Rozmowa z Ryszardem Pieńkowskim, prezesem zarządu INFOR PL S.A. z okazji 30-ej rocznicy powstania firmy
Obecny na rynku od 30 lat INFOR to marka, której misją jest szybkość i innowacja. Hasło, które Pan promuje, to: „Zawsze na czas!” Dlaczego dla księgowych i kadrowych właśnie czas jest najważniejszy?
Zawód księgowego kojarzy się z zamiłowaniem do porządku, systematycznością, ale także – a może nawet przede wszystkim – z doskonałą znajomością prawa. Księgowe i kadrowe po prostu muszą być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami, bo tego wymaga ich zawód. Co więcej, nieznajomość prawa oraz najnowszych jego interpretacji niesie ze sobą poważne konsekwencje karnoskarbowe, zarówno dla samych księgowych czy kadrowych, jak i dla firm, które korzystają z ich usług. Tworząc 30 lat temu INFOR, postawiłem na czas i szybkość dostarczenia informacji i okazało się, że intuicyjnie trafiłem w sedno. INFOR był wtedy jedyną firmą na rynku, która z dnia na dzień dostarczała informacji o zmieniającym się prawie. Na początku powstało Prawo Rzemieślnika, potem Prawo Przedsiębiorcy, ale kiedy okazało się, że właściciele firm przekazują nasze czasopisma swoim księgowym, bezpośrednio do nich skierowaliśmy naszą ofertę. Postawiłem na prostą, błyskawiczną informację – to zawsze był fundament mojej firmy.
W jaki sposób INFOR daje swoim Klientom pewność, że zawsze są na czasie?
Dziś szybkość przekazywania informacji zapewniają Internet oraz aplikacje mobilne. Dlatego oferujemy naszym Klientom bezpłatny INFORorganizer z aktualnościami, aplikacje mobilne, dedykowane newslettery oraz webinaria. Ale przede wszystkim nasz produkt flagowy – INFORLEX, który jest kompletną bazą wiedzy zawierającą nie tylko aktualności, ale także porady, artykuły, akty prawne czy komentarze.
Bogata oferta produktów INFOR-u to także wyjście naprzeciw różnym potrzebom i preferencjom Klientów w sposobie zdobywania wiedzy czy dokształcania się. W czym Klienci INFOR-u mogą wybierać?
Polecam oczywiście INFORLEX-a, który jest dostępny w wersji dla rynku firm oraz rynku sektora finansów publicznych, portale internetowe, w tym największy, bezpłatny Infor.pl, znajdujący się w pierwszej piątce witryn Biznes, finanse, prawo pod względem liczby użytkowników.
Dla osób ceniących poradnictwo mamy czasopisma, m.in. Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Serwis PP, Biuletyn VAT, Personel i Zarządzanie oraz skierowane do pracowników sfery budżetowej Rachunkowość Budżetową, Poradnik Rachunkowości Budżetowej i Gazetę Samorządu i Administracji. Wydajemy także dużo książek oraz komentarzy. Obecnie największym powodzeniem cieszą się nasze komentarze do ustawy o VAT oraz do ustawy o finansach publicznych.
Poza tym mamy bardzo dobrze postrzeganą w branży, niezależną i nie zawaham się powiedzieć – opiniotwórczą – gazetę codzienną, czyli Dziennik Gazetę Prawną, i to jest nasz absolutny wyróżnik na tle konkurencji.
Cyklicznie organizujemy dla księgowych i kadrowych szkolenia stacjonarne z najlepszymi ekspertami, a Klientom, którzy wolą się szkolić w wybranym przez siebie miejscu i czasie, oferujemy Wideoakademię. To tu gromadzimy nagrania naszych najlepszych szkoleń i webinariów, które uzupełniamy materiałami szkoleniowymi, artykułami, poradami, przepisami prawnymi, formularzami itp. Po zaliczeniu testu każdy uczestnik szkolenia może zdobyć certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.
Dlaczego warto wybierać produkty INFOR-u w wersji Premium lub Superpremium?
Bogatsze wersje naszych produktów polecam Klientom, którzy mają większą liczbę pracowników, są bardziej wymagający lub po prostu chcą bardziej komfortowo funkcjonować w zawodzie. Podstawowa oferta może być bowiem wzbogacona o dostęp do Wideoakademii, webinariów, teleporadni, platform internetowych IFK i IRB lub elektronicznego wydania Dziennika Gazety Prawnej. Wydawane przez nas książki są też wzbogacane np. wideo szkoleniami na pendrivie. Cieszy nas, że Klienci chętnie z tych propozycji korzystają.
W INFOR prace nad nowymi produktami stale trwają. Najlepsze z nich, dopracowane pod okiem księgowych i kadrowych, którzy zapraszani są do udziału w badaniach nowych produktów, trafiają na rynek. Zdarza się, że te pomysły są powielane – w lepszej lub gorszej formie – przez konkurencję. Jak Pan na to reaguje?
Naśladownictwo to naturalna sprawa. Biznes to świat naśladowców. Ja też się inspiruję innymi, dlatego nie mam o to pretensji, pod warunkiem że jest to kopiowanie twórcze. My też stale obserwujemy zagraniczne benchmarki i najlepsze pomysły przedstawiamy do oceny grupie księgowych lub kadrowych. To oni najlepiej wiedzą, czy dane rozwiązanie przyda im się w pracy czy nie i czy warto w nie inwestować. Ja z natury jestem eksperymentatorem, uwielbiam nowe pomysły, wciąż coś zmieniam, ulepszam. Daje mi to ogromną frajdę.
