REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W jakich branżach pensje rosną najszybciej?

laptop
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Poszukując zatrudnienia lub zastanawiając się nad zmianą pracy na inną, jednym z pierwszych zagadnień jakie przychodzą nam na myśl, będzie wysokość zarobków w danym sektorze. Nie da się ukryć, że wśród wielu benefitów jakie pracodawcy mogą nam zaproponować, to właśnie wysokość płac będzie stanowić ostateczny wyznacznik perspektywiczności stanowiska.

W jakich branżach zarabia się najwięcej? Czy wielkość miasta wpływa na perspektywy zatrudnienia? Jak wygląda sytuacja z punktu widzenia mieszkańców Nowego Sącza? Czy praca zdalna może stanowić rozwiązanie? Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Najlepiej płatne stanowiska – w jakich branżach?

REKLAMA

Zastanawiając się nad najlepszymi branżami czy stanowiskami, które pozwolą nam cieszyć się stabilną, dobrze płatną pracą, z całą pewnością pierwszym, co przychodzi nam na myśl, będzie zatrudnienie na jak najwyższym stanowisku kierowniczym, uzyskanie statusu partnera w spółce giełdowej, czy nawet kariera polityczna. Choć rzeczywiście we wszystkich tych przypadkach mówimy o astronomicznych w skali miesiąca wynagrodzeniach, to jednak są to możliwości dla nielicznych, partycypowanie w których uzależnione jest od wielu różnych czynników – w tym od szczęścia.

Możemy jednak z pełną odpowiedzialnością przyznać, że istnieją branże, w których każdy z nas może spróbować swoich sił, pnąc się po szczeblach kariery na sam szczyt finansowych przywilejów – i to niezależnie od swojego doświadczenia, aktualnych umiejętności czy dotychczasowej ścieżki kariery. Grunt to samozaparcie i odpowiednia motywacja, a także obranie właściwego kursu.

REKLAMA

Jednym z godnych wzmiankowania sektorów będą finanse, gdzie z powodzeniem można realizować się w księgowości. Wymagania dla rozpoczęcia pracy w branży są dość niewielkie – wystarczy posiadać wykształcenie średnie i odpowiednio dokształcić się w szkole policealnej, zdając później wymagane prawem egzaminy (uczęszczając ponadto na staż) i już można szukać pracy jako księgowa.

Początki nie będą jednak usłane różami. Średnie wynagrodzenie księgowej w Polsce to 4 238 złotych netto miesięcznie, wedle danych na rok 2023. Niemniej, wraz z nabywanym doświadczeniem, przy wtórze najrozmaitszych kursów doszkalających, będziemy mieli szansę na otrzymanie pracy na stanowisku głównego księgowego, gdzie zarobki, zależnie od przedsiębiorstwa, mogą sięgać nawet 12 000 złotych brutto miesięcznie. Praca w księgowości może ponadto szeroko otworzyć przed nami drzwi do kariery w bankowości i zarządzaniu, gdzie na najwyższych stanowiskach pensje nierzadko liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych netto.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praca w branży IT – jak zacząć?

Nie da się jednak ukryć, że niekwestionowanym królem pod względem wysokości zarobków będzie sektor IT, czyli jedna z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Jest to również jedna z branż zgłaszających największe deficyty na wielu stanowiskach. Choć sama nazwa „IT” może brzmieć obco i nieprzystępnie, to prawda jest taka, że pierwsze kroki w sektorze może postawić każdy z nas, niezależnie od formalnego wykształcenia – wystarczy odrobina chęci i odpowiedni kurs.

Jednym z najczęściej polecanych zawodów dla początkujących w branży IT będzie front-end developer. Jest to osoba, która zajmuje się tworzeniem wizualnego interfejsu strony internetowej czy aplikacji i zapewnieniem jej funkcjonalności przy wsparciu back-end developera. Nawet początkujący frontendowiec może liczyć na pensje w wysokości 7 000 złotych netto miesięcznie, gdzie wraz z nabywanym doświadczeniem, ostateczna wysokość pensji może wynieść nawet 21 000 złotych miesięcznie.

Warto ponadto nadmienić, że praca w tym zawodzie rodzi szereg perspektyw dla rozwoju w innych kierunkach, na przykład jako programista, full-stack developer czy analityk IT. Zarobki na wielu stanowiskach mogą osiągać niebotyczne kwoty rzędu nawet 40 000 złotych.

