Sklepy KOMFORT S.A.
Dołącz do grona ekspertówJak w pięciu krokach ułożyć panele?
29.03.2011
Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.
W jaki sposób wykończyć drewno?
29.03.2011
Istnieje wiele sposobów wykończenia drewna. Który najlepiej wybrać do naszej podłogi? Lakier, olej, a może bejca? Przedstawiamy cechy każdego z tych rozwiązań.
REKLAMA
Jak wybrać odpowiednie schody?
29.03.2011
Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. Radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów.
W zależności od rodzaju biegu schody, zajmują bardzo różną ilość miejsca. Schody proste, zabiegowe, podestowe czy kręte? Które wybrać?
REKLAMA
Jak zbudowana jest wykładzina dywanowa?
08.03.2011
Wykładziny dywanowe zbudowane są z trzech warstw: runa, osnowy i podkładu. Rodzaj zastosowanego podkładu decyduje o miejscu jej przeznaczenia. Dlatego znajomość budowy wykładziny dywanowej pozwoli podjąć nam właściwą decyzję o miejscu jej montażu.
Jak usunąć plamę z wykładziny dywanowej?
08.03.2011
Każdemu z nas zdarza się rozlać coś na dywan i nie zawsze wiemy, jak poradzić sobie z powstałą plamą. Płynne substancje należy usuwać bezzwłocznie, aby nie dopuścić do ich penetracji w głąb i utrwalenia się zabrudzenia. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, jak uporać się z trudnymi plamami.
Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę, wygląd i jakość wykładziny dywanowej jest rodzaj zastosowanej przędzy. Obecnie co najmniej 75% wykładzin dywanowych dostępnych na polskim rynku produkuje się z włókien syntetycznych – poliamidu i polipropylenu.
Jak dbać o wykładzinę dywanową?
08.03.2011
Brud, który jest dobrze widoczny na gładkiej podłodze (np. panelach lub wykładzinie elastycznej), mniej razi na dywanach i wykładzinach dywanowych. Nie oznacza to jednak, że miękkie pokrycia podłogowe mniej się brudzą.
Jak obliczyć potrzebną ilość wykładziny?
25.11.2010
Aby prawidłowo wyliczyć ilość potrzebnej wykładziny, należy dokładnie zmierzyć wielkość pomieszczenia, w którym będzie ona układana. Zawsze uwzględniamy największą szerokość i długość pomieszczenia.
Powierzchnia na której ma być ułożona wykładzina musi być równa, bez pęknięć, niepyląca, sucha, czysta oraz twarda i stabilna.
Jak zamontować wykładzinę elastyczną?
25.11.2010
Układanie wykładzin elastycznych to nieskomplikowane zajęcie nie wymagające specjalistycznych narzędzi. Najważniejszy jest ostry nóż, szpachla do rozprowadzania kleju oraz zwykła miarka.
Przy zakupie wykładziny dywanowej warto pamiętać o produktach dodatkowych, które pomogą zainstalować i użytkować produkt w sposób właściwy i długotrwały.
Najprostszym i najczystszym sposobem montażu wykładziny dywanowej jest przytwierdzenie jej do podłoża za pomocą tzw. rzepa. "Rzepowa" taśma jest łatwa do zainstalowania, tania, nie pozostawia śladów na posadzce. Taki rodzaj instalacji możemy stosować we wszystkich pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 20 m2.
W przypadku wykładzin dywanowych jest to bardzo ważny etap pracy. Przy źle przygotowanym podłożu, wykładzina łatwo się odklei albo będą widoczne pozostawione nierówności.
Typy wykładzin dywanowych
25.11.2010
Typy wykładzin dywanowych to podział wynikający z zastosowania różnych rodzajów splotów. Wyróżniamy następujące, podstawowe rodzaje splotów wykładziny dywanowej: igłowaną, druk, welur, cut & loop, bouclé, saxon, shaggy.
Jak ułożyć wykładzinę dywanową?
25.11.2010
Zabierając się do montażu wykładziny, musimy pamiętać aby podłoże na, którym będziemy ją układać było gładkie, suche i czyste. Jeśli pojawią się nierówności, można spróbować je zeszlifować lub wypełnić masą samopoziomującą bądź też szpachlą cementową. Nierówną podłogę wyrównać można także, stosując specjalne maty podłogowe. Przed samym rozłożeniem wykładziny warto aby poleżała ona ok. doby w pomieszczeniu, w którym ma być położona.
Wykładzina dywanowa to taki rodzaj pokrycia podłogowego, który wnosi do pomieszczenia wrażenie ciepła, które polepsza samopoczucie, a dodatkowa pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Każda wykładzina wykończona jest od spodu podkładem. Obecnie stosowane są głównie dwa ich rodzaje: filc i action back (czyli juta syntetyczna). Bardzo rzadko stosowane są już podkłady z pianki i juty naturalnej, które jeszcze lat temu były podstawowymi podkładami.