Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Płatności bezgotówkowe: telefon zamiast terminala

  • Artykuł partnerski
fot. materiały prasowe
Polacy chętnie płacą za produkty i usługi bezgotówkowo, na przeszkodzie staje jednak czasami brak terminala. Funkcję tę może pełnić telefon lub tablet, po zainstalowaniu przez sprzedawcę specjalnej aplikacji. To rozwiązanie może być szczególnie atrakcyjne dla mniejszych firm czy przedsiębiorców prowadzących biznes sezonowy.

Zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi w Polsce rośnie z roku na rok. Zaprezentowany przez Warszawski Instytut Bankowości (WIB) raport „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021” wykazał, że kartę płatniczą jako najczęstszą formę płatności wybiera już 64 proc. mieszkańców naszego kraju. Najczęściej wskazywane walory tego rozwiązania to wygoda, szybkość i bezpieczeństwo, gdyż nie trzeba nosić przy sobie większej sumy pieniędzy.

Problemy z płatnościami

Z badania WIB wynika także, że mimo dynamicznie rosnącej popularności transakcji bezgotówkowych, nadal są w Polce miejsca, gdzie terminali płatniczych jest niewiele lub nawet nie ma ich wcale. Z problemem tym ankietowani spotykają się najczęściej na targach i bazarach (61 proc.), w sklepach spożywczych oraz w niewielkich punktach usługowych, jak szewc, krawiec, kwiaciarnia, warsztat samochodowy (33 proc.), fryzjer czy kosmetyczka (25 proc.). Aż 38 proc. respondentów podkreśliło, że najczęstszą przyczyną niezapłacenia kartą w danym lokalu czy salonie był po prostu brak takiej możliwości czyli terminala płatniczego.

Warto również podkreślić, że 36 proc. badanych, o 10 punktów procentowych więcej niż przed rokiem, uznało, że rozwój płatności bezgotówkowych powinien być szybszy, a rola gotówki w codziennych transakcjach powinna maleć.

 Przedsiębiorcy nie mogą przejść obok tych faktów obojętnie. Brak terminala płatniczego i nieudostępnienie opcji płacenia kartą może skutkować odpływem klientów i spadkiem konkurencyjności.

terminal_ing

terminal_ing

fot. materiały prasowe

Odpowiedź na potrzeby

Aby sprostać wymaganiom klientów i unowocześnić swój biznes, przedsiębiorcy, oprócz standardowego terminala, mają do dyspozycji nowość - aplikację eTerminal od ING Banku Śląskiego. Dzięki niej ich telefony, mogą pełnić funkcję terminala płatniczego. Wystarczy, że mają telefon  lub tablet z systemem operacyjnym Android 8.0 lub wyższym i anteną NFC. Aplikacja pozwala klientom płacić kartami Mastercard, Visa, portfelami cyfrowymi (Apple Pay, Google Pay itp.) oraz zbliżeniowym BLIK-iem. Gdy kwota płatności jest wyższa niż 100 zł i wymaga autoryzacji kodem PIN, klient wpisuje go na ekranie telefonu lub tabletu sprzedającego. Najpóźniej do godziny 10 następnego dnia roboczego, pieniądze z transakcji trafiają na konto firmowe.

Realizacja płatności sprowadza się do zalogowania do aplikacji przy pomocy przypisanego kodu PIN, wpisania kwoty transakcji i poproszenia klienta, by zbliżył do tylnej obudowy urządzenia swoją kartę, telefon lub zegarek.
Klient może otrzymać potwierdzenie transakcji mailem bezpośrednio z aplikacji lub pobierając kod QR.

Aplikacja eTerminal jest oferowana w modelu „płacisz, kiedy używasz”. Oznacza to, że bank pobiera jedynie prowizję za transakcję, nie ma opłaty za aktywację czy stałych opłat za korzystanie, jak w przypadku tradycyjnego terminala. Z aplikacji można również skorzystać w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

Tego typu rozwiązanie może okazać się atrakcyjne dla właścicieli mniejszych biznesów, na przykład fryzjerów, krawcowych, kosmetyczek, szewców czy prowadzących biznesy sezonowe.

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Profesor z SGH: równy wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn w Polsce to absolutna konieczność; minimum 65 lat. Większość państw Europy to już rozumie

Jaki wpływ zmiany demograficzne wywrą na życie Polaków, tłumaczy w rozmowie z PAP dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak. Jej zdaniem zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, rozwój sztucznej inteligencji i praca cudzoziemców mogą pomóc w utrzymaniu stabilnego rynku pracy.

