Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Esperio: Meta dołączyła do outsiderów z beznadziejnymi wynikami za III kwartał

  • Artykuł sponsorowany
Właściciel Facebooka i Instagrama, Meta Platforms, Inc. stała się trzecim poturbowanym gigantem mega cap po Microsofcie i Google parent Alphabet z najsłabszymi kwartalnymi raportami o zarobkach. Akcje Meta spadły poniżej poziomu 2015 po tym, jak nagle stracił 25% w ciągu kilku dni.

Autor: Alex Boltyan, analityk w firmie Esperio

Więcej szczegółów na stronie Brokera Esperio

Pomimo ciągłego wzrostu liczby dziennych aktywnych użytkowników (DAUs) o prawie 4% rok do roku do 2,93 miliarda średnio za wrzesień 2022, co oznacza każdego, kto zalogował się na Facebooku, Instagramie, Messengerze i/lub WhatsApp, co obejmuje około 0,5% dodatkowych szczególnie dla Facebooka DAUs, który liczy 1,98 miliarda osób, zysk netto dla Meta Platforms, Inc. spadł o 52,2% rok do roku i o 34,3% kwartał do 4,4 miliarda dolarów. Jest to raczej niewielka kwota w porównaniu z całkowitym przychodem w wysokości 27,7 miliarda dolarów, który jest o 4,5% mniejszy niż kwartał wcześniej i o 3,8% w przeliczeniu na kwartał.

Mark Zuckerberg, CEO Mety, wskazał na krótkoterminowy charakter niedoboru przychodów, zakładając, że wymiany walutowe z bardzo drogimi dolarami amerykańskimi dla klientów za granicą będą nadal przyczyniać się do około 7% recesyjnego headwinda dla całkowitej akumulacji przychodów. "Podczas gdy stoimy w obliczu krótkoterminowych wyzwań w zakresie przychodów, istnieją podstawy do powrotu do silniejszego wzrostu przychodów. Podchodzimy do 2023 roku z naciskiem na priorytetyzację i efektywność, które pomogą nam nawigować w obecnym środowisku i wyjść z niego jako jeszcze silniejsza firma" - powiedział.

Meta widzi jednak, że jej całkowite przychody w grudniowym kwartale znajdą się tuż w przedziale od 30 do 32,5 mld dolarów w porównaniu z 33,67 mld dolarów w IV kwartale 2021 roku. To wciąż ponura perspektywa, zwłaszcza jeśli praktyczne liczby zbliżą się do dolnej granicy oczekiwanego zakresu, więc rekiny rynkowe, jak i przeciętni inwestorzy wcale nie byli pod wrażeniem. Zarówno Google, jak i Meta mają teraz podobne problemy z niewystarczającymi budżetami sporej części swoich reklamodawców na całym świecie, ponieważ siła nabywcza klientów zmniejsza się z powodu presji inflacyjnej. Oznacza to, że giganci zarabiają mniej pieniędzy od większej liczby klientów.

Inną stroną problemu jest to, że sama Meta prognozowała swoje całkowite wydatki na rok 2023 na poziomie około 96 mld dolarów do 101 mld dolarów, co było już znacznie wyższe niż szacunki na poziomie 85 mld dolarów do 87 mld dolarów na rok bieżący. Fakt, że całe metaverse jest drogie, jest ważną częścią dramatu, ponieważ tylko bieżące i świadome straty Mety z inwestycji w rozwój Reality Labs, które odpowiada za przyszłość Metaverse, wyniosły 3,7 miliarda dolarów za ostatni kwartał, co jest prawie o jedną trzecią wyższe niż w tym samym sezonie 2021 roku.

Meta inwestuje w swoje metaverse około 10 miliardów dolarów rocznie, natomiast Mark Zuckerberg powiedział, że spodziewa się, iż inwestycje w metaverse będą potrzebowały około dekady, aby przynieść owoce, ponieważ jego firma musiała zamrozić zatrudnianie nowych pracowników, a nawet zamknąć mniej obiecujące projekty, aby ograniczyć koszty.

Wszystko to może być całkiem logiczne i takie jest. Analitycy Esperio zauważają jednak, że z trudem wspierają obecną kapitalizację Mety i innych korporacji w czasie, gdy koszty ewidentnie rosną, a zyski spadają z powodu globalnej recesji, co sprawia, że również inwestorzy innych firm technologicznych drżą ze strachu przed kolejnymi inflacyjnymi ciosami w ich biznesy. Być może będą oni gotowi do zastosowania popularnych strategii buy-on-dips później na niższych poziomach, ale w tej chwili większość cen nadal ma tendencję do spadków.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewolucji nie będzie. Rząd wycofał się z pomysłu dotyczącego umów o pracę

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski. Rząd wycofał się z przepisu, który wprowadzał obowiązek zawierania przez przedsiębiorców umów o pracę z cudzoziemcami.

Nadchodzą ważne zmiany w PIT. W 2025 najmocniej uderzą w seniorów o niskich emeryturach oraz dobrze zarabiających pracowników

To już pewne: w 2025 nie tylko kwota wolna w PIT nie zostanie podwojona, ale nawet zwaloryzowana o inflację. W efekcie podatek dochodowy zapłacą miliony emerytów, którzy przez dwa lata PIT nie płacili, a dobrze zarabiający pracownicy od każdych 100 zł podwyżki oddadzą fiskusowi nie 12 a 32 złote!

Co zrobić, żeby dostać rentę wdowią? ZUS: musisz mieć prawo do obu świadczeń

ZUS wyjaśnia co należy zrobić, aby otrzymać rentę wdowią. Przede wszystkim ZUS musi najpierw ustalić prawo do świadczenia. W może się okazać konieczne złożenie odpowiedniego wniosku.

Kasowy PIT od 1 stycznia 2025 r.

1 stycznia 2025 r. zaczną obowiązywać przepisy nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Nowela wprowadza tzw. kasowy PIT. Kto będzie mógł skorzystać z nowych rozwiązań? 

Rachunkowość 2025 - zmiany. Nowy limit dla ksiąg rachunkowych, progi do badania sprawozdań, definicje jednostek i przychodów netto ze sprzedaży, raportowanie ESG

1 stycznia 2025 r. wchodzi w życie większość przepisów ustawy z 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta wprowadza obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju przez określoną grupę przedsiębiorstw i poddania jej atestacji przez biegłych rewidentów. A ponadto wprowadza: nowy próg obowiązujący do prowadzenia ksiąg rachunkowych, nowe progi do badania sprawozdań finansowych, nowe definicje jednostek (mikro, małej, średniej, dużej), ujednolicone pojęcie przychodów netto ze sprzedaży i szereg innych zmian.

Nie będzie podwyżek dla pracowników samorządowych? Rozmowy w sprawie wynagrodzeń zostały odroczone

Prace nad zmianą przepisów w zakresie wynagradzania pracowników samorządowych zostały odroczone. Nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych jest poza właściwością Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Często chorujesz? Uważaj, bo możesz z tego powodu stracić pracę. Zgodnie z prawem. Sprawdź, w jakich sytuacjach nie możesz czuć się bezpiecznie

Pracownik nieobecny w pracy z powodu choroby ma określone prawa. W szczególności, w czasie nieobecności jest chroniony przed wypowiedzeniem umowy. Jednak jeśli choruje często i dezorganizuje pracę w zakładzie, może stracić pracę.

Tradycyjne zakupy świąteczne? Oczywiście na ostatnią chwilę

Sklepy już teraz przeżywają oblężenie, ale apogeum będzie tuż przed świętami. Tradycyjnie Polacy zakupy spożywcze zostawiają na ostatnią chwilę. Często prezentowe też. Można się szykować na spore kolejki.

Fundusze UE na innowacje 2025: platforma STEP zmienia strategię rozwoju technologii w Europie. Jakie korzyści dla firm w Polsce?

Platforma technologii strategicznych STEP to nowa inicjatywa unijna mająca na celu wzmocnienie konkurencyjności przemysłu UE poprzez wspieranie inwestycji w kluczowe technologie. Jej głównym celem jest mobilizacja środków finansowych na rozwój i produkcję technologii cyfrowych, deep-tech, czystych technologii oraz biotechnologii, co ma przyczynić się do zwiększenia suwerenności technologicznej wspólnoty. To ważny krok na drodze pobudzania innowacyjności, co również wpisuje się w główne tematy polskiej prezydencji w Radzie UE.

Ochrona zdrowia: podsumowanie 2024 r.

Ochrona zdrowia: podsumowanie 2024 r. Co zmieniło się w przeciągu ostatniego roku w ochronie zdrowia? Czy były jakieś pozytywne zmiany? Co z wynagrodzeniami w ochronie zdrowia? Zdaniem ekspertki BCC ds. systemu ochrony zdrowia Anny Janczewskiej, ochrona zdrowia w dalszym ciągu nie jest priorytetem rządu.