REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warszawskie Centrum Doradztwa Finansowego I sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Warszawskie Centrum Doradztwa Finansowego I sp. z o.o.

Biuro rachunkowe. Outsourcing księgowości

Warszawskie Centrum Doradztwa Finansowego I sp. z o.o.

Twoje zaufane biuro rachunkowe. Najtrudniejsze sprawy bierzemy na siebie abyś Ty mógł działać.

Outsourcing księgowości – dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Zapewniamy:

- pełną przewidywalność i redukcję kosztów w obrębie outsourcingowych usług (brak ukrytych kosztów);

- dostosowanie naszych rozwiązań do terminów, raportów i struktury organizacyjnej w Twojej firmie;

- terminowe przygotowywanie dokumentów oraz informacji przesyłanych do odpowiednich organów;

- poufność przekazywanych i otrzymywanych danych;

- bezpieczeństwo informacji – działamy na podstawie RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych);

- zmniejszenie ryzyka – odpowiadamy materialnie za ewentualne błędy i działania niezgodne z kontraktem.

Posiadamy:

- niezbędne pozwolenia, odpowiednie kompetencje i wypracowany model współpracy, który doskonale sprawdza się w praktyce;

- ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu świadczenia usług rachunkowych, zabezpieczając interesy naszych Klientów.

Jeżeli skorzystasz z naszych usług – outsourcingu rachunkowości, będziesz mógł:

- czerpać z wiedzy merytorycznej i doświadczenia wysokiej klasy specjalistów;

- otrzymywać stosowne dane finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe, dedykowane raporty i sprawozdania;

- zredukować zatrudnienie i zrezygnować ze szkolenia własnych pracowników;

- skoncentrować się na kluczowych obszarach działalności swojej firmy;

- cieszyć się wymiernymi korzyściami finansowymi.

Kontakt:
Warszawskie Centrum Doradztwa Finansowego I sp. z o.o.
ul. Nowy Świat 35 lok. LU1, 00-029 Warszawa
tel.: +48 22 412 00 16
tel.: +48 506 769 306
biuro@wcdf.pl
www.wcdf.pl

Zbliża się koniec roku a wraz z nim kolejne rozliczenie i zamknięcie roku podatkowego. I w tym roku nie obędzie się bez zmian, które wpłyną na sposób zamknięcia roku ubiegłego. Nowelizacja ustawy o VAT z 26 maja 2023 r. zwana potocznie "SLIM VAT 3" została opublikowana w Dzienniku Ustaw z 5 czerwca 2023 poz.1059 weszła w życie 1 lipca 2023 r. Nowelizacja ta wprowadziła kolejne zmiany, które z założenia mają uprościć system podatku VAT. Zmiany, które dotyczą między innymi sprzedaży mieszanej i prewspółczynnika odliczenia VAT będą miały zastosowanie od 01 stycznia 2024 i będą obowiązywały za cały rok 2023. 
Rozmowa z przełożonym bywa dla wielu pracowników źródłem stresu i niepokoju. Często obawiamy się, że nie poruszymy odpowiednich tematów lub że nasze potrzeby zostaną zignorowane. Jednak spotkania 1:1 z szefem to unikalna szansa na budowanie relacji, wyrażanie swoich oczekiwań i rozwijanie się zawodowo. 

REKLAMA

Jakie prawa i obowiązki dot. VAT ma podatnik, który został przez urząd skarbowy wykreślony z rejestru czynnych podatników VAT? Czy za okres bycia nieaktywnym podatnikiem VAT można odliczyć VAT?
W czasach pandemii i pracy hybrydowej, zwiększenie zaangażowania i motywacji pracowników stało się jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Docenienie i motywowanie pracowników to kluczowe czynniki, wpływające na ich zaangażowanie i lojalność wobec firmy. Przedsiębiorstwa, które inwestują w zadowolenie swoich pracowników, zyskują długotrwałe korzyści w postaci zwiększenia wydajności, redukcji kosztów rotacji pracowników oraz budowania pozytywnego wizerunku firmy.