Jest specustawa przeliczeniowa dla emerytów i ZUS w sprawie emerytur czerwcowych. Projekt czeka w Sejmie na szybkie uchwalenie, ale nie rządowy lecz obywatelski

Czas oczekiwania emerytów na przeliczenie emerytur czerwcowych można maksymalnie skrócić. W sejmie jest poselski projekt specustawy, a 27 grudnia kończą się jego regulaminowe konsultacje społeczne. Po tym terminie droga do uchwalenia i zastosowania ustawy przeliczeniowej jest najkrótsza.

To już koniec takich kominków na drewno. Zapadł wyrok na trzaskający w domach ogień

Z tym, że mamy pospolite ruszenie w sprawie likwidacji pieców węglowych, zdążyliśmy się już oswoić. Pytanie, czy ten sam los czeka kominki na drewno? Czarne chmury zawisły nad trzaskającym w domu ogniem w województwie dolnośląskim. Dlaczego? Bo samorząd nie zamierza łagodzić przepisów ustawy antysmogowej. Jakie mogą być tego konsekwencje? 

Zakaz handlu w niedzielę: w 2025 roku rewolucji nie będzie, a jeśli to w stronę ograniczeń handlu w sobotę zamiast dodania niedziel handlowych

Miało być przywrócenie handlu w niedziele. Na razie zmiany sprowadziły się do dodania trzeciej niedzieli handlowe w grudniu. W sumie jest ich więc w roku osiem zamiast siedmiu. Tymczasem nadciąga czterodniowy tydzień pracy i sklepy mogą być zamykane nie tylko na niedziele, ale na całe soboty, a piątki - handlowe tylko w ograniczonych godzinach.

Rewolucyjne zmiany w uldze mieszkaniowej? Nie uwierzycie że to można odliczyć od podatku

Czy pieniądze wydane na suszarkę otworzyły drogę do nowej ulgi podatkowej? Okazuje się, że tego rodzaju zakup może pomóc w uniknięciu płacenia podatku PIT po sprzedaży nieruchomości. Jak to możliwe? Doprowadził do tego… kobiecy upór. 

Nie będzie Centralnej Informacji Emerytalnej

Nie będzie Centralnej Informacji Emerytalnej (CIE). Zdaniem resortu cyfryzacji, CIE nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Jest projekt ustawy. Czy brak CIE zmieni stan bieżący w zakresie informacji emerytalnej?

Renta wdowia – ile wynosi [obliczenia]. Różne przykłady świadczeń w zbiegu

W dniu 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie nowe przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, które dadzą prawo do tzw. renty wdowiej.  Chodzi o możliwość łączenia wypłaty renty rodzinnej (nie tylko tej wypłacanej przez ZUS) z innym świadczeniem wypłacanym przez ZUS, np. emeryturą, rentą. Od tego dnia będzie można składać wnioski o to świadczenie ale wypłata nastąpi najwcześniej od 1 lipca przyszłego roku. Ile wyniesie renta wdowia i jak oblicza to świadczenie ZUS?

Renta wdowia od A do Z: limit, wysokość, warunki, wniosek, terminy, przepisy, zasady

Z początkiem 2025 roku wejdą w życie nowe przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, które dadzą prawo do tzw. renty wdowiej. Chodzi o możliwość łączenia wypłaty renty rodzinnej (nie tylko tej wypłacanej przez ZUS) z innym świadczeniem wypłacanym przez ZUS, np. emeryturą, rentą. Ile wyniesie renta wdowia i jak oblicza to świadczenie ZUS?

Szokuje liczba rannych. 200 osób w tym 40 z zagrożeniem życia. Magdeburg o ofiarach ataku na jarmarku bożonarodzeniowym

Do zamachu doszło kilka minut po godzinie 19. Napastnik wjechał w tłum ludzi, którzy przyszli na jarmark bożonarodzeniowy. Według lokalnej policji funkcjonariuszom udało się zatrzymać napastnika. Na miejsce tragedii udał się premier rządu Saksonii-Anhalt, Reiner Haseloff. W nocy były sprzeczne informacje o liczbie zabitych - od 2 do 11. Po weryfikacji nocnych informacji są już dostępne informacje bliższe rzeczywistości.

Wymiana tachografów w UE: Do 28 lutego 2025 r. będą pouczenia zamiast kar

Wymiana tachografów w UE: Do 28 lutego 2025 r. będą pouczenia zamiast kar. Po 28 lutego 2025 r. kierowców i przewoźników czekają zmiany. Resort infrastruktury poinformował o ustaleniach na najwyższym szczeblu.