Smartwatch dla dziecka – jaki wybrać?

fot. materiały prasowe
Smartwatche dla dorosłych to bardzo popularny sprzęt, który przydaje się w wielu sytuacjach. Pomaga monitorować aktywność fizyczną – nie tylko uprawianie sportu, ale choćby liczbę wykonanych kroków – a także zarządzać powiadomieniami, które do nas spływają w sporych ilościach. Jednak coraz więcej rodziców wybiera też smartwatche dla swoich dzieci. W jakim celu? I jaki model wybrać? Przyjrzyjmy się szczegółom!

Smartwatch dla dzieci – po co?

Najczęściej rodzice sięgają po smartwatche dla dzieci z funkcją lokalizacji. To prosty i mało inwazyjny sposób, by dyskretnie kontrolować aktywność dziecka poza domem, nie zamartwiając się, czy jest ono bezpieczne. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone we własną kartę SIM, przez co pozwalają na prowadzenie rozmów audio i nawet video. Taki smartwatch to dobra alternatywa dla smartfona, jeśli chcemy mieć bezpośredni kontakt z dzieckiem, ale czujemy, że za wcześnie jest wprowadzać je w świat telefonów.

Dlaczego warto sprezentować dziecku taki smartwatch?

  • Dla dziecka to wielka frajda: smartwatche są kolorowe i świetnie zaprojektowane – tak by trafiały w gusta najmłodszych.
  • Zapewnia ciągły kontakt z dzieckiem dzięki funkcji telefonu i rozmów video
  • Pozwala sprawdzać w aplikacji na smartfonie, gdzie dokładnie jest dziecko – czy dotarło już do szkoły i na zajęcia.
  • Oferuje dużo ciekawych funkcji, które mogą aktywizować dziecko w różnych dziedzinach: przykładowo licznik kroków zachęca do aktywności sportowej.
  • Zapewnia wyjątkową rozrywkę – w wielu modelach znajdziemy aparat fotograficzny do prostych zdjęć lub zestaw nieskomplikowanych gier.
  • Oddala w czasie moment, gdy dziecko zażyczy sobie własny telefon.

To mocne argumenty na rzecz zakupu smartwatcha dla dziecka. Jeśli już się na taki sprzęt zdecydujemy, dobrze zastanowić się, jak optymalnie wybrać model.

Jak wybrać smartwatch dla dziecka? Najważniejsze cechy

Kupując inteligentny zegarek dla dziecka, powinniśmy brać pod uwagę zarówno nasze potrzeby sprawowania opieki, jak również upodobania i przyzwyczajenia samego małego użytkownika. Dobrym pomysłem może okazać się zawężenie wyboru do dwóch modeli, które są dla nas akceptowalne, po to, by finalną decyzję podjęło samo dziecko. Da mu to poczucie realnego wpływu na rzeczywistość – chętniej będzie korzystać z zegarka, który jest jego wyborem.

Jak wyselekcjonować warte uwagi modele? Oto cechy, którym powinniśmy bliżej się przyjrzeć:

  • Dokładność lokalizacji – zazwyczaj producent szczegółowo określa zakres tolerancji w przypadku określania położenia dziecka.
  • Dodatkowe funkcje – na przykład telefon, rozmowy video, ale też gry, budzik, kalkulator.
  • Przyjazny design – to ważne, by zegarek podobał się młodemu właścicielowi.
  • Opinie użytkowników – przed zakupem warto sprawdzić, jak smartwatch działa w praktyce.
  • Ładowanie zegarka – dobrze doczytać, jak często i w jaki sposób powinno się ładować urządzenie.

Te wszystkie elementy pozwolą nam podjąć dobrą decyzję, dostarczając dziecku jakościowy prezent, a dorosłym – spokój i pewność. Warto wybrać dla swojego dziecka smartwatch w sklepie MediaMarkt, by dać mu wolność i przestrzeń do realizacji pasji i nauki samodzielności, wiedząc jednocześnie, że jest ono bezpieczne przez cały czas.

Infor.pl
Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawę o asystencji osobistej. Co mówi pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami?
17 lip 2024

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, przekazał, że projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym.

Średnia krajowa w 2024 roku szybko rośnie, jeszcze szybciej rosną wynagrodzenia freelancerów – w jednej grupie nawet o 50 procent, kto zarabia najwięcej
16 lip 2024

Kto poza programistami podbija stawki za zlecenia i umowy o dzieło, przebijając w tym względzie wynagrodzenia najlepiej zarabiających specjalistów na etacie? Choć zarobki freelancerów rosną szybko, to jednak nie we wszystkich kategoriach. Na dodatek pojawiło się zagrożenie oskładowania ZUS wszystkich umów, co znacznie je ograniczy.

Teraz materiały budowlane znów zaczną drożeć, skoro popyt na nie wciąż rośnie, podobnie jak koszty związane z uwolnieniem cen energii
16 lip 2024

Głównym impulsem do podwyżki cen materiałów budowlanych miało być uruchomienie programu dopłat do mieszkań – #naStart. Wiadomo już, że zostało ono przesunięte o co najmniej pół roku. Czy to oznacza, że korekta w dół  cen materiałów budowlanych jeszcze potrwa?

Kredyt mieszkaniowy o stopie 0%, 0,5%, czy 1% od 2025 roku. Dla kogo? Kredyt #naStart - nowy, skomplikowany program dopłat do rat
17 lip 2024

W dniu 16 lipca 2024 r. opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym #naStart. Ten nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych ma zastąpić od przyszłego roku bezpieczne kredyty 2% i rodzinne kredyty mieszkaniowe. Większa pomoc ma być zaadresowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Minister Rozwoju i Technologii (autor projektu) i rząd planują, że ta ustawa wejdzie w życie z dniem 15 stycznia 2025 r. Zasady udzielania kredytu #naStart a zwłaszcza przepisy określające wysokość dopłat są niezwykle skomplikowane. Przewidziane jest m.in. kryterium dochodowe i powierzchniowe.

Program #naStart odłożony na 2025 rok, czy teraz o mieszkanie będzie łatwiej lub trudniej. Co z cenami
16 lip 2024

Deweloperzy ze spokojem przyjęli informację, iż nowy rządowy program wsparcia dla nabywców mieszkań nie ruszy w lipcu. Przesunięcie dopłat na 2025 rok w ocenie większości nie zmieni planów firm deweloperskich. A czy wpłynie na podaż mieszkań i ich ceny?

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą
16 lip 2024

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Często korzystasz z paczkomatów i automatów paczkowych, załóż rękawice przed dotknięciem urządzenia. Jakie zagrożenia dla zdrowia
16 lip 2024

Przy niektórych przyciskach i ekranach dotykowych automatów paczkowych, nazywanych popularnie paczkomatami – choć to nazwa zastrzeżona tylko dla jednej firmy – wykryto między innymi gronkowce i bakterie oportunistyczne. Te drugie mogą wywołać zakażenia przy osłabionym układzie odpornościowym oraz zatrucia pokarmowe.

Renta wdowia. Kiedy wejdzie w życie? Ministra podała termin, jest zmiana
17 lip 2024

Projekt wprowadzający rentę wdowią wróci już niedługo pod obrady Sejmu. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała, że ma się to wydarzyć jeszcze w lipcu. Podała też termin, kiedy w związku z tym ustawa o rencie wdowiej może ostatecznie wejść w życie.

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu
16 lip 2024

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce
16 lip 2024

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

pokaż więcej
Proszę czekać...