Jak Pan sądzi, czy w najbliższym czasie potrzeby księgowych i kadrowych będą się radykalnie zmieniać? W jaki sposób INFOR będzie je spełniać?
Na pewno nie zmieni się to, że księgowi i kadrowi będą chcieli mieć szybki dostęp do profesjonalnej wiedzy. Czyli potrzeba zawodowego bezpieczeństwa na pewno się nie zmieni. Świat się jednak zmienia, coraz młodsi ludzie wchodzą do zawodu, a oni mają swoje preferencje. Do nich będziemy dostosowywać nasze produkty. Na pewno jednak nie zapomnimy o tych, którzy są już dłużej w zawodzie i mają swoje przyzwyczajenia. Ogromnie ich szanuję, bo to dla nich zbudowałem firmę. Miałem nawet pomysł, aby przed wejściem do siedziby INFOR-u ustawić Pomnik Księgowego, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Zrealizowaliśmy za to inny mój projekt, czyli konkurs na Księgowego Roku. Organizowaliśmy go przez wiele lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oraz producentami branżowego oprogramowania.
Nagradzaliśmy w nim najlepszych finansistów w Polsce oraz promowaliśmy ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Konkurs cieszył się dużą popularnością i prestiżem. Swój szacunek do księgowych wyraziłem też kilkanaście lat temu podczas uroczystości rocznicowej w Sali Kongresowej. Zapowiedziałem wtedy zmierzch papieru i przejście INFOR-u na elektronikę. Po uroczystości napisała do mnie jedna z Klientek z prośbą, by nie rezygnować z papierowych czasopism, bo się do nich przyzwyczaiła. Obiecałem jej wtedy, że choćby ona jedna chciała mieć czasopismo papierowe, to je dostanie. Mogę Państwa zapewnić, że cały czas uważnie śledzimy trendy i trzymamy rękę na pulsie zmian. Od 30 lat odpowiadamy na potrzeby księgowych i kadrowych i mam nadzieję, że będziemy to robić przez kolejne 30 lat. Nie zmieni się na pewno jedno – INFOR zawsze będzie źródłem profesjonalnej wiedzy przekazanej na czas.
Dziękuję za rozmowę.
1987
1 września– Ryszard Pieńkowski powołuje do życia wydawnictwo pod nazwą Biuro INFORmacji Organizacyjno-Prawnej „INFORM”
Na rynku pojawia się pierwszy produkt wydawnictwa „Prawo Rzemieślnika”. Był to zbiór przepisów dla osób prowadzących warsztaty i punkty usługowe.
1992
Na rynku pojawia się kolejny tytuł – „Poradnik Prawny".
1993
1994
Styczeń – pojawia się pierwsze wydanie „Doradcy Podatnika”, flagowego produktu w ofercie wydawniczej.
22 października – ukazuje się pierwszy numer „Gazety Prawnej”.
Październik – INFOR wydaje pierwsze w Polsce czasopismo poświęcone nowoczesnemu zarządzaniu i polityce kadrowej. Na rynku pojawia się „Personel”. W kolejnych latach nastąpił intensywny rozwój czasopisma, które obecnie wydawane jest na rynku jako „Personel i Zarządzanie”.
1995
Powstają nowe tytuły: „Serwis Prawno-Pracowniczy”, „Poradnik Gazety Prawnej”, „Biuletyn Porady Prawne”, „Biuletyn Skarbowy”, „Adwokat domowy”, „Przegląd Wydawniczy”.
1996
Kwiecień – INFOR staje się właścicielem nowego tytułu prasowego, znanego na rynku od 1945 r., tygodnika „Życie Gospodarcze”.
W barwach INFOR-u po raz pierwszy ukazuje się „Biuletyn Skarbowy Ministerstwa Finansów”, 10 tys. nakładu.
Maj – 1023 – tylu uczniów i absolwentów szkół średnich wzięło udział w konkursie o uzyskanie indeksu na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs zorganizowała redakcja „Prawa i Życia”.
Po raz pierwszy pod skrzydłami INFOR-u zostały wręczone nagrody Złote Paragrafy. To jedno z najważniejszych wyróżnień kierowanych do środowiska prawniczego. Jest przyznawane przez redakcję DGP do dzisiaj.
Maj – lipiec - powstaje pierwsza witryna internetowa wydawnictwa.
INFOR tworzy stały program telewizyjny w TV Polsat i w telewizjach kablowych, współpracuje z 16 tytułami prasy regionalnej oraz przygotowuje audycje radiowe, emitowane codziennie w 40 rozgłośniach radiowych w kraju.
Wydawnictwo angażuje się w promowanie przedsiębiorczości sprzyjającej zbliżeniu Polski z UE. Ustanowiony zostaje medal „Nominacja do Unii Europejskiej” dla laureatów „Rankingu atrakcyjności inwestycyjnej województw”. Ryszard Pieńkowski wspólnie z Leszkiem Millerem (wtedy jeszcze w randze ministra) wręcza dyplomy i medale. Z tej okazji premier Włodzimierz Cimoszewicz przesłał do prezesa Pieńkowskiego list z gratulacjami.
„… „Prawo Przedsiębiorcy” jest pismem, które ugruntowało swoje istnienie na rynku. (…) To okazja, by wydawcy i całej redakcji złożyć gratulacje (…). W zeszłym roku, pisząc do państwa zakończyłem list formułką „Bądźcie jeszcze lepsi”. Jesteście. W tym roku kończę słowami: oby tak dalej!” – tak pisał do prezesa Pieńkowskiego Grzegorz Kołodko, ówczesny wicepremier i minister finansów z okazji ukazania się 200. numeru „Prawa