REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszyła budowa biurowca nowej generacji – The FORM

Subskrybuj nas na Youtube
  • Materiał prasowy
Ruszyła budowa biurowca nowej generacji – The FORM
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Lincoln Property Company Poland, uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i w Europie, realizuje budowę swojego flagowego projektu deweloperskiego w Polsce, biurowca nowej generacji o nazwie The FORM.

REKLAMA

Budynek, o łącznej powierzchni ponad  30,8 tys. mkw., będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli, w jednej z najbardziej pożądanych obecnie lokalizacji w stolicy, w odległości 5 minut spacerem od Ronda Daszyńskiego. Unikalność The FORM to kombinacja wyrafinowanej formy architektonicznej, walorów użytkowych oraz ultra nowoczesnych technologii i rozwiązań ESG. Generalnym wykonawcą została wybrana firma PORR S.A., wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku planowane jest na koniec IV kwartału 2024 roku. 

Troy Javaher, Head of UK and Europe w Lincoln Property Company, mówi: – The FORM jest potwierdzeniem intencji naszego ponownego wejścia na polski rynek i naszych szerszych planów rozwoju w Europie. Naszą ambicją jest, aby The FORM stał się punktem odniesienia dla wszystkich budynków biurowych w tej części Europy pod względem jakości, komfortu, przyjemności korzystania, rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim zastosowanych rozwiązań ESG. 

REKLAMA

Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland, dodaje: – The FORM został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i środowisku, z zachowaniem najwyższych wymagań ESG od początku budowy. Wraz z naszymi partnerami PORR i JLL, z niecierpliwością oczekujemy oddania do użytkowania powstającej najnowocześniejszej przestrzeni do pracy, handlu i relaksu, z której skorzystają zarówno biznes/najemcy, ale też okoliczna społeczność.

Budynek The FORM zaoferuje najemcom łącznie ponad 30,8 tys. mkw. powierzchni na dziewięciu kondygnacjach naziemnych, w tym około 28 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Budynek będzie oferował dużą powierzchnię najmu w ramach jednej kondygnacji – od 2,65 tys. mkw. do ponad 3,7 tys. mkw., co umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Zaletą budynku będą trzy przestronne tarasy o łącznej powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., usytuowane na piątym, szóstym i ósmym piętrze. Będą to doskonałe miejsca do wypoczynku i mniej formalnych spotkań. Sercem obiektu będzie natomiast przestronne, zielone patio o powierzchni niemal 700 mkw., tworzące kolejną strefę do spotkań i odpoczynku dla wszystkich najemców, łączące się płynnie z planowanym, nowym parkiem miejskim, zlokalizowanym w ścisłym sąsiedztwie The FORM, od strony ulicy Miedzianej. 

Na parterze budynku, na dedykowanej powierzchni 2,5 tys. mkw., zostanie zaoferowana najemcom oraz lokalnej społeczności szeroka gama punktów usługowych i handlowych. Wszystkie lokale handlowo-usługowe będą dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tomasz Czuba, Executive Director, Head of Office Leasing and Tenant Representation, JLL komentuje: – Biurowiec the FORM to obiekt realizowany z myślą nie tylko o aktualnych, ale również przyszłych potrzebach najemców. W budynku będą zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które zapewnią użytkownikom unikalny komfort. Obiekt w całości powstanie w duchu zrównoważonego rozwoju, czego dowodem są wymogi licznych certyfikatów, które spełni.

Na poziomach -1 i -2 będzie zlokalizowany parking podziemny, który zaoferuje 254 miejsca parkingowe dla najemców i gości. Wjazd i wyjazd z parkingu podziemnego będzie zapewniony od strony ulicy Pańskiej. 30% miejsc na parkingu podziemnym zostanie wyposażonych w instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym (z możliwością rozszerzenia instalacji do 50% miejsc parkingowych). Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów, m.in. zostanie udostępnionych ponad 210 stojaków rowerowych, z osobnym wejściem i dedykowaną windą z poziomu parteru, jak również rozbudowanym zapleczem w postaci przebieralni z prysznicami, stacji napraw oraz stacji do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych. 

Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland, dodaje: – The FORM to nowoczesny biurowiec w centrum stolicy, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o dobrostanie użytkowników i minimalizacji wpływu na środowisko. Najwyższe wymogi ESG są realizowane już na etapie budowy, do czego został zobowiązany generalny wykonawca. 100% energii elektrycznej zużywanej w trakcie eksploatacji budynku będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, między innymi z instalacji paneli fotowoltaicznych umieszczonej na dachu budynku. Trzyszybowe przeszklenie fasady z termiczną powłoką to kolejny element zapewniający wysoką efektywność energetyczną. W porównaniu do typowych budynków biurowych dostarczymy o 30% więcej świeżego powietrza do powierzchni biurowych. Wykorzystamy również technologie i urządzenia, które pozwolą na zmniejszenie zużycia wody o 50%. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej klasy systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free-coolingu, jak również w zbiornik na wodę opadową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni. 

