REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Dołącz do grona ekspertów
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) dołączył Hufgard Optolith Bauprodukte Polska - producen chemii budowlanej oraz systemów ociepleń. Aktualnie organizacja zrzesza 25 producentów systemów i materiałów uzupełniających, a także stowarzyszenia producentów materiałów termoizolacyjnych. Dzięki tak szerokiej płaszczyźnie współdziałania i wymiany wiedzy SSO odgrywa wiodącą rolę jako reprezentant polskiej branży ociepleń w działaniach na rzecz jakości inwestycji ociepleniowych w naszym kraju.
BASF Polska dołączył do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). BASF Polska jest producentem systemów ociepleń, a także dostawcą surowców dla producentów systemów ETICS i materiałów termoizolacyjnych.

REKLAMA

W dniach 8–9 maja odbyła się na I Międzynarodowa Konferencja ETICS. Wydarzenie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W spotkaniu wzięło udział 130 przedstawicieli z Polski i z Europy.
Producenci materiałów ociepleniowych przewidują znaczną poprawę sytuacji na rynku ociepleń w przeciągu najbliższych dwóch lat – tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska. Według prognoz, pierwsze wzrosty pojawią się już w najbliższym sezonie budowlanym. Kolejny wzrost ma pojawić się do połowy 2015 roku.

REKLAMA

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, został nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski z Henkel Polska oraz Ryszard Rówiński z Sto-ispo.
Ocieplenie budynku jest ważnym elementem wpływającym na trwałość elewacji. Zmniejsza koszty ogrzewania oraz zapewnia wysoki komfort życia w ocieplonym budynku. Przeczytaj, dlaczego warto ocieplać budynki.
Bezspoinowe ocieplenia BSO są jedną z najpopularniejszych metod ocieplania budynków. Wykorzystuje się je do pokrycia zewnętrznych ścian budowli. Przeczytaj, jakie są cechy decydujące o przydatności do stosowania zestawów wyrobów do wykonywania ociepleń metodą BSO.
Sprawdzonym rozwiązaniem izolacji cieplnej budynku są Bezspoinowe Systemy Ociepleń. Jest to jeden z najważniejszych jego elementów. Odpowiednio dobrany i wykonany wpływa na trwałość elewacji i energooszczędność inwestycji.
Właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek, narzucany przez prawo budowlane, prawidłowego administrowania obiektami budowlanymi. Oznacza to, że muszą prowadzić książki obiektu budowlanego i przeprowadzać okresowe kontrole stanu technicznego elewacji. Jednak nie odnosi się to do budynków mieszkalnych jednorodzinnych i budownictwa zagrodowego i letniskowego.
Dobrze wykonana izolacja ścian od zewnątrz pozwala obniżyć koszty ogrzewania zarówno domu, jak i budynku komercyjnego. Prawidłowe funkcjonowanie systemu ociepleń jest uzależnione od sposobu jego instalacji. Podstawową zasadą jest zminimalizowanie przerw w izolacji, czyli tak zwanych mostków cieplnych. Niemożliwe jest ich całkowite usunięcie, jednak można zmniejszyć ich liczbę.
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, w skrócie SSO, stworzyło wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku. Dokument ma ułatwić indywidualnemu inwestorowi kontrolowanie prac ociepleniowych na własnej budowie. W ten sposób można uniknąć zagłębiania się w obszerne instrukcje techniczne i materiały inwestycyjne.
Wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych.

REKLAMA