Eksperci BUDTRADE.pl
Dołącz do grona ekspertówBudowa pergoli – krok po kroku
13.04.2012
Pergola jest rodzajem drewnianej konstrukcji, która może być zarówno wolnostojąca, jak i dobudowana do ściany domu. Można ją wykonać z drewnianych bądź betonowych słupów. Pergola może być praktyczną dekoracją naszego ogrodu.
Grzejniki – wymiana
29.11.2011
Grzejniki „przekazują” energię cieplną, którą dostarczają kocioł i rury rozprowadzające. Skuteczność ogrzewania zależy od wielkości, rodzaju i miejsca zamontowania grzejników. Grzejniki ogrzewają całą przestrzeń pomieszczenia, nie tylko miejsca w ich pobliżu.
REKLAMA
Najczęstsze problemy z ogrzewaniem
29.11.2011
Problemy z ogrzewaniem to najczęściej wynik niesprawnej instalacji grzewczej. Nasilają się w okresie zimowym, kiedy ogrzewanie pracuje najintensywniej. Zbyt niska temperatura w pomieszczeniach czy zimne grzejniki oznaczają, że instalacja grzewcza nie działa prawidłowo.
Śliskie schody – jak tego uniknąć?
09.09.2011
Śliskie schody stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników i gości. Zarówno latem, podczas ulewnych deszczy, jak i zimą musimy zadbać o to, aby nasze schody nie były śliskie. Latem ważny jest fakt, z czego zrobione są nasze schody – płytki klinkierowe czy szorstkie płytki ceramiczne stanowią dobre zabezpieczenie.
REKLAMA
Na rynku możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę wykładzin podłogowych. Ich różne rodzaje sprawiają, że śmiało możemy je układać w każdym pomieszczeniu. Niewielka cena oraz funkcjonalność sprawiają, że wykładziny cieszą się coraz większą popularnością.
Jak wybrać odpowiednią farbę?
18.07.2011
Czym powinniśmy kierować się wybierając farbę do pomalowania naszego mieszkania? Na jakie informacje podane przez producenta na opakowaniu należy zwracać uwagę? Czy tańsze farby rzeczywiście dają gorszy efekt?
Izolacja przeciwwilgociowa w łazience i kuchni, czyli jak zabezpieczyć się przed wilgocią?
18.07.2011
Każdym domu znajdują się tzw. pomieszczenia mokre, czyli takie, które z racji swojej funkcji narażone są na zawilgocenie. Dotyczy to głównie łazienek i ubikacji, pralni, suszarni oraz kuchni. Jak więc zabezpieczyć nasz domu lub mieszkanie przed pojawieniem się wilgoci?
Jak naprawić uszkodzony dach?
28.06.2011
Uszkodzone pokrycie dachowe z gontu, papy lub blachy można naprawić pokrywając uszkodzoną powierzchnię innym, nowym materiałem dachowym. Nie musimy usuwać starego pokrycia dachowego, aby położyć nowe. Będziemy musieli sprawdzić natomiast w jakim stanie jest drewniana konstrukcja dachowa (więźba), mogły ją bowiem zniszczyć owady, nastąpić zbutwienie drewna lub też więźba mogła ulec wypaczeniu na skutek nadmiernych odkształceń.
Blchodachówka jest jednym z najtańszych i najlżejszych materiałów dachowych w związku z czym nie wymaga masywnej konstrukcji dachu, na której mogła by się opierać. Blachodachówkę z powodzeniem można stosować na starych i zabytkowych dachach bez konieczności wzmacniania ich konstrukcji. Problem z blachodachówką może pojawić się natomiast na połaciach dachowych o dość skomplikowanym kształcie. Chcąc przekryć blachodachówką dach o dość nieregularnym kształcie, będziemy musieli liczyć się ze znaczną ilością odpadów a w tym także i z kosztami, które pojawią się w wyniku przycinania blachodachówki do kształtu dachu.