REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Grupa HR Quality

Specjalistyczne usługi HR: od rekrutacji po obsługę kadrowo-płacową i wsparcie dla pracowników z niepełnosprawnościami

HR Quality to grupa polskich spółek specjalizująca się w zakresie doradztwa personalnego i HR.

Dzięki szerokiej gamie usług, Grupa HR Quality aktywnie wspiera przedsiębiorstwa w Polsce i za granicą. 9 na 10 naszych Klientów przedłuża współpracę po pierwszym roku, co świadczy o naszej skuteczności i zaufaniu, jakim nas darzą. Nasze usługi obejmują:
- Rekrutacje specjalistów,
- Outsourcing procesów,
- Pracę tymczasową,
- Zatrudnianie pracowników z zagranicy,
- Optymalizację PFRON,
- Zatrudnianie pracowników z niepełnosprawnościami,
- Obsługę kadrowo-płacową.

W skład Grupy HR Quality wchodzą między innymi:

HR Quality Engineering – zajmuje się rekrutacją inżynierów i specjalistów z branży technicznej, dostarczając wykwalifikowaną kadrę nawet na najbardziej wymagające stanowiska.

HR Quality Polska – agencja doradztwa personalnego, która specjalizuje się w rekrutacji oraz pracy tymczasowej, wspierając duże zakłady produkcyjne i przemysłowe.

HR Quality Payroll – zapewnia pełną obsługę kadrowo-płacową, w tym legalizację zatrudnienia cudzoziemców i delegacje międzynarodowe, gwarantując bezpieczeństwo i terminowość procesów.

HR Quality Ability – wspiera przedsiębiorstwa w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, oferując doradztwo, szkolenia oraz działania optymalizujące koszty związane z PFRON.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i wspólnie opracujemy najlepsze rozwiązania dla Państwa firmy.

Dane kontaktowe:
Grupa HR Quality
Biuro +48 12 350 66 61
kontakt@hrquality.pl
HR Quality Polska Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Nad Strugą 7 31-411 Kraków
www.hrquality.pl

Dla jednych szansa na szybkie zdobycie doświadczenia zawodowego, dla innych sposób na stabilizację finansową w okresie przejściowym – mowa o pracy tymczasowej. Jakie korzyści może dać pracownikom oraz czym różni się od stałego zatrudnienia?
Wybór formy zatrudnienia personelu ma bezpośredni wpływ na koszty operacyjne i efektywność firmy – może je zwiększyć lub zmniejszyć. W branżach, których dotyczy sezonowość, jest to znaczące wyzwanie. Dlatego praca tymczasowa (tzw. leasing pracowniczy) to coraz popularniejsze rozwiązanie przy okresowym wzroście zapotrzebowania na pracowników, ale nie tylko. W jakich sytuacjach warto skorzystać ze współpracy z agencją pracy tymczasowej? 

REKLAMA

W niektórych firmach pracownicy spędzają długie lata, w innych ich rotacja jest wysoka i wydaje się niezrozumiała. Skąd wynika różnica? Sprawne zarządzanie rotacją może znacząco wpłynąć na koszty firmy i jej sukces. Poniżej przedstawiam szczegółowe przyczyny rotacji oraz działania, które pomagają ją zmniejszyć
Jakie są różnice między leasingiem pracowniczym a outsourcingiem? Które przepisy regulują te formy zatrudnienia? Jakie skutki dla pracowników i pracodawców wynikając z tych instytucji prawnych?

REKLAMA

Od 2024 roku duże przedsiębiorstwa publiczne w Unii Europejskiej, takie jak spółki giełdowe, banki oraz zakłady ubezpieczeń, zostaną zobligowane do raportowania kwestii środowiskowych, społecznych oraz związanych z zarządzaniem (ESG) na mocy nowych wytycznych dyrektywy CSRD. 
Leasing pracowniczy, zwany także pracą tymczasową, to rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane w branży produkcyjnej, logistycznej i e-commerce. Pozwala przedsiębiorcom dostosowywać poziom zatrudnienia do zmieniających się potrzeb biznesowych. Choć leasing pracowników ma wiele zalet, wiąże się również z pewnymi ryzykami, dlatego przed wprowadzeniem tego modelu zatrudnienia warto zgłębić temat i zasięgnąć porady praktyków.
Zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością to temat rzeka. Pojawia się w firmach w wielu kontekstach, że wspomnę tylko o raportowaniu CSR, dofinansowaniach z PFRON czy współpracy z Zakładami Pracy Chronionej. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej wpływowi zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnością na obniżenie wpłat na PFRON. 
Kiedy przedsiębiorstwo powinno sięgnąć po zewnętrzne wsparcie rekrutacyjne? W świecie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, pytanie o sensowność outsourcingu rekrutacji często pojawia się na agendzie wewnętrznych działów HR. Czy faktycznie potrzebujemy zewnętrznej agencji, skoro mamy własny zespół HR? Odpowiedź, choć nieoczywista, często brzmi "tak" – i to z kilku konkretnych powodów.
Zatrudnienie osób niepełnosprawnych może istotnie wpłynąć na obniżenie wpłat na PFRON firmy. - Dzięki zatrudnieniu osoby z niepełnosprawnością, nasz klient nie tylko wyeliminował obowiązkową wpłatę na PFRON, ale również zyskał cennego pracownika oraz wzmocnił pozytywny wizerunek społeczny, związany z zatrudnieniem osoby z niepełnosprawnością - informuje Rafał Rybczyk z HR Quality. 
Wiele osób podejmuje pracę sezonową. Dla uczniów i studentów to często pierwsze zetknięcie z rynkiem pracy w ogóle. Jakie prawa mają pracownicy sezonowi? Jakie obowiązki dotyczą zatrudniających pracowników sezonowych?

REKLAMA