Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biżuteria wykonywana ręcznie – co powstaje w pracowniach mistrzów jubilerstwa?

  • Artykuł sponsorowany
biżuteria
Materiały prasowe
Pracownia złotnika to świątynia diamentów, złota, kolorowych klejnotów i niepohamowanej kreatywności. To tutaj mistrz jubilerskiego rzemiosła tworzy biżuterię na każdą okazją, wyrażającą uczucia i dodającą elegancji. Jakie małe złotnicze dzieła sztuki powstają tam, gdzie ciągle pielęgnuje się tradycyjne, ręczne metody obróbki złota, srebra i kamieni? Oto biżuteria, która opuszcza najlepsze atelier jubilerskie.

Zjawiskowe pierścionki zaręczynowe

Ręcznie wykonany pierścionek zaręczynowy to marzenie każdej przyszłej panny młodej i biżuteria, która za kilka dekad może stać się pamiątką rodzinną. Dlatego w pracowniach – takich jak ta w Domu Jubilerskim A&A – powstają ponadczasowe złote krążki.

To pierścionki łączące w sobie klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi trendami. Tym, co szczególnie w nich urzeka, jest ich blask i perfekcyjne szlifowanie klejnotów. Każdy ze zdobiących je diamentów, szafirów, szmaragdów czy rubinów przeszedł misterną obróbkę, aby wydobyć maksimum ich naturalnego uroku.

Mistrzowską rzemieślniczą rękę widać w sposobie osadzania kamieni oraz w finezyjnym zdobieniu pierścionka. Przykładem mogą być modele z ażurowymi elementami, z kruszców w dwóch kolorach i z niezwykle małymi klejnotami ułożonymi (z wykorzystaniem mikroskopu) w zjawiskowe kompozycje.

Pierścionki zaręczynowe od wieków rozpalają wyobraźnie. Pierwszym z nich był ten należący do Marii Burgundzkiej – mimo że dziś wydaje się on skromny, a jednocześnie nieco toporny, to słuch o nim nie zaginął mimo upływu setek lat. Tak może stać się też z pierścionkiem wręczonym współczesnej kobiecie. Jeżeli powstanie on z najlepszych kruszców, stworzy go doświadczony złotnik z artystycznym zacięciem, to z czasem takie złoty krążek będzie prawdopodobnie cennym rodzinny skarbem przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Biżuteria na wzór różnych epok

Jubilerzy to rzemieślnicy i artyści w jednym. Chętnie bawią się stylami, łączą ze sobą różne trendy, a czasem starają się z powodzeniem naśladować wzornictwo minionych epok.

Pomyśl o ręcznie wykonanej biżuterii, jeśli marzysz np. o ozdobach w stylu Marii Antoniny. Jeżeli nie znajdziesz takich w salonie jubilerskim, złóż na nie zamówienie. Wykonanie takiej biżuterii to dla wytrawnego jubilera wymarzone wyzwanie zawodowe. Poproś, aby pomógł on dopracować ci twój projekt i zainspiruj się tym, co znajdziesz w Internecie. W ten sposób może powstać wisior z pereł i brylantów lub szykowny naszyjnik z samych diamentów.

W pracowniach jubilerskich znajdziesz też ręcznie robioną biżuterię w stylu art déco. Ma ona prostą, uporządkowaną formę i zachwyca misternością wykonania. To pierścionki zdobione przez duże, symetrycznie oszlifowane kwadratowe i prostokątne kamienie. To także kolczyki o prostej formie, które mimo tego są obłędnie bogato zdobione.

Złotnicy nie boją się także tego, co nowe. Ich pracownie opuszcza minimalistyczne, oszczędnie zdobiona biżuteria. To właśnie jej forma jest jej największą ozdobą, a subtelne brylanty, szmaragdy lub rubiny są wisienką na torcie projektu.

Ręcznie robiona biżuteria dla prawdziwych romantyków

Wielbicielki pastelowych kolorów, uroczych zawieszek i delikatnych form znajdą w pracowniach jubilerskich całe mnóstwo skarbów. Drobiazgowo wykonane kwiaty, serduszka i roślinne motywy to atrybuty każdej romantyczki.

Jubiler może też stworzyć biżuterię personalizowaną. Wystarczy zastanowić się nad cytatem czy kilkoma słowami wiersza, które mają szczególne znaczenie. Biżuteria z takim krótkim tekstem może być towarzyszką na całe życie oraz przypominać ważne motto pokrzepiające w najtrudniejszych sytuacjach.

