Michał Dziarski – adwokat, współzałożyciel Olszewski & Dziarski Kancelaria Adwokacka s.c. Karierę zawodową zaczynał na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Był m.in. związany z Pomorską Izbą Adwokacką. Ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie realizuje studia podyplomowe w SGH. Michał Dziarski ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w swoim zawodzie.
Specjalizuje się w postępowaniach cywilnych, w szczególności tych z zakresu prawa rzeczowego np. zniesienie współwłasności, ustanowienie służebności, problematyka zasiedzenia i spadkowego, nabycia spadku z elementem transgranicznym czy nowe zmiany w prawie spadkowym, a także zobowiązania. Zajmuje się sprawami z obszaru prawa handlowego, w szczególności spółkami osobowymi, z o.o., kredytami frankowymi czy sankcjami kredytu darmowego. Jest ekspertem w obszarze podziału majątku wspólnego np. ustalenie nierównych udziałów, rozliczenia nakładów z majątku osobistego na majątek wspólny i odwrotnie. W swoich wypowiedziach często odnosi się do praworządności i analizuje prawo konstytucyjne.
Na swoim koncie ma liczne publikacje naukowe, udział w konferencjach zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.
Kolejnym etapem egzekucji z nieruchomości po dokonaniu przez Komornika Sądowego obwieszczenia o licytacji zajętej nieruchomości stanowiącej własność dłużnika i wyznaczeniu terminu pierwszej licytacji przez Sąd nadzorujący egzekucję z nieruchomości jest przeprowadzenie licytacji.
Jednym ze sposobów wyegzekwowania roszczenia należnego wierzycielowi jest przeprowadzenie egzekucji ze składnika majątkowego dłużnika jakim jest nieruchomość. Tytułem wstępu należy dodać, iż postępowanie egzekucyjne może być wszczęte w sytuacji gdy wierzyciel posiada tytuł wykonawczy.