REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Spółka Partnerska

Dołącz do grona ekspertów
Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego, cywilnego i karnego

Wierzymy, że kompetencje warto łączyć, a nie powielać. Dlatego działamy wspólnie. Dzięki temu już od dziesięciu lat świadczymy profesjonalne porady oraz usługi prawne. Każdy z założycieli kancelarii SRDK jest specjalistą w swojej dziedzinie. Razem jesteśmy specjalistami w większości dziedzin prawa gospodarczego, cywilnego i karnego.

Pracownicy naszej kancelarii doświadczenie w reprezentowaniu Klientów zdobywali zarówno w dużych firmach prawniczych, jak i w trakcie indywidualnie prowadzonych praktyk adwokackich. Zebrane podczas licznych rozpraw sądowych oraz przy stołach negocjacyjnych umiejętności wnieśli do naszej warszawskiej kancelarii. Dziś wspólna praca pod szyldem SRDK umożliwia nam oferowanie Klientom kompleksowej obsługi prawnej.

SRDK to zespół 3 Partnerów-adwokatów oraz liczni współpracownicy – adwokaci i radcowie prawni. Od 2011 roku zajmujemy się obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz Klientów indywidualnych; również w sprawach, w których przenikają się zagadnienia biznesowe i prywatne. Prawnicy kancelarii SRDK pracują w dwóch, często współpracujących ze sobą, departamentach: Transakcyjnym i Obsługi Gospodarczej oraz w Procesowym i Spraw Indywidualnych. Fundamentem kancelarii jest trójka Partnerów:

- adwokat Marcin Szymańczyk;

- adwokat Zbigniew Roman;

- adwokat Katarzyna Deresz-Lewandowska.

Każdy z nich jest członkiem warszawskiej Izby Adwokackiej.

W zespole kancelarii SRDK znajdują się także inni wykwalifikowani prawnicy, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, dzięki czemu adwokaci uzupełniają się, dbając o sprawy naszych Klientów.

Wygląda na to, że nie dojdzie do uchwalenia ustawy o zmianie terminu wejścia w życie nowej ustawy deweloperskiej.
Wejście w życie przepisów ustawy z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (nowa ustawa deweloperska), stoi pod znakiem zapytania.

REKLAMA

Celem Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego jest zwiększenie ochrony osób kupujących nowe mieszkania. Co warto wiedzieć o nowych przepisach, które wejdą w życie 1 lipca 2022 r.?
Jak prawo reguluje problemy deweloperów związane z roszczeniami wspólnot mieszkaniowych w zakresie wad technicznych budynków?

REKLAMA

Ustawa deweloperska nakłada na inwestorów bardzo wiele obowiązków związanych z realizacją przedsięwzięcia deweloperskiego. Za niedopełnienie niektórych z nich ustawodawca przewidział nawet konsekwencje karne.
Czym jest prospekt informacyjny do umowy deweloperskiej? Co powinien zawierać i jak go przygotować?
Umowy rezerwacyjne w praktyce obrotu nieruchomości funkcjonują od lat i cieszą się zainteresowaniem zarówno ze strony deweloperów jak i potencjalnych nabywców nieruchomości. Na podstawie zawartych umów rezerwacyjnych można bowiem oszacować czy dana inwestycja spotka się z zainteresowaniem klientów, doprecyzować decyzję o zakresie realizowanej inwestycji i zaplanować poszczególne etapy budowy. Zaś, ze strony klienta umowa rezerwacyjna pozwala na skonkretyzowanie decyzji o zakupie danego lokalu lub rozpoczęcie niezbędnych procedur do jego finasowania.
Deweloperski Fundusz Gwarancyjny to jedno z rozwiązań nowej ustawy deweloperskiej. Czym jest DFG i co ma na celu?
19 września 2020 r. wejdą w życie ważne zmiany dotyczące prawa budowlanego. Nowelizacja przepisów ma na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zwiększenie stabilności decyzji podejmowanych w tym procesie.
Zmiana formy prowadzenia biznesu z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem relatywnie tanim i szybkim do wdrożenia. Do stanu docelowego można dojść kilkoma ścieżkami. Opisujemy dwie najpopularniejsze.
W dniu 16 maja 2020 roku weszła w życie tzw. Tarcza antykryzysowa 3.0., czyli ustawa z dnia 14 maja 2020 roku o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Co niesie ze sobą w zakresie terminów procesowych? Odpowiedź przedstawiamy poniżej.
Negocjacje dotyczące sprzedaży udziałów lub akcji to skomplikowany i długotrwały proces. Jak przygotować ten proces pod kątem biznesowym i prawnym? Kto może taki proces przeprowadzić?
Nowy tryb doręczeń, wprowadzenie posiedzenia przygotowawczego, wzrost opłat sądowych to najważniejsze zmiany, jakie odczują strony postępowania cywilnego. Jak należy ocenić nowe przepisy?

REKLAMA