The FORM spełni najbardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe, takie jak certyfikacje WELL i LEED na najwyższym poziomie Platinum, a także certyfikacje WiredScore, SmartScore, ActiveScore i AirRated, dzięki którym przestrzenie budynku spełnią oczekiwania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz dobrego samopoczucia użytkowników. Certyfikaty takie jak ActiveScore i AirRated jeszcze bardziej wyróżnią projekt na tle istniejących i planowanych inwestycji w Polsce. Certyfikat ActiveScore potwierdza, że budynek wspiera aktywny tryb życia jego użytkowników, z kolei certyfikat WiredScore świadczy o najwyższym poziomie światowego standardu łączności cyfrowej w środowisku zabudowanym. Natomiast certyfikat SmartScore potwierdza najwyższy poziom światowego standardu inteligentnych budynków, a certyfikat AirRated zaświadcza, że w budynku między innymi na bieżąco monitorowane są kluczowe parametry jakości powietrza (wilgotność, temperatura i zanieczyszczenie).

Projektowanie budynku The FORM odbywało się w kilku etapach. Współautorami pierwszej koncepcji projektowej byli Kuryłowicz & Associates oraz Vietzke & Borstelmann Achitekten, natomiast ostateczny projekt przygotowała pracownia Epstein.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Seniorzy nadal aktywni zawodowo. Dlaczego opłaca się pracować osobom w wieku emerytalnym?

ZUS podaje, że wzrasta liczba pracujących osób w wieku emerytalnym. Aktywnych zawodowo seniorów w zeszłym roku było aż 872,6 tys. Kiedy opłaca się dalsza praca?

Rekrutacja w roku szkolnym 2025/2026. Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów. Jak liczyć punkty do liceów?

9 kwietnia 2024 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Edukacji z 3 kwietnia 2025 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.

ZUS: 13. emeryturę jeszcze przed Wielkanocą dostanie prawie 7 mln seniorów. Jaka to jest kwota?

Trzynaste emerytury zostały przyznane dotychczas blisko 7 mln emerytów i rencistów, którzy przed Świętami Wielkanocnymi, a więc najpóźniej 18 kwietnia otrzymają świadczenia. Ich łączna wartość przekroczyła 13 mld zł brutto - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Moja droga do uzdrowienia

Rozmowa z Kate Gladdin, międzynarodową mówczynią, autorką książki „Dobra, co teraz?”, o sposobach radzenia sobie ze stratą i budowaniu odporności psychicznej.

REKLAMA

Taka jest płaca minimalna w UE. Jak wypada Polska?

Z nowych danych Eurostatu dotyczących płacy minimalnej za 2025 roku wynika, że w 10 krajach Unii Europejskiej najniższa pensja wynosiła poniżej 1000 euro miesięcznie, w 6 innych krajach wahała się od 1000 do 1500 euro miesięcznie, a w pozostałych 6 krajach płaca minimalna przekraczała 1500 euro miesięcznie. W badaniu została uwzględniona także Polska.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Coraz mniej czasu na rozliczenie podatku. KAS zachęca do skorzystania z usługi Twój e-PIT. Działa też Infolinia KAS

Osoby, które jeszcze nie rozliczyły PIT za 2024 rok mają na to czas tylko do 30 kwietnia 2025 r. Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do skorzystania z usługi e-PIT. Usługa działa przez całą dobę i można z niej korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

Sejm na żywo 11 kwietnia: Komisja śledcza ds. Pegasusa

Przesłuchanie Michała Kierskiego, prokuratora, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

REKLAMA

Granty na pracownie szkolne. Do 29 kwietnia można składać wnioski

Szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe mogą składać wnioski do programu grantowego Fun Lab - II edycja. Granty mogą zostać przeznaczone wyłącznie na remont i wyposażenie lub doposażenie laboratoriów szkolnych. Maksymalna kwota dofinansowania to 50 tys. zł. Termin składania wniosków mija 29 kwietnia 2025 r.

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. W niektórych przypadkach ZUS wypłaci je automatycznie

Emeryci w Polsce mogą liczyć na kolejne wsparcie finansowe. Comiesięczny dodatek, który zasili domowy budżet, to świetna wiadomość zwłaszcza dla osób z niższym świadczeniem. W wielu przypadkach nie trzeba nawet składać wniosku – pieniądze trafiają na konto bez żadnych formalności. Jak to działa i komu dokładnie przysługuje ten zastrzyk gotówki?

REKLAMA