REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe technologie zwiększają efektywność biur rachunkowych

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
Nowe technologie dla biur rachunkowych – jak optymalizować czas i koszty? / Fot. Fotolia
Nowe technologie dla biur rachunkowych – jak optymalizować czas i koszty? / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W ubiegłym roku miała miejsce deregulacja zawodu księgowego, której zwiększyła konkurencyjność na rynku biur rachunkowych. Jak w związku tym najlepiej zorganizować pracę w księgowości i poprawić swoją konkurencyjność na rynku? To pytanie zadają sobie właściciele biur rachunkowych czy kancelarii doradztwa podatkowego. Nowe rozwiązania, wykorzystujące nowoczesne technologie, pomagają optymalizować pracę, a tym samym oszczędzić czas i pieniądze.

Wymagania rynku po deregulacji

Deregulacja zawodu księgowego doprowadziła do jeszcze większej konkurencyjności na rynku biur rachunkowych. Prężnie rozwijająca się branża księgowa wymaga nie tylko bieżącego śledzenia często zmieniających się przepisów, ale także usprawniania narzędzi, które optymalizują czas pracy księgowego.

REKLAMA

Autopromocja

Dlatego współczesny księgowy musi być profesjonalistą, który stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, odnajduje się w przepisach, a w pracy sięga po nowoczesne rozwiązania. Wymaga tego nie tylko rynek, ale także coraz bardziej świadomy klient, który oczekuje współpracy z biurem rachunkowym, jako partnerem w biznesie. Chce kontrolować obieg dokumentów i obserwować procesy księgowe.

Zwolnienie z VAT biur rachunkowych - interpretacja ogólna

Automatyczne odczytywanie papierowych faktur – jak to działa?

Światowe trendy w księgowości wskazują na odejście od tradycyjnego, papierowego obrotu dokumentami, na rzecz księgowości on-line. Ważne są już nie tylko programy księgowe, ale także dedykowane aplikacje. Jak się dostosować i nie wypaść z rynku? Jak stawić czoło konkurencji i nie zostać z tyłu? Jak obsługiwać więcej klientów, mając ograniczone zasoby ludzkie?

Na polskim rynku dostępne są rozwiązania, które zmieniają jakość pracy księgowych, a tym samym zwiększają efektywność biur rachunkowych. Papierowe faktury odchodzą powoli do lamusa. Wprowadzanie danych z faktur do programu księgowego, dekretowanie i księgowanie – to mozolny proces, który pochłania sporo czasu, i nie wykorzystuje w pełni potencjału zespołu księgowego. Innowacyjna technika OCR, czyli Optical Character Recognition, pozwala przetworzyć graficzny obraz do postaci tekstowej i w inteligentny sposób nie tylko odczytać, ale i przeanalizować polskie i zagraniczne faktury. Pozwala na wyeksportowanie ich do pliku i import w programie księgowym używanym w biurze. Aplikacja spośród odczytanych informacji z faktury wyszukuje te dane, które należy wprowadzić do programu księgowego: daty wystawienia, dostawy, termin płatności, numer dokumentu, dane kontrahenta oraz podsumowanie faktury wg stawek VAT.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki temu można znacznie zoptymalizować czas pracy, wyeliminować błędy oraz usprawnić archiwizację i obieg dokumentów. Praca zdecydowanie zyskuje na jakości.

Polecamy: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)


SaldeoSMART to ewolucja w księgowości. Dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć koszty związane z przetwarzaniem dokumentów nawet do 50%. Biura rachunkowe, które zdecydowały się na wprowadzenie tego rozwiązania nie wyobrażają sobie już powrotu do papierowego obrotu dokumentów. Elektroniczna księgowość to naturalna ścieżka rozwoju w tym segmencie rynku. – komentuje Krzysztof Wojtas, prezes firmy BrainSHARE IT Sp. z o. o., producenta aplikacji do odczytywania papierowych faktur SaldeoSMART.

Deregulacja zawodu księgowego niebezpieczna dla przedsiębiorców

Standardy rynkowe – większa konkurencyjność

Lepsze zaplecze technologiczne biura rachunkowego podnosi konkurencyjność na rynku. Poszerzenie oferty biura o nowe narzędzia, takie jak m.in. dostęp on-line do archiwum dokumentów 24 godziny na dobę, zdecydowanie podnosi wartość biura rachunkowego i pomaga sprostać oczekiwaniom współczesnego klienta.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy INFORLEX, czyli fachowa wiedza i nowoczesna funkcjonalność

INFOR prezentuje najnowszą odsłonę INFORLEX, fachowej bazy wiedzy dla specjalistów z firm i biur rachunkowych oraz sektora publicznego. Autorzy postawili na nowoczesny design, intuicyjną obsługę i pomocne dla użytkowników funkcjonalności.

AI (sztuczna inteligencja) już teraz automatyzuje branżę księgową. Jak?

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki AI możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 2024: Kluczowe Wydarzenie Branży Księgowej w Targach Kielce

Już po raz piaty Targi Kielce będą gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, jednego z najważniejszych spotkań dla branży księgowej w Polsce. Wydarzenie trwające od 26 do 27 września co roku przyciąga właścicieli biur rachunkowych, doradców podatkowych, księgowych i ekspertów, którzy mają okazję uczestniczyć w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach poświęconych najnowszym wyzwaniom branży.

Ochrona sygnalistów w biurze rachunkowym od 25 września 2024 r. Nowe procedury i obowiązki bez względu na liczbę pracowników?

Ustawa o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r.(Dz.U. z 2024 r., poz. 928) zacznie obowiązywać już 25 września tego roku. Biura rachunkowe i inne podmioty, których dotyczy ustawa mają więc niewiele czasu na zapoznanie się z przepisami i wdrożenie wynikających z nich procedur. Co koniecznie trzeba wiedzieć?

REKLAMA

Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

REKLAMA

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Podziel się swoją opinią na temat raportowania AML

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (w skrócie AML) nakłada na biura rachunkowe wiele obowiązków. Zapraszamy do udziału w sondzie i wypowiedzenie się na temat procedury AML z punktu widzenia pracownika lub właściciela biura rachunkowego.

REKLAMA