Czego potrzebuje nowoczesny księgowy?

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
rozwiń więcej
Czego potrzebuje nowoczesny księgowy? / fot. Fotolia
Mimo krążącego wciąż negatywnego stereotypu, dotyczącego zawodu księgowego, współczesny finansista przestaje już być widziany jako zasypana fakturami sztywna pani schematycznie wykonująca swoją monotonną pracę. Nowoczesny księgowy stał się obecnie dla przedsiębiorcy nie tylko pomocną dłonią w prowadzeniu rachunkowości, ale i partnerem w biznesie. Dlatego też, aby sprostać wymaganiom klientów, potrzebuje on czegoś więcej niż tylko kalkulatora.

Kim jest nowoczesny księgowy?

Po deregulacji zawodu księgowego, współczesny finansista musi mieć do zaoferowania swoim klientom coś więcej niż konkurencja. Aby wyjść naprzeciw przedsiębiorcom, nowoczesny księgowy to taki, który jest na bieżąco ze stale zmieniającymi się przepisami. Co ważne, nie chodzi tu wyłącznie o zmiany w prawie z zakresu rachunkowości, ale także te dotyczące przedsiębiorczości, prawa pracy, optymalizacji podatkowej, czy prowadzenia firmy – ogólnie rzecz biorąc wszystkich sfer związanych z działalnością gospodarczą. Klienci oczekują pomocy nie tylko w najprostszych sprawach, takich jak podstawowe rozliczenia, ale także coraz częściej w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Co więcej, liczy się dla nich również czas i koszty związane z prowadzeniem procesów księgowych w firmie.

Globalne biblioteki ułatwią pracę księgowym

Przyszłościowy finansista ma w swojej ofercie szeroki wachlarz usług z zakresu obsługi księgowej i pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej, szybką i sprawną komunikację, optymalizację czasu i kosztów, jest otwarty na potrzeby zmieniającego się środowiska biznesowego i chętny do rozwiązywania problemów współczesnych przedsiębiorców. W związku z tym, staje się on nierzadko gwarancją, która przesądza o sukcesie niejednego przedsiębiorstwa.

Potrzeby współczesnego finansisty

Zapotrzebowanie na księgowych w ostatnich latach szczególnie przybrało na sile. Wiąże się to z coraz większą przedsiębiorczością Polaków i dynamicznie rozwijającym się rynkiem młodych przedsiębiorstw. W pracy współczesnego finansisty pojawia się wiele potrzeb wynikających z oczekiwań klientów, stawiających biurom rachunkowym wysoką poprzeczkę. Oprócz wspomnianego już wcześniej bieżącego monitoringu przepisów, nowoczesny księgowy dąży do jak największej optymalizacji czasu i kosztów swojej pracy. Potrzebuje on narzędzi pozwalających zaoszczędzić czas i wyeliminować błędy, przy jednocześnie niewielkich nakładach finansowych. Kolejną kwestią jest usprawnienie obiegu dokumentów księgowych.

Dlatego też, w tym przypadku niezbędne jest zagwarantowanie szybkiej i sprawnej komunikacji z klientem. Każda chwila zwłoki i każda pomyłka może być tragiczna w skutkach dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Księgowy, pracujący pod ciągłą presją czasu potrzebuje poprawy wydajności swoich działań, przy wyeliminowaniu ryzyka popełnienia nawet najmniejszego błędu. Pytanie brzmi: gdzie leży odpowiedź na potrzeby nowoczesnych finansistów?

Zawód księgowego wymaga podwyższania kwalifikacji

Uzbrój się w nowoczesne technologie

Papierowe dokumenty powoli odchodzą do lamusa, a podstawowym narzędziem pracy księgowego stał się komputer. Informatyzacja księgowości sprawiła, że współcześni finansiści w swojej codziennej pracy nie mogą obejść się bez nowoczesnych technologii. To one usprawniają i optymalizują ich pracę, dając gwarancję skuteczności i konkurencyjności na rynku biur rachunkowych. Z pomocą księgowym przychodzi m.in. nowoczesna aplikacja SaldeoSMART, która jest w stanie sprostać wszystkim potrzebom nowoczesnych finansistów. Automatyzuje ona proces księgowania przy jednoczesnym usprawnieniu obsługi klienta. Umożliwia odczytywanie danych z papierowych faktur, elektroniczny obieg dokumentów, sprawną komunikację z klientem za pomocą nowoczesnej platformy, kontrolę płatności, dostęp do elektronicznego archiwum oraz danych finansowych firmy. Pozwala ona na zwiększenie efektywności pracy księgowego, obsługę większej ilości klientów w tym samym czasie, szybkie i łatwe poruszanie się po e-archiwum, dostępnym 24/h na dobę oraz oszczędność nawet do 50% kosztów związanych z przetwarzaniem dokumentów. Wszystko to możesz mieć w zasięgu ręki, a wystarczy ci do tego wyłącznie jedna aplikacja.

Źródło: SaldeoSMART

Biura rachunkowe
Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA
17 lip 2024

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?
24 cze 2024

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce
20 cze 2024

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych
07 cze 2024

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym
21 maja 2024

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Podziel się swoją opinią na temat raportowania AML
24 kwi 2024

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (w skrócie AML) nakłada na biura rachunkowe wiele obowiązków. Zapraszamy do udziału w sondzie i wypowiedzenie się na temat procedury AML z punktu widzenia pracownika lub właściciela biura rachunkowego.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź, ile wiesz o AML
22 kwi 2024

Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Przed czym ubezpieczenie OC chroni biuro rachunkowe? Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?
16 kwi 2024

Biura rachunkowe i firmy księgowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje Leadenhall Insurance. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje od księgowych finansową odpowiedzialność za nieprawidłowości i uchybienia, które popełniają podczas obsługi swoich klientów. Do najbardziej kosztownych pomyłek należą błędy w deklaracjach podatku VAT - poszkodowani klienci mogą obciążyć księgowych odsetkami naliczonymi przez Urząd Skarbowy.

Zapobieganie praniu pieniędzy. Oto niezbędne procedury AML dla biur rachunkowych
15 kwi 2024

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu polega m.in. na stosowaniu tzw. środków bezpieczeństwa finansowego oraz przestrzeganiu wymaganych w tym zakresie procedur. Pierwszym ze stosowanych środków bezpieczeństwa jest identyfikacja klienta i weryfikacja jego tożsamości. Dokonanie tych czynności należy udokumentować.

Jak rozwinąć swoje biuro rachunkowe? 9 pomysłów, które sprawią, że w Twoim biurze pojawi się więcej Klientów
09 kwi 2024

Otworzyłeś biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową i masz mało klientów? Jesteś nowy w swojej miejscowości, nikt Cię nie zna, konkurencja od lat działa prężnie, a Ty chciałbyś w końcu zacząć zarabiać? Sprawdź, co możesz zrobić by rozruszać swoją działalność. Przygotowaliśmy niezbędnik z podpowiedziami dla właścicieli biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, w którym znajdziesz pomysły na to, co zrobić, by zyskać nowych klientów.

pokaż więcej
Proszę czekać...