Jak wielkość miasta wpływa na perspektywy zatrudnienia?

Czy praca w IT w Nowym Sączu jest możliwa? Właśnie to pytanie zadaje sobie wiele mieszkających tu osób, marzących o rozpoczęciu kariery w branży. Pytanie to rozbrzmiewa jeszcze głośniej w mniejszych miastach, których rozwój nie jest jeszcze na tak zaawansowanym poziomie jak w przypadku Warszawy, Poznania, Krakowa czy Wrocławia.

Pomimo swego dynamicznego rozwoju, oferty pracy z branży IT czy finansowej, szczególnie gdy mówimy o nieco bardziej specjalistycznych stanowiskach, są znacznie popularniejsze w dużych miastach, aniżeli mniejszych. Nie oznacza to jednak, że podjęcie rzeczonej kariery będzie niemożliwe, czy zależne od szczęścia aplikującego. Z pomocą przychodzi tu praca zdalna.

Jak praca zdalna może poprawić rynek pracy w Nowym Sączu?

Praca zdalna to rozwiązanie, które w ekspresowym tempie zdobywa na popularności. Co więcej, nie jest to już rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla sektora IT czy marketingu, ale coraz częściej spotyka się je także w administracji, czy opisywanej już na łamach tego artykułu księgowości.

Przedsiębiorcy stawiają na pracę w trybie zdalnym z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście możliwość nawiązania współpracy z dużo większą ilością odpowiednich kandydatów – nie ma konieczności ograniczania się do administracyjnych granic miast. Po drugie natomiast, komfort i wygoda jaką pracownicy otrzymują, w sposób wyraźny wpływa na efektywność ich pracy, co jest przecież priorytetem dla pracodawców.

Wynika stąd więc, że praca zdalna może nie tylko znacznie ułatwić Ci rozwój kariery w Nowym Sączu, ale i znacznie tę drogę umilić. Warto pamiętać też o tym, że jeżeli charakter wykonywanych obowiązków nie pozwala na przejście w tryb w pełni zdalny, to dobrym zamiennikiem może być praca hybrydowa.

Praca – Nowy Sącz. Gdzie najłatwiej ją znaleźć?

Poszukując pracy w Nowym Sączu i okolicach, do swojej dyspozycji będziesz miał przynajmniej trzy godne uwagi możliwości, które zapewnią Ci znalezienie szybkiej, dobrze płatnej i stabilnej posady. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanie najbardziej efektywną metodą będzie skorzystanie z asysty rozmaitych portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork – szczególnie w kontekście pracy zdalnej.

Przedsiębiorcy nie bez powodu korzystają właśnie z tego typu serwisów, gdy stają przed koniecznością zwerbowania nowych rąk do pracy – dzięki nim mogą przyspieszyć proces rekrutacji nawet o kilka tygodni. Kandydaci z kolei, wertując oferty pracy z Nowego Sącza, mogą w ciągu jednego tylko dnia odpowiedzieć na dziesiątki rozmaitych ogłoszeń, w pełni odpowiadających ich wymaganiom, czym maksymalizują swoje szanse na zdobycie intratnej umowy.

Jeżeli jednak z jakichś względów opisywana metoda do Ciebie nie przemawia, możesz na przykład udać się do miejscowego urzędu pracy i tam zaczytać się w najnowszych ofertach, lub zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Jeżeli natomiast interesuje Cię wyłącznie praca dodatkowa, to warto pokusić się o skorzystanie z pomocy agencji pracy tymczasowej – w tym przypadku trudno jednak będzie mówić o stabilności zatrudnienia, gdyż w przeważającej ilości przypadków zostanie Ci zaproponowana wyłącznie umowa cywilnoprawna, nie umowa o pracę.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny 2025: Ile kosztuje wykończenie mieszkania (pod klucz) u dewelopera?

Czy deweloperzy oferują wykończenie mieszkań pod klucz? W jakiej cenie? Jak wielu nabywców się na nie decyduje? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Unijne rozporządzenie DORA już obowiązuje. Które firmy muszą stosować nowe przepisy od 17 stycznia 2025 r.?

