REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: prawo).


Prowadzi Kancelarię Adwokacką Agata Klima-Nowak (www.akn.szczecin.pl).


Kancelaria Adwokacka
ul. Tkacka 55
70-556 Szczecin
tel. +48 91 8315383
kom. +48 601 746 019
e-mail:adwokat@akn.szczecin.pl


Zajmuje się w szczególności sprawami z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego, lecz również sprawami pracowniczymi, rodzinnymi i administracyjnymi.


Występuje w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi (w tym przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym), organami administracyjnymi (w tym przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki i urzędami skarbowymi).


Od 2012 roku prowadzi blog „Prawo dla przedsiębiorczych” (www.prawodlaprzedsiebiorczych.pl), gdzie porusza prawne kwestie związane z prowadzeniem małego i średniego biznesu.


Celem jej Kancelarii jest pomaganieprzedsiębiorcom w prowadzeniu ich działalności tak, aby była dochodowa, satysfakcjonująca i bezpieczna.

Kiedy i po co się ją podpisuje? Jakie wiążą się z nią konsekwencje? Są to ważne pytania, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi zakup lub sprzedaż nieruchomości. Wiąże się to bowiem ze znacznymi kwotami (zarówno nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych). Umowę przedwstępną można podpisać nie tylko, gdy sprawa dotyczy nieruchomości, ale w praktyce to najczęstszy przypadek.
Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z wzorców umów, w szczególności z ogólnych warunków umów, wzorów umowy, regulaminów, itp. Często posługują się też formularzami, które następnie są uzupełniane danymi klienta i zamówionej usługi (towaru).

REKLAMA

Wielu mikroprzedsiębiorców nie może pozwolić sobie na wakacje, gdyż nie może zostawić swojego przedsiębiorstwa bez opieki na czas swej nieobecności. W takiej sytuacji warto rozważyć możliwość zawieszenia działalności gospodarczej.
Wielu przedsiębiorców wkłada w swoje przedsiębiorstwa wiele wysiłku, budując latami ich majątek, markę, bazę kontaktów i zadowolonych klientów. Wszyscy oni powinni zatem pamiętać, żeby na wypadek swojej śmierci zabezpieczyć nie tylko rodzinę, ale i przyszłość swojego biznesu. Powinni zatem pomyśleć o zapisie windykacyjnym.

REKLAMA

Co do zasady trzeba pamiętać, że należnych pieniędzy i innych świadczeń nie można dochodzić po wielu latach. Szczególnie przedsiębiorcy powinni o tym pamiętać, gdyż dla nich okres przedawnienia jest nawet krótszy.
W razie niewypłacalności i niemożności spłaty długów, firmy podejmują decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Upadłość oznacza niemożność wykonania swoich zobowiązań pieniężnych. Kiedy przedsiębiorcy zobowiązani są „ogłosić upadłość”?
Moment, kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, należy w porę zauważyć, gdyż w takiej sytuacji dłużnik ma dwa tygodnie na zgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości.
Zawierając umowę spółki cywilnej należy się dobrze zastanowić. Należy szczegółowo określić zasady współpracy – nie wolno pozostawiać żadnych niedomówień. Wspólników trzeba wybierać bardzo rozważnie, kierując się raczej rozsądkiem niż ciepłymi uczuciami. Trzeba mieć też do nich zaufanie, co nie wyłącza jednak sprawowania co najmniej dyskretnej kontroli nad ich działaniami. Nietrafny wybór wspólnika spółki cywilnej może nie tylko pozbawić dochodów, ale nawet doprowadzić do ruiny.

REKLAMA