Historia biżuterii sięga do czasów, kiedy można było wykonywać ją jedynie ręcznie. Dopiero wieki potem zaczęto tworzyć ją na skalę masową, a dziś przypomina produkcję przemysłową. Wyroby jubilerskie wiele na tym straciły. Dlatego obecnie tak chętnie powraca się do korzeni. Biżuteria tworzona dzięki pracy ludzkich rąk, w kameralnych pracowniach i na podstawie autorskich projektów to precjoza, które błyszczą i zachwycają przez całe lata.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dają po 350 tysięcy złotych. Właśnie ruszył nabór wniosków, ale czasu jest niewiele

Dają nawet 350 tysięcy złotych. O takie pieniądze mogą się starać samorządy, bo Fundacja Fundusz Współpracy uruchomiła drugą rundę naboru wniosków o przyznanie grantów w ramach projektu Premia Społeczna. Jak złożyć wniosek i ile jest na to czasu? 

Urlop 50% płatny w 2025 roku – ile dni?

Pracownicy szukają informacji na temat urlopu, który jest 50% płatny. Jaki to rodzaj urlopu? Ile dni przysługuje w roku kalendarzowym? Czy można wykorzystać go na godziny? Czy niepełny etat pomniejsza wymiar zwolnienia od pracy?

Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Minimalne wynagrodzenie za pracę - czy trzeba uczyć się go na nowo? Co się zmieni od 2026 roku?

Przepisy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę stanowi jedną z ważniejszych regulacji rynku pracy, wpływając bezpośrednio na sytuację finansową pracowników oraz koszty prowadzenia działalności gospodarczej przez pracodawców. W ostatnich latach obserwujemy systematyczny wzrost płacy minimalnej.

Problemy z e-Doręczeniami. Radca prawny: nie ma pewności, że pisma dotrą w terminie. Papierowe listy polecone ratują sytuację

System e-Doręczeń działa wolno, co rodzi obawy o terminowe doręczanie przesyłek – wskazała radca prawny Magdalena Kordas w rozmowie z PAP. Poczta Polska 21 stycznia 2025 r. zapowiedziała zmiany, które mają przyspieszyć działanie systemu. Wsparcie Poczcie Polskiej zaoferował Centralny Ośrodek Informatyki (COI), o czym poinfomował w komunikacie.

Co wpływa na wysokość emerytury? Głównie długość okresów składkowych ale także dzień zakończenia pracy ma znaczenie

O wysokości emerytury decyduje kilka czynników. Najważniejsze jest to ile zgromadziłeś na indywidualnym koncie emerytalnym w ZUS, czyli ile składek i w jakiej wysokości tam wpłynęło. Ale znaczenie ma także dzień rozwiązania umowy o pracę przed przejściem na emeryturę.

Co napisać w SMSie o urlop na żądanie?

Wniosek o urlop na żądanie można wysłać na różne sposoby, np. SMSem. Co należy wpisać w takiej wiadomości, aby prawidłowo poprosić o urlop w trybie nagłym? Wiadomość powinna zawierać trzy najważniejsze elementy. Bardzo ważne jest również zachowanie terminu wysłania wniosku o urlop.

Ceny masła - jak będzie w 2025 roku? Średnio za kostkę: 8-9 zł, czy raczej 9-11 zł? Duże różnice między sklepami

W 2024 r. masło w sklepach przeżyło prawdziwą „huśtawkę cenową”. Od ponad 14% spadków do 37% wzrostów. Było też mniej promocji niż rok wcześniej. A co nas czeka w 2025 roku? Masło stanieje, czy będzie droższe?

Ile podatku trzeba zapłacić za komórkę? To zależy. Kolejna niespodzianka po nowelizacji. Sprawdź ile zapłacisz w 2025 roku

Podatnicy mają duży udział w procesie wymiaru podatku od nieruchomości. Muszą więc również posiadać w tym zakresie niezbędną wiedzę. Tymczasem po nowelizacji podatku od nieruchomości, która obowiązuje od 2025 roku, nie jest oczywiste, jaki podatek trzeba zapłacić od komórki.

Sąd: Emerytka z 2010 r. nie może skorzystać z wyroku TK z 4 czerwca 2024 r.

Jest zamieszanie w sprawie wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. Emeryci nie wiedzą, czy podlegają pod ten wyrok, czy nie. I niekiedy niepotrzebnie składają wnioski o ponowne przeliczenie emerytury przez ZUS, a po decyzji odmownej kierują odwołanie do sądu okręgowego.