REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesny księgowy w dobie cyfryzacji – konferencja 8-9 października w Warszawie

REKLAMA

Zmiany w podatkach i nieuchronna cyfryzacja biur rachunkowych

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zaprasza na konferencję z udziałem m. in. przedstawicieli Ministerstwa Finansów, doradców podatkowych i banków.

Jesteśmy zalewani olbrzymią ilością informacji, wiele z nich jest nieprawdziwych, a część już dawno się zdezaktualizowała. Każdy zabiega o naszą uwagę w internecie, używając specjalistycznych metod i  krzykliwych tytułów. Bardzo trudno jest nam dotrzeć do wiarygodnych danych i ich prawdziwego źródła. Do niedawna aktualności dotyczące zmian w przepisach czy też nowych rozwiązaniach były komunikowane w kilku branżowych pismach i portalach. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie policzyć, jak dużo jest miejsc, w których się je publikuje. Często głównym źródłem wiedzy są dla nas fora i grupy księgowe. Pokazuje to, jak olbrzymia jest potrzeba konsultacji, rozmów i możliwość wymiany praktycznych doświadczeń.

REKLAMA

Obecnie czekamy na informację dotyczącą szczegółów związanych z uruchomieniem przez Ministerstwo Finansów systemu do e-faktur. System początkowo miał był dostępny od października 2021 roku. Dziś wiemy, że będzie to styczeń 2022roku. Każdy z księgowych chciałby przygotować się do tych szczególnie ważnych zmian, ponieważ to w ich rękach pozostanie przeszkolenie Klientów. Niestety dostępne na dziś dane dotyczące KSeF są bardzo ograniczone. Dodatkowo czeka nas kolejna zmiana w podatkach, komunikowana pod hasłem „Polski Ład”. Wprowadzenie nowych przepisów na pewno spowoduje rewolucję w księgowości oraz w biznesie.

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych przygotowała specjalny cykl szkoleniowy. Już w dniach 8-9 października w Warszawie organizujemy specjalną konferencję poświęconą zarówno zmianom w przepisach, jak i zmianom na rynku usług księgowych. Udział w tym wydarzeniu to niemal obowiązek każdego z właścicieli biur rachunkowych. Podczas konferencji z najlepszego źródła dowiemy się jak będzie wyglądał system do e-faktur, zaprezentuje go przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Poza omówieniem zasad funkcjonowania będzie czas na dyskusje i pokazanie praktycznych aspektów wdrożenia nowego rozwiązania. Poświęcimy też czas na omówienie jak podobne systemy działają w innych krajach i dowiemy się, jakie problemy pojawiły się podczas ich wprowadzania. Drugim ważnym tematem poświęconym konferencji będzie kwestia planowanych zmian w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu”. Grupa ekspertów - doradców podatkowych - przedstawi to zagadnienie omawiając praktyczny aspekt propozycji rządu. Przewidzieliśmy również szeroki panel dyskusyjny dotyczący tego tematu.

Czas pandemii znacznie zmniejszył liczbę szkoleń stacjonarnych. W ich miejsce powstało wiele tanich szkoleń  zdalnych, które często polegają na wygłoszeniu monologu przez prowadzącego, bez angażowania uczestników i bez wsparcia ich w rozwiązaniu problemów, z jakimi się mierzą. Organizując konferencję wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku na którym brakuje też profesjonalnych, dobrze zorganizowanych szkoleń stacjonarnych. Liczymy, że inicjatywa sieci OSCBR pozwoli uczestnikom zdobyć wartościową wiedzę merytoryczną i oraz pokaże praktyczne możliwości rozwoju biura rachunkowego.

Dodatkowym bonusem, jaki otrzymają uczestnicy konferencji, będzie możliwość zapoznania się z rozwiązaniami optymalizacji pracy biura rachunkowego. Eksperci rynkowi przedstawią wypracowane przez lata metody efektywniejszej pracy oraz sposoby jej organizacji w biurze rachunkowym. W kuluarach konferencji będzie można wymienić się własnymi doświadczeniami, a dzięki temu wzmocnić konkurencyjność naszego biura rachunkowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Link do strony:

https://www.oscbr.pl/?fbclid=IwAR3r1fGt38kt0sGFEzB66KuOd_zJXPH8mIDqPqtO5aBMBpTPt8yWZhTq_3Q

Strona konferencji:

https://www.oscbr.pl/konferencja

Strona zapisów:

https://oscbr.pl/formularz1

Agenda:

https://www.oscbr.pl/lib/qbydwi/sopot-konferencja-v13-kskdww92.pdf

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

REKLAMA

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Podziel się swoją opinią na temat raportowania AML

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (w skrócie AML) nakłada na biura rachunkowe wiele obowiązków. Zapraszamy do udziału w sondzie i wypowiedzenie się na temat procedury AML z punktu widzenia pracownika lub właściciela biura rachunkowego.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź, ile wiesz o AML

Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Przed czym ubezpieczenie OC chroni biuro rachunkowe? Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?

Biura rachunkowe i firmy księgowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje Leadenhall Insurance. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje od księgowych finansową odpowiedzialność za nieprawidłowości i uchybienia, które popełniają podczas obsługi swoich klientów. Do najbardziej kosztownych pomyłek należą błędy w deklaracjach podatku VAT - poszkodowani klienci mogą obciążyć księgowych odsetkami naliczonymi przez Urząd Skarbowy.

Zapobieganie praniu pieniędzy. Oto niezbędne procedury AML dla biur rachunkowych

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu polega m.in. na stosowaniu tzw. środków bezpieczeństwa finansowego oraz przestrzeganiu wymaganych w tym zakresie procedur. Pierwszym ze stosowanych środków bezpieczeństwa jest identyfikacja klienta i weryfikacja jego tożsamości. Dokonanie tych czynności należy udokumentować.

REKLAMA

Jak rozwinąć swoje biuro rachunkowe? 9 pomysłów, które sprawią, że w Twoim biurze pojawi się więcej Klientów

Otworzyłeś biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową i masz mało klientów? Jesteś nowy w swojej miejscowości, nikt Cię nie zna, konkurencja od lat działa prężnie, a Ty chciałbyś w końcu zacząć zarabiać? Sprawdź, co możesz zrobić by rozruszać swoją działalność. Przygotowaliśmy niezbędnik z podpowiedziami dla właścicieli biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, w którym znajdziesz pomysły na to, co zrobić, by zyskać nowych klientów.

Obowiązek sporządzania i aktualizacji ogólnej oceny ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu

Każde biuro rachunkowe powinno znać i rozumieć ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, które może wystąpić w związku z charakterem oraz zakresem prowadzonej przez siebie działalności. Temu celowi służy tzw. ogólna ocena ryzyka. Co ważne dokument ten należy nie tylko sporządzić ale też aktualizować dostosowując go do zmieniających się okoliczności, nie rzadziej niż co dwa lata.

REKLAMA