3 argumenty za wyborem nowoczesnego biura rachunkowego

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
rozwiń więcej
3 argumenty za wyborem nowoczesnego biura rachunkowego /fot.Shutterstock
Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro księgowe? Przede wszystkim to nie tylko biuro, które zatrudnia specjalistów, będących na bieżąco z przepisami i nowelizacjami. To także firma, której sposób funkcjonowania jest dla klienta przyjazny i ułatwia mu prowadzenie biznesu. Podpowiadamy, dlaczego warto korzystać właśnie z nowoczesnych biur rachunkowych.

Nowoczesne biuro pozwala na dostarczanie dokumentów elektronicznie (bez konieczności osobistego ich przekazywania w wersji analogowej), prowadzi archiwum online, dba o bezpieczeństwo danych i umożliwia dostęp do informacji z każdego miejsca i o każdym czasie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na to, czy biuro księgowe, z którym planujemy nawiązać współpracę, jest nowoczesne? Są przynajmniej 3 powody.

Autopromocja

Na bieżąco w branży – nowości i przepisy

Polskie prawo podatkowe nie jest łaskawe dla przedsiębiorców. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wysokość podatków. Warto mieć na uwadze zmiany, które powodują, że wiedza księgowego musi być stale aktualizowana, jeśli chce on sprawnie optymalizować kwestie dotyczące rozliczeń i podatków.

Jeśli biuro rachunkowe jest otwarte na nowości z zakresu nowych technologii, to można założyć, że również w zakresie wiedzy merytorycznej stale dba o to, by wiedza jego pracowników była bieżąca i dopasowana do potrzeb klientów. Nie można oczywiście założyć, że biuro rachunkowe, które nie korzysta z nowych rozwiązań, to merytorycznie również jest niedopasowane do zmieniających się warunków. Jednak wybierając biuro nowoczesne, przedsiębiorca ma większą pewność, że jest ono na bieżąco w zakresie aktualizacji i dostępu do wiedzy podatkowo-księgowej. Oba aspekty są elementami jego przewagi konkurencyjnej.

Stały dostęp do dokumentów

Czasy, kiedy trzeba było osobiście dostarczać dokumenty do biura księgowego i z kilkudniowym wyprzedzeniem prosić je o dostęp do określonych materiałów, na szczęście dawno już minęły. Coraz częściej księgowi oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania polegające na możliwości przesyłania elektronicznych wersji dokumentów. Biura księgowe, które korzystają z tradycyjnego dostępu do dokumentów papierowych i oczekują od klientów dostarczania ich osobiście lub kurierem, powoli stają się mniejszością w branży.

Oprogramowanie umożliwiające elektroniczną archiwizację dokumentów sprawia, że biuro rachunkowe nie potrzebuje dostępu do ich papierowej wersji. Wystarczą mu skany bądź zdjęcia faktury czy innego dokumentu księgowego. Elektroniczny obieg dokumentów i archiwizacja faktur to także inne korzyści: szybsze procesowanie dokumentów czy dostęp do nich z każdego miejsca i o każdej porze dla klienta biura – bez konieczności nawiązywania kontaktu bezpośredniego z księgowym (czyli np. zdalny dostęp do elektronicznego archiwum).

Dynamika działania i przepływ informacji

Elektroniczny obieg dokumentów w biurze rachunkowym sprawia, że może ono szybciej reagować na potrzeby klientów. Wynika to nie tylko dostępu do archiwum, ale także różnych statystyk, zestawień i raportów, do których klient może mieć stały dostęp. Co więcej, warto mieć na uwadze to, że biuro księgowe stosujące nowoczesne rozwiązania wspierające księgowość, jest też w stanie szybko i sprawnie przygotować klientowi dowolnego rodzaju raport czy zestawienie. Ułatwia to prowadzenie biznesu zarówno przedsiębiorcy, jak i księgowym oraz znacznie wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym.

Coraz częściej biura, którym zależy na wysokiej jakości obsłudze klientów, korzystają także z rozwiązań, które dostarczają im coś więcej niż tylko klasyczne raporty czy informacje zwrotne o podatkach. Platformy online dla księgowych i klientów biur umożliwiają stały dostęp do informacji o podatkach, także historycznych. Dzięki temu firma znacznie łatwiej może planować swoje działania, bez konieczności wysyłania zapytań za każdym razem, jak tylko potrzebuje jakiejś informacji np. sprzed roku. A jeśli jeszcze klient może w takim programie wystawić swoje faktury sprzedażowe, to od razu w jednym miejscu ma kluczowe dla prowadzenia własnego biznesu funkcje.

Przedsiębiorco, szukając księgowego wybierz nowoczesne biuro rachunkowe, które nie tylko wyznacza trendy w branży, ale skutecznie przyczynia się do rozwoju swoich klientów.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2019/2020

Biura rachunkowe
AI (sztuczna inteligencja) już teraz automatyzuje branżę księgową. Jak?
01 paź 2024

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki AI możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 2024: Kluczowe Wydarzenie Branży Księgowej w Targach Kielce
03 wrz 2024

Już po raz piaty Targi Kielce będą gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, jednego z najważniejszych spotkań dla branży księgowej w Polsce. Wydarzenie trwające od 26 do 27 września co roku przyciąga właścicieli biur rachunkowych, doradców podatkowych, księgowych i ekspertów, którzy mają okazję uczestniczyć w prelekcjach, panelach dyskusyjnych i warsztatach poświęconych najnowszym wyzwaniom branży.

Ochrona sygnalistów w biurze rachunkowym od 25 września 2024 r. Nowe procedury i obowiązki bez względu na liczbę pracowników?
24 wrz 2024

Ustawa o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r.(Dz.U. z 2024 r., poz. 928) zacznie obowiązywać już 25 września tego roku. Biura rachunkowe i inne podmioty, których dotyczy ustawa mają więc niewiele czasu na zapoznanie się z przepisami i wdrożenie wynikających z nich procedur. Co koniecznie trzeba wiedzieć?

Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA
17 lip 2024

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?
24 cze 2024

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce
20 cze 2024

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych
07 cze 2024

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym
21 maja 2024

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Podziel się swoją opinią na temat raportowania AML
24 kwi 2024

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (w skrócie AML) nakłada na biura rachunkowe wiele obowiązków. Zapraszamy do udziału w sondzie i wypowiedzenie się na temat procedury AML z punktu widzenia pracownika lub właściciela biura rachunkowego.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź, ile wiesz o AML
22 kwi 2024

Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

pokaż więcej
Proszę czekać...