REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Kadry dla Każdego to strona internetowa skierowana zarówno do osób zawodowo zajmujących się zagadnieniami z zakresu prawa pracy, płac, szeroko rozumianych kadr, jak również do laików chcących uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań: kontakt@kadrydlakazdego.pl

Pani Ewa Ręczkowska, prowadząca Kadry dla Każdego, jest absolwentką administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Obroniła pracę magisterską z zakresu prawa pracy. Ukończyła liczne szkolenia zarówno w zakresie księgowości jak i kadr i płac, a także studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego - Finanse i Rachunkowość.

Obecnie swoją pracę koncentruje na szeroko pojętych kadrach, płacach oraz zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi, pracując w jednej z warszawskich firm outsourcingowych.

Strona internetowa: Kadry dla każdego

Od 1 stycznia 2018 roku nastąpiły zasadnicze zmiany w zwolnieniach podatkowych dla świadczeń wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dla niniejszej nowelizacji.
Z nadejściem 2018 roku pojawiły się także nowe wskaźniki istotne w pracy działu kadr i płac. Chodzi o wskaźniki takie jak wynagrodzenie minimalne, minimalna stawka godzinowa, dodatek za pracę w nocy czy współczynnik ekwiwalentowy. Jakie wartości dla tych wskaźników obowiązują w 2018 roku?

REKLAMA

Zasiłek opiekuńczy jest świadczeniem, które przysługuje ubezpieczonemu, w sytuacji gdy dziecko lub chory członek rodziny ubezpieczonego wymagają opieki. Czym jest zatem dodatkowy zasiłek opiekuńczy i komu przysługuje?
Rozpoczął się sezon urlopowy, w związku z tym wszyscy pracownicy niecierpliwie wyczekują dłuższej przerwy w pracy. Należy jednak mieć na uwadze, że pracodawca ma prawo zakłócić ten błogi stan, odwołując pracownika z urlopu wypoczynkowego. Kiedy pracodawca może to zrobić i co należy się pracownikowi w zamian?

REKLAMA

Kiedy rozważamy ponowne zatrudnienie pracownika interpretacja przepisów dotyczących limitów umów terminowych okazuje się być problematyczna. Jak prawidłowo w świetle nowych regulacji Kodeksu pracy ponownie zatrudnić pracownika?
Czy zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami możliwe jest zawieranie umów o pracę na terytorium Polski w języku obcym, czyli innym niż język polski?
Nowelizacja Kodeksu pracy, która zaczyna obowiązywać od 22 lutego 2016 roku, wprowadza daleko idące zmiany w zakresie umów terminowych. Nowe przepisy wprowadzają limit ilościowy – pracodawca będzie mógł zawrzeć jedną umowę na okres próbny oraz trzy umowy na czas określony, ponadto będzie obowiązywał także limit terminowy, czyli zawarte umowy nie będą mogły przekroczyć łącznie 33 miesięcy.
Nowelizacja Kodeksu pracy, która wchodzi w życie 22 lutego 2016 roku, wprowadza istotne zmiany w zakresie zawierania umów o pracę. Jakie dokładnie zmiany wprowadzają nowe regulacje?

REKLAMA