REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
PrawoSocjalne.pl

Portal

Pierwszy w Polsce portal prawny będący kompendium wiedzy z prawa socjalnego.

Portal gromadzi i udostępnia informacje w tym temacie. Umożliwia zadawanie pytań ekspertom, zajmującym się prawem socjalnym w praktyce i teorii. Oferuje dostęp do publikacji, artykułów, wzorów pism, aktów prawnych. Wszystko to sprawia, że portal prawosocjalne.pl jest nowoczesnym i doskonałym narzędziem pracy dla osób i instytucji zajmujących się prawem socjalnym.

Portal prawosocjalne.pl podzielony jest na najważniejsze działy prawa socjalnego:

- Pomoc społeczna;

- Świadczenia rodzinne;

- Fundusz alimentacyjny;

- Dodatki mieszkaniowe;

- Niepełnosprawność.


Przeglądanie treści i zadawanie pytań ekspertom możliwe jest po dokonaniu rejestracji.

www.prawosocjalne.pl

Pierwsza kategoria sytuacji, gdy można stosować przymus bezpośredni, to dopuszczenie się przez pacjenta zamachu na własne życie lub zdrowie. O zastosowaniu przymusu bezpośredniego decyduje lekarz, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie.
Orzeczenie lekarskie wydawane jest po przeprowadzeniu badania na podstawie analizy wszystkich danych, jakimi dysponuje lekarz. Każdorazowo szpital musi posiadać informacje o tym, kiedy pacjent opuścił szpital, w jakim celu i na jakiej podstawie.

REKLAMA

Postępowanie w omawianych sprawach uruchamiane jest z urzędu przez organ administracji publicznej wtedy, gdy zaistnieje przesłanka to uzasadniająca. Katalog przesłanek uzasadniających wstrzymanie świadczenia pieniężnego jest zamknięty.
Wstrzymanie świadczenia pieniężnego jest łączone z czasowym zaprzestaniem jego realizacji. Na jaki okres organ wstrzymuje realizację świadczenia z pomocy społecznej i w jaki sposób następuje ponowne jego podjęcie?

REKLAMA

Wstrzymanie może dotyczyć jedynie świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Rozważenia wymagają dwie kwestie: charakter prawny wstrzymania świadczeń pieniężnych oraz przesłanki uzasadniające podjęcie takiego rozstrzygnięcia.

REKLAMA