REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Instytut Rozwoju Biznesu

Dołącz do grona ekspertów
Instytut Rozwoju Biznesu

Firma doradczo-szkoleniowa

Instytut Rozwoju Biznesu, opierając się na doświadczeniu i wiedzy eksperckiej, prowadzi szkolenia biznesowe i projekty doradcze z wykorzystaniem autorskich programów rozwojowych i narzędzi badawczych. Kompleksowo wspiera firmy w wyzwaniach, jakie niesie ze sobą współczesne i przyszłe otoczenie biznesowe.

Oferuje: szkolenia - rozwój menedżerski, szkolenia - zarządzanie personelem, szkolenia - sprzedaż i obsługa klienta, szkolenia - marketing i zarządzanie, szkolenia finansowe, szkolenia - nadzór korporacyjny, zaawansowane szkolenia dla menedżerów i kadry zarządzającej z zakresu: biznesowe doradztwo personalne, coaching menedżerski, zarządzanie firmą.

Wśród kluczowych specjalizacji doradczych Instytutu są: assessment centre, modele kompetencyjne, rekrutacja menedżerów, doradztwo organizacyjne, doradztwo HR, doradztwo w zarządzaniu.

Więcej na: www.irb.pl

Instytut rozpoczął badanie, przeznaczone dla pracowników działów HR, którego celem jest zebranie informacji o różnych systemach ocen pracowniczych, w tym w szczególności o metodzie 360 stopni. Wyniki ankiety pokażą, jak często te systemy są wykorzystywane przez firmy, kto i jak je tworzy, a także odpowie na pytanie, dlaczego jedne organizacje korzystają z tej metody, a inne – nie.
Adaptacja kulturowa to przystosowanie oryginalnej wersji testu do innej specyfiki kulturowej, dokonywane przy przenoszeniu testu stworzonego i funkcjonującego w jednym kraju do innego. Testy służą do badania właściwości indywidualnych istotnych dla przystosowania do wymagań środowiskowych, te zaś są w różnych kulturach różne. Wynika to przede wszystkim z odmienności warunków życia i wartości preferowanych w różnych kulturach.

REKLAMA

Testy i kwestionariusze psychologiczne coraz częściej stają się codziennym narzędziem pracy w wielu firmach i organizacjach. Pomagają pracownikom działów HR, coachom i menedżerom podejmować decyzje w sprawach zatrudniania i alokacji nowych pracowników, oceny ich rozwoju oraz budowania programów szkoleniowych.
W powszechnej opinii na temat projektów unijnych wciąż pokutują mity z czasów, kiedy fundusze startowały w Polsce i nie zawsze były wykorzystywane rzetelnie, a wiele szkoleń miało wówczas jakość adekwatną do ceny – niską lub żadną. Dziś zmieniło się wiele, co potwierdzają osoby, które od kilku lat przygotowują projekty doradczo-szkoleniowe dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i zarządzają nimi.

REKLAMA

Coaching jest dziedziną stosunkowo młodą. Szacuje się, że na świecie jest co najmniej 30 tys. coachów, a liczba ta stale wzrasta (Lindbom, 2006).1 Coaching, mimo swojej popularności, nie ma jeszcze wypracowanej spójnej koncepcji, wciąż brakuje jasnych wytycznych co do sposobów jego prowadzenia. Problemy pojawiają się nawet przy próbie określenia, czym jest coaching, a zjawisko to bardzo dobrze opisuje stwierdzenie „ilu coachów, tyle definicji”.
Wejście na giełdę PZU, Tauronu, PGE , zapowiedzi zagranicznych banków dotyczące otwierania biur bankowości inwestycyjnej w Polsce, to wszystko powoduje, że zadajemy sobie pytanie, w którym kierunku zmierza polski sektor finansowy.
Pracując na stanowiskach zarządzających, jesteś szczególnie narażony na pracoholizm, co zresztą znajduje potwierdzenie naukowe. Ale czy pracoholizm jest tylko wadą? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule.

REKLAMA