Od 17 stycznia 2025 r. w Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać Rozporządzenie DORA. Objęte nim podmioty finansowe miały 2 lata na dostosowanie się do nowych przepisów w zakresie zarządzania ryzykiem ICT. Na niespełna miesiąc przed ostatecznym terminem wdrożenia zmian Europejski Bank Centralny opublikował raport SREP (Supervisory Review and Evaluation Process) za 2024 rok, w którym ze wszystkich badanych aspektów związanych z działalnością banków to właśnie ryzyko operacyjne i teleinformatyczne uzyskało najgorsze średnie wyniki. Czy Rozporządzenie DORA zmieni coś w tym zakresie? Na to pytanie odpowiadają eksperci Linux Polska.

Kandydaci na prezydenta 2025 [Sondaż]

Którzy kandydaci na prezydenta w 2025 roku mają największe szanse? Oto sondaż Opinia24. Procenty pierwszej trójki rozkładają się następująco: 35,3%, 22,1% oraz 13,2%.

E-doręczenia: 10 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi

E-doręczenia funkcjonują od 1 stycznia 2025 roku. Przedstawiamy 10 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi ekspertki. Jakie podmioty muszą posiadać adres do e-doręczeń? Czy w przypadku braku odbioru przesyłek z e-doręczeń w określonym czasie będzie domniemanie doręczenia?

REKLAMA

Brykiety drzewne czy drewno kawałkowe – czym lepiej ogrzewać dom i ile to kosztuje? Zestawienie kaloryczności gatunków drewna

Każdy rodzaj paliwa ma swoje mocne strony. Polska jest jednym z większych producentów brykietów w Europie i znaleźć u nas można bardzo szeroką ich gamę. Brykietowanie to proces, który nadaje drewnu nową strukturę, zagęszcza je. Brykiet tej samej wielkości z trocin dębowych ma taką samą wagę jak z trocin sosnowych czy świerkowych. Co więcej, brykiet z trocin iglastych ma wyższą wartość kaloryczną, ponieważ drewno iglaste, niezależnie od lekkiej wagi, tak naprawdę jest bardziej kaloryczne od liściastego. Do tego jeśli porównamy polano i brykiet o tej samej objętości, to brykiet jest cięższy od drewna.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Transfer danych osobowych do Kanady – czy to bezpieczne? Co na to RODO?

Kanada to kraj, który kojarzy się nam z piękną przyrodą, syropem klonowym i piżamowym shoppingiem. Jednak z punktu widzenia RODO Kanada to „państwo trzecie” – miejsce, które nie podlega bezpośrednio unijnym regulacjom ochrony danych osobowych. Czy oznacza to, że przesyłanie danych na drugi brzeg Atlantyku jest ryzykowne?

Chiński model AI (DeepSeek R1) tańszy od amerykańskich a co najmniej równie dobry. Duża przecena akcji firm technologicznych w USA

Notowania największych amerykańskich firm związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej infrastrukturą zaliczyły ostry spadek w poniedziałek, w związku z zaprezentowaniem tańszego i wydajniejszego chińskiego modelu AI, DeepSeek R1.

REKLAMA

Orzeczenie o niepełnosprawności dziecka a dokumentacja pracownicza rodzica. MRPiPS odpowiada na ważne pytania

Po co pracodawcy dostęp do całości orzeczenia o niepełnosprawności dziecka? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedziało na wątpliwości Rzeczniczki Praw Dziecka. Problem dotyczy dokumentowania prawa do dodatkowego urlopu wychowawczego rodzica dziecka z niepełnosprawnością.

2500 zł dla nauczyciela (nie każdego) - na zakup laptopa. MEN: wnioski do 25 lutego 2025 r. Za droższy model trzeba będzie dopłacić samemu

Nauczyciele szkół ponadpodstawowych i klas I-III szkół podstawowych mogą od poniedziałku 27 stycznia 2025 r. składać wnioski o bon na zakup sprzętu w programie "Laptop dla nauczyciela" – poinformowali ministra edukacji Barbara Nowacka i wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Na złożenie wniosków nauczyciele mają 30 dni (do 25 lutego 2025 r. – PAP), kolejne 30 dni przeznaczone będzie na ich rozpatrzenie. Bony mają być wręczane w miesiącach kwiecień-maj 2025 r., a wykorzystać je będzie można do końca 2025 roku.

REKLAMA