REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Współpracuje z LexOmni.pl oraz z Coris Lex Services sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiada doświadczenie we współpracy z klientami indywidualnymi, wynikające z udzielania wielu porad prawnych, sporządzania opinii prawnych, analizy i przygotowywania różnego rodzaju umów oraz wzorów pism. Współpracuje również z małymi i średnimi przedsiębiorcami w zakresie obsługi prawnej.

Specjalizuje się w ubezpieczeniach gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z ubezpieczeniem ochrony prawnej. W zakresie jej zainteresowań znajdują się także obszary z prawa zamówień publicznych, prawa konkurencji, jak również prawa spółek handlowych.

Kontakt:

LexOmni.pl
ul. Sienna 73
00-833 Warszawa
tel./fax +48 22 568 98 99

e-mail:lexomni@lexomni.pl
www.LexOmni.pl

Ile czteroosobowa rodzina wydaje każdego miesiąca na usługi fryzjerskie? Na pewno co najmniej 200–300 zł. Warto wiedzieć, że w tej cenie można zapewnić całej rodzinie stałą opiekę prawną – uwaga! – na cały rok. Tyle bowiem kosztuje roczna składka za polisę ubezpieczenia ochrony prawnej dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny na rynku ubezpieczeniowym.
W Polsce mamy niezliczoną ilość regulacji prawnych, bezustannie nowelizowanych. W szczególności dla małych i średnich przedsiębiorców ciągłe zmiany nie są sprzyjającym podłożem do tworzenia i prowadzenia własnego biznesu. Niosą za sobą o wiele większe ryzyko niż w kraju z ustabilizowanym porządkiem prawnym. Ubezpieczenie ochrony prawnej może być remedium na bałagan legislatorski.

REKLAMA

W myśl art. 128 § 1 kodeksu pracy (k.p.), czasem pracy jest okres, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania obowiązków służbowych. Co do zasady, czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy ( 129 k.p.).
W myśl kodeksu pracy każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na okres próbny lub czas nieokreślony. Nie budzi wątpliwości, iż wypowiedzenie jest jednostronnym oświadczeniem woli. Aby wywarło skutek prawny, musi zostać dostarczone do adresata. Termin doręczenia ma doniosłe znaczenie, w szczególności kiedy pracownik chciałby odwołać się od skutków wypowiedzenia do sądu pracy.

REKLAMA