REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co lepsze – tradycyjna księgowość, czy e-księgowość?

 Cafe Finance
Ogólnopolskie biuro rachunkowe
Co lepsze – tradycyjna księgowość, czy e-księgowość?
Co lepsze – tradycyjna księgowość, czy e-księgowość?

REKLAMA

REKLAMA

Żyjemy w świecie nowych technologii – nikt nie może temu zaprzeczyć. Nowości wkradają się także w świat księgowości – wiele banków proponuje prowadzenie księgowości on-line, jako dodatek do firmowego konta. Czy jednak tradycyjna księgowość może być zastąpiona przez system? Odpowiedzi szukają specjaliści Cafe Finance.

Wybieram tradycyjną księgowość, ponieważ:

1. Warto mieć wsparcie specjalisty

REKLAMA

Autopromocja

Małe i średnie przedsiębiorstwa często rezygnują z usług fachowców chcąc minimalizować koszty. Tak też dzieje się z księgowością, a przecież wsparcie specjalisty w każdym biznesie jest niezwykle istotne. Dlaczego warto mieć własną księgową lub powierzyć rachunki zewnętrznym biurom? Ponieważ samodzielne prowadzenie księgowości jest niebezpieczne. Nasza wiedza na temat rozliczeń jest znikoma. Nawet, jeśli program księgowy prowadzi nas krok po kroku, to do nas należy decyzja czy np. dane faktury możemy zaliczyć do kosztów. Dodatkowo, to w zakresie obowiązków biura należy pilnowanie terminów płatności i wysyłania odpowiednich sprawozdań do instytucji finansowych. Jeśli zrobimy to niewłaściwie, ściągniemy na siebie kontrolę z urzędu skarbowego lub ZUS. Warto ryzykować?

2. Trzeba mieć wiedzę księgową

Drugi powód łączy się bezpośrednio z pierwszym. Niewielu z nas wie, jaki sposób obliczania podatków powinien wybrać, a tylko nieliczni znają się na VAT marży czy amortyzacji sprzętu. Warto skorzystać z pomocy osób, które dokładnie wiedzą, co jest dla nas najkorzystniejsze, często ratując firmy przed wysokimi opłatami. Księgowe należą do kompetentnych osób, które swoim doświadczeniem mogą wesprzeć przedsiębiorców podczas kontroli – fachowo odpowiedzą na zadawane przez urzędników pytania,  przygotują odpowiednią dokumentację. Stoi za nimi wiedza, pozwól, żeby księgowa stanęła za Tobą.

3. Odpowiedzialność

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami – przedsiębiorca powinien skupić się na sprzedaży produktów lub usług, a nie kalkulowaniu i pilnowaniu terminów. Podpisując umowę z biurem rachunkowym właściciel zrzuca z siebie ciężar prowadzenia księgowości, ale przede wszystkim rozkłada odpowiedzialność za biznes. Księgowa przejmuje bowiem obowiązki prowadzenia rozliczeń, a wraz z nimi staje się odpowiedzialna za dopilnowanie wszelakich terminów finansowych.

Skłaniam się do e-księgowości, bo:

1. Mogę zrobić to z domu

Prowadząc e-księgowość przedsiębiorca może samodzielnie wprowadzać faktury czy dokumenty rachunkowe do programu księgowego. Dzięki temu oszczędza czas oraz pieniądze – nie ma konieczności dostarczania dokumentów do biura, co bywa bardzo kłopotliwe i uciążliwe.

2. Brak informacji

Przedsiębiorcy często narzekają na brak dostępu do informacji dotyczących własnych płatności. Zazwyczaj nie mogą otrzymywać codziennych raportów rozliczeniowych, co stanowi duże utrudnienie – szczególnie dla przedsiębiorców, którzy lubią lub muszą trzymać rękę na rozliczeniowym pulsie. Księgowe często czekają z przesłaniem informacji podatkowych do ostatniego dnia, nie zwracając uwagi na czas pracy przedsiębiorcy.

Zamów bezpłatny 14-dniowy dostęp do INFORLEX Biura rachunkowe!

Złoty środek:

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest nawiązanie współpracy z nowoczesnym biurem rachunkowym, które proponuje w swojej ofercie prowadzenie tradycyjnej księgowości podpartej technologią. Klient nie musi dostarczać dokumentów – przesyła je wirtualnie do swojego biura rachunkowego, a to odpowiednio je rozlicza. Dodatkowo biura powinny posiadać systemy księgowe, które pozwolą klientom monitorować miesięczne koszty.

Takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej korzystne dla wszystkich stron – przedsiębiorcy, który ma merytoryczne wsparcie w biznesie i księgowości, która wychodzi naprzeciw współczesnym klientom.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak znaleźć najlepsze biuro rachunkowe dla swojej firmy? 10 punktów do odhaczenia

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to jedno z najważniejszych zadań dla każdego przedsiębiorcy. W końcu dobra księgowość to nie tylko porządek w dokumentach, ale także bezpieczeństwo finansowe i możliwość efektywnego planowania przyszłości.

Nowy INFORLEX, czyli fachowa wiedza i nowoczesna funkcjonalność

INFOR prezentuje najnowszą odsłonę INFORLEX, fachowej bazy wiedzy dla specjalistów z firm i biur rachunkowych oraz sektora publicznego. Autorzy postawili na nowoczesny design, intuicyjną obsługę i pomocne dla użytkowników funkcjonalności.

AI (sztuczna inteligencja) już teraz automatyzuje branżę księgową. Jak?

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki AI możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 2024: Kluczowe Wydarzenie Branży Księgowej w Targach Kielce

Już po raz piaty Targi Kielce będą gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, jednego z najważniejszych spotkań dla branży księgowej w Polsce. Wydarzenie trwające od 26 do 27 września co roku przyciąga właścicieli biur rachunkowych, doradców podatkowych, księgowych i ekspertów, którzy mają okazję uczestniczyć w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach poświęconych najnowszym wyzwaniom branży.

REKLAMA

Ochrona sygnalistów w biurze rachunkowym od 25 września 2024 r. Nowe procedury i obowiązki bez względu na liczbę pracowników?

Ustawa o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r.(Dz.U. z 2024 r., poz. 928) zacznie obowiązywać już 25 września tego roku. Biura rachunkowe i inne podmioty, których dotyczy ustawa mają więc niewiele czasu na zapoznanie się z przepisami i wdrożenie wynikających z nich procedur. Co koniecznie trzeba wiedzieć?

Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

REKLAMA

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

REKLAMA