REKLAMA

Pakiet zmian podatkowych Polski Ład wprowadził nowy obowiązek sprawozdawczy dla podatników a mianowicie roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Obowiązek rozliczenia składki zdrowotnej dotyczył będzie tylko części podatników - tych prowadzących działalność gospodarczą. W tej grupie znajdą się podatnicy rozliczający podatek według skali podatkowej, w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub podatkiem liniowym, wspólnicy spółek osobowych np. spółek jawnych, cywilnych. Co istotne w przypadku zawieszenia lub zamknięcia działalności w trakcie roku, należy również takie rozliczenie złożyć.
Przed podjęciem współpracy z osobą spokrewnioną przedsiębiorca powinien poznać zasady jakie zasady obowiązują w tym zakresie by móc podjąć decyzję o optymalnej formie współpracy czy zatrudnienia takiej osoby. Członek rodziny zatrudniony u przedsiębiorcy na umowę o pracę, bądź co do zasady na umowę o dzieło - nie jest traktowany przez system ubezpieczeń społecznych na równi z pracownikiem.
Księgowi pod koniec czerwca 2022 r. mają wrażenie jakby już zleciał cały rok. Jeszcze ostatni CIT do złożenia, podpis na sprawozdaniu a tu już trzeba chyba kolejny rok zamykać …. gdzie się podziały te miesiące? Spokojnie, to tylko nowelizacja przepisów podatkowych. Dla odmiany tym razem w połowie roku i - by wzmocnić efekt – zmiany obowiązują od samego początku niezwykłego 2022 roku. Co się zmienia w PIT od 1 lipca? Na jakie pułapki trzeba uważać?
Zawód księgowego już od momentu powstania obarczony był dużą odpowiedzialnością. Żadne przedsiębiorstwo nie może funkcjonować bez działu księgowości, bez względu na to, czy zatrudnia księgowych, czy współpracuje z zewnętrznym biurem rachunkowym. Wszystkie dokumenty związane z finansami firmy przechodzą przez ręce księgowego, którego zadaniem jest czuwać nad ich poprawnością. Od niego może zależeć powodzenie biznesu. Czy konieczna jest regulacja zawodu księgowego? Czego oczekują przedsiębiorcy od księgowych i biur rachunkowych?
Obecnie ogromna rzesza firm angażuje się w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy. Warto wiedzieć, że podmioty przekazujące wsparcie rzeczowe i finansowe mogą korzystać z preferencji podatkowych. Pomoc przekazana na rzecz ofiar wojny może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu, czyli automatycznie pomniejszy ona podatek dochodowy. Regulacje te odnajdziemy w art. 52zf – 52zi ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz art. 38w – 38z ustawy po podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).
Czym jest spółka cicha i jak ją założyć? Czy warto prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki cichej? Czy spółka cicha jest opłacalna podatkowo? Wyjaśnia Joanna Pietrzyk, Główna Księgowa WCDF I Sp. z o.o.
Praca hybrydowa przekonała już do siebie wielu pracodawców, bez względu na ich wielkość i rodzaj działalności. Model ten cieszy się dużym poparciem pracowników i dobrze zorganizowany jest niewątpliwym atutem firmy jako pracodawcy. Jak sprawić, by praca hybrydowa była wydajna i satysfakcjonująca dla pracowników i pracodawców?
Od początku 2022 Polski Ład stał się faktem. Tempo wprowadzania zmian spowodowało ogromne poruszenie wszystkich, w tym oczywiście przedsiębiorców. Rozpoczęło się szukanie alternatyw. Jedną z form zarobkowania, już od kilku miesięcy promowaną przez doradców podatkowych jest założenie i prowadzenie działalności gospodarczej poprzez spółkę komandytowo-akcyjną. Czy warto założyć tę spółkę w 2022 roku?

REKLAMA