Partnerstwo biznesowe w zakresie pełnej księgowości dla podmiotów prowadzących różne formy działalności gospodarczej
Nasza specjalizacja – pełna księgowość
Specjalizujemy się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych (tzw. pełna księgowość) dla firm działających na terenie całego kraju.
W swojej ofercie, poza świadczeniem usług księgowych, mamy obsługę kadrowo-płacową oraz reprezentacje przed organami skarbowymi.
Doświadczenie
Ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu pełnej księgowości oraz praktyczna wiedza z zakresu prawa podatkowego, bilansowego i zasad rachunkowości stanowią solidny fundament naszego Zespołu.
Co nas wyróżnia?
Naszym atutem jest doświadczenie w obsłudze podmiotów prowadzących różne formy działalności gospodarczej oraz współpraca z audytorami, bankami i zewnętrznymi instytucjami, a także doświadczenie we wdrażaniu programów informatycznych.
Kompetencje menedżerskie, które nabyliśmy w tym zakresie, dają nam możliwość przygotowania dla każdego Klienta indywidualnej oferty i rozwiązań księgowych odpowiadających na potrzeby konkretnego biznesu. To gwarancja, że zadania, które zostaną nam powierzone, wykonamy profesjonalnie, sprawnie i zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi.
Zmiana dotychczasowej formy prawnej firmy z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oznacza rewolucję w obowiązkach księgowych. Jeśli przed przekształceniem prowadziłeś podatkową księgę przychodów i rozchodów, zakładając spółkę z o.o. musi przejść na księgi rachunkowe.
Rachunkowość małych stowarzyszeń. Każde stowarzyszenie jest z mocy prawa zobowiązane do prowadzenia księgowości. Do wyboru są dwie opcje: tzw. pełna księgowość[1] i uproszczona ewidencja przychodów i kosztów [2]. Prowadzenie ksiąg rachunkowych dla stowarzyszeń opiera się na ustawie o rachunkowości i było przedmiotem wielu opracowań, dlatego w tym artykule skupimy się na uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, optymalnej dla mniejszych stowarzyszeń.
Wrzucić w koszty, czy nie wrzucić? Oto jest pytanie, które zadaje sobie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Odpowiedź ma niebagatelne znaczenie, bo decyduje o wysokości podatku dochodowego. Poza tym nieprawidłowe zakwalifikowanie wydatku może narazić przedsiębiorcę na kłopoty z urzędem skarbowym.