REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jarosław Olszewski

Dołącz do grona ekspertów
Jarosław Olszewski

Elektrofarm

 

Telefon jest niezbędnym urządzeniem w każdym domu. Jak podłączyć linię telefoniczną w domu jednorodzinnym? Należy zrobić to na własny koszt czy lepiej zostawić to operatorowi?
Koszty wymiany instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu szacowane są poprzez ilość punktów tam umieszczonych, jak dana instalacja ma być prowadzona (od toru przeszkód), z jakiego materiału są wykonane ściany budynku (cegła, beton, pustak).

REKLAMA

Na sam początek pamiętajmy, żeby najpierw wykonać instalację elektryczną na własne potrzeby, a następnie kolejne etapy wizażu ogrodu. Ciężko nam będzie później patrzeć, jak ktoś rujnuje nam ogród, by położyć kilka być może niezbędnych kabli dla oświetlenia np. ścieżki
Instalację elektryczną, która zasila system przeciwoblodzeniowy należy bezwzględnie zabezpieczyć wyłącznikiem przeciwporażeniowym. Należy również ustawić tabliczki, iż pod nawierzchnią znajduje się instalacja pod napięciem!

REKLAMA

Co do instalacji w garażu musimy wziąć pod uwagę, jakie urządzenia będą w nim zainstalowane 1-fazowe czy 3-fazowe.
RCD określa nam wyłącznik różnicowoprądowy potocznie nazywany „różnicówką”. Pełni przy tym funkcję zabezpieczenia elektrycznego, który służy do ochrony ludzi na wypadek kontaktu pośredniego lub bezpośredniego. Ogranicza również możliwość uszkodzenia urządzeń jak i powstanie pożaru.
Z Prawa Budowlanego wynika, że obiekty budowlane powinny być poddawane kontroli okresowej przez właściciela lub zarządcę co najmniej raz na 5 lat. Kontrola ta polega na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego. Kontrola nie obejmuje właścicieli budynków i zarządów: budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Dotyczy to także budownictwa zagrodowego i letniskowego, a także wymienionych w art. 29 ust. 1. prawa budowlanego.

REKLAMA