REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca przy testowaniu aplikacji – dlaczego warto?

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia staje przed koniecznością dokonania wyboru, w którym kierunku pójdzie jego kariera. Z jednej strony kuszą go atrakcyjne zarobki, jakie proponują niektóre branże. Z drugiej chciałby łączyć swoją pracę z dotychczasową pasją. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem tego dylematu byłoby scalenie obu tych aspektów. Taka szansa pojawia się w przypadku pracy przy testowaniu aplikacji. Dlaczego warto podjąć się tego zajęcia?

Stanowisko ukierunkowane na przyszłość

Korzystanie z nowoczesnych technologii stało się codziennością dla ludzi z całego świata. Osoby, które zawodowo zajmują się ich tworzeniem, wdrażaniem czy ulepszaniem, w dużej mierze przyczyniają się do tego, jaki kształt będzie miała nasza przyszłość. Wobec tego branża IT jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej przyszłościowych ścieżek kariery, a co za tym idzie, za najbardziej opłacalny kierunek kształcenia. Warto jednak pamiętać, że nie opiera się ona wyłącznie na pracy programistów. Równie ważne są bowiem poboczne specjalizacje, takie jak praca przy testowaniu aplikacji.

Popularność mobilnych oraz komputerowych rozwiązań sprawia, że coraz więcej firm poszukuje do swojego zespołu osób, które w umiejętny sposób zajmą się testowaniem tworzonych aplikacji. Niewątpliwie trend ten jeszcze na długo pozostanie żywy, wobec czego testerzy aplikacji z pewnością zagrzeją sobie miejsce w niejednym przedsiębiorstwie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ogromne zapotrzebowanie na testerów aplikacji

Od wielu lat branża IT może poszczycić się niezwykle dynamicznym rozwojem, co pozytywnie wpływa nie tylko na pracodawców, ale i pracowników. W związku z rozkwitem tego sektora rynku mogą oni liczyć na zwiększające się zapotrzebowanie na pracowników z konkretnych specjalizacji. Tak właśnie jest w przypadku testerów aplikacji, bez których tworzone przez firmy oprogramowania nie mogłyby normalnie funkcjonować. Zauważalny wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród społeczeństwa sprawia, że zawód ten ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. Wobec tego osoby, które pragną związać z nim swoją karierę zawodową, przez najbliższe lata z pewnością nie będą narzekać na brak pracy.

Nieprzeciętne wynagrodzenie

Nie od dziś wiadomo, że praca w IT ma jedną, stale podkreślaną zaletę: ponadprzeciętne zarobki. Nie da się ukryć, iż obecnie jest to jedna z najbardziej opłacalnych ścieżek kariery, przez co zauważalny stał się wzrost zainteresowania podejmowaniem różnorodnych wyzwań w tym zakresie – począwszy od budowania solidnych podstaw ze studiów informatycznych, aż po odbywanie indywidualnych szkoleń w celu zmiany dotychczasowej branży. W rzeczywistości osoba, która pragnie zawodowo zająć się testowaniem aplikacji, może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 4 586 złotych netto.

Finalna kwota w dużej mierze zależy jednak od kwalifikacji. Statystycznie bowiem 25 proc. najlepszych testerów aplikacji zarabia nawet do ok. 5 800 zł netto! Jak zatem widać, słuchy na temat atrakcyjnych zarobków na różnych stanowiskach w branży IT, mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości!

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją we Wrocławiu na portalu branżowym the:protocol.

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Dodatkowo: minimalne powierzchnie kojców [projekt ustawy]

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

Krótszy tydzień pracy w Polsce do 2027 roku? Za granicą już testowali i efekty są pozytywne

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

REKLAMA

Raz na 5-10 tys. lat: Asteroida bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

REKLAMA

Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

REKLAMA