REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Marcin Wicherkiewicz

Dołącz do grona ekspertów
Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Prowadzi indywidualną kancelarię radcowską. Stały współpracownik BillBird S.A.

Zajmuje się prawem spółek, nowych technologii, usługami płatniczymi i kontraktami handlowymi.

Tworzył ramy oraz szczegółowe rozwiązania prawne dla pierwszego wPolsce systemu EBPP (electronic bill presentment and payment) oraz OTCBPP (over the counter bill presentment and payment).

Opracowywał rozwiązania formalne na potrzeby działalności prowadzonej z wykorzystaniem Internetu (m.in. w zakresie przesyłania iprzechowywania faktur elektronicznych), uczestniczył w pracach Grupy Roboczej ds. usług płatniczych w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów.

Faktury elektroniczne to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Rok do roku przyrost liczby e-dokumentów dotyczących transakcji sięga globalnie 20 procent. Faktura elektroniczna to oszczędność czasu, papieru, kosztów wydruku, wysyłki i jednocześnie łatwość przechowywania i dostępu. Coraz głośniej mówi się o państwach, takich jak Brazylia, gdzie wprowadzono centralną ewidencję faktur (oczywiście w postaci elektronicznej), co uszczelnia system podatkowy i zapobiega nieprawidłowościom w płaceniu podatków, ale równocześnie pozwala na korzystanie z oszczędności przez większość przedsiębiorców oraz pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo obrotu. Warto zatem powtórzyć ogólne założenia prawne dotyczące stosowania faktur elektronicznych.

REKLAMA