REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

KPRF Law Office jest stabilnie rozwijającą się od 2003 roku kancelarią świadczącą kompleksową obsługę prawną i biznesową na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Działania KPRF obejmują prowadzenie spraw z zakresu prawa gospodarczego, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz sporów sądowych i arbitrażowych, a także postępowań windykacyjnych. KPRF Law Office jest naturalnym wyborem dla przedsiębiorstw, które oczekują zindywidualizowanego, wszechstronnego i efektywnego doradztwa. Wybitnie pro-biznesowe nastawienie do naszych klientów oraz specjalizacja stanowią elementy, które są podstawą dogłębnego zrozumienia potrzeb oraz oczekiwań względem powierzonych nam zadań.

KPRF Law Office

ul. Grzybowska 2/78

00-131 Warszawa

Tel. + 48 (22) 10 12777

Email: biuro@kprf.pl

www: www.kprf.pl

W umowach najmu komercyjnego spotykamy się czasem z klauzulami zakazującymi działalności konkurencyjnej, wprowadzanymi zarówno przez wynajmujących jak i najemców. Warto jednak pamiętać, iż ramy ich stosowania są ograniczone z uwagi na możliwość uznania ich przez UOKiK za klauzule niedozwolone.
Ponad 4 miesiące – tyle czasu upłynęło od wprowadzenia elektronicznego rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Co o nim wiemy, czy coś się zmieniło, jak system sprawdza się w praktyce i czy rzeczywiście jest szybciej – o tym i nie tylko w poniższym artykule.

REKLAMA

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w praktyce sposobów dofinansowania spółki jest podwyższenie kapitału zakładowego. Jakie warunki należy spełnić, aby podwyższyć kapitał zakładowy bez zmiany umowy spółki?
Forma dokumentowa jest najmniej sformalizowaną zwykłą formą oświadczenia woli. Dla zachowania formy dokumentowej wystarczy złożenie oświadczenia woli w sposób umożliwiający ustalenie osoby składającej oświadczenie w dokumencie, którym jest nośnik informacji umożliwiający zapoznanie się z jej treścią.

REKLAMA

Polski prawodawca uchwalił nową ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, która weszła w życie 13 lipca 2018 r. Jakie instytucje mają obowiązek stosować się do nowych przepisów?
Czy świadczenie otrzymane przez spółkę w związku z nieodpłatnym wypełnianiem obowiązków przez członków zarządu w sytuacji, gdy spełniający może uzyskać w przyszłości wzajemną korzyść majątkową (np. prawo do dywidendy) jest nieodpłatnym świadczeniem w rozumieniu ustawy o CIT? Warto zapoznać się z orzecznictwem oraz interpretacjami podatkowymi w tym zakresie.
Czym jest nadzwyczajny tryb eliminacji prawomocnego orzeczenia administracyjnego? W jakich sprawach przysługuje? Czy jest dostępny dla każdego?
Przekształcenie przedsiębiorcy, prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, w spółkę prawa handlowego, jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jest dla wielu przedsiębiorców naturalnym krokiem, podejmowanym na pewnym etapie rozwoju ich biznesu. Postępowanie takie ma szereg zalet, jakkolwiek nie jest pozbawione wad. W toku podejmowania decyzji o ewentualnym przekształceniu istotnym aspektem mogą okazać się bowiem koszty, które przedsiębiorca będzie musiał ponieść w związku z takim procesem.
Odpowiedzialność dewelopera za wady fizyczne sprzedanych przez niego nieruchomości jest szczególną formą odpowiedzialności z tytułu rękojmi. Ma charakter obiektywny, czyli jest niezależna od winy sprzedającego. Jak więc skutecznie dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi za wady fizyczne budynku?
Usługi świadczone przez prawników, z wyłączeniem usług notarialnych, jak również usługi świadczone przez doradców podatkowych, już od 1 stycznia 2015 roku, zostały objęte obowiązkiem zaewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych i to bez względu na osiągany obrót.
Jednym z praw przysługujących konsumentom jest reklamacja wadliwego towaru na podstawie rękojmi, przewidzianej w art. 5561 i 5563 kodeksu cywilnego. Polskie prawo przewiduje dwa rodzaje wad towarów, tj. fizyczne i prawne. W jakim terminie można złożyć reklamację?

REKLAMA