacje paliw, przejazdy komunikacją, restauracje, noclegi i atrakcje. Zaplanuj długi weekend majowy z KDR.

Czy była żona dziedziczy po byłym mężu i na odwrót?

Jak rozwód wpływa na dziedziczenie po byłym małżonku? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy mamy do czynienia z dziedziczeniem testamentowym, czy też ustawowym. Oto ważne przepisy!

Tysiąclecie Korony Polskiej: Warszawa, program na niedzielę, 27 kwietnia 2025 r.

Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej już w niedzielę, 27 kwietnia 2025 r. Warszawa stanie się centrum ogólnopolskich obchodów tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. W programie wyjątkowe wydarzenie o charakterze historyczno-kulturowym, na które wstęp będzie całkowicie bezpłatny. Czeka nas dzień pełen emocji, edukacji, zabawy i dumy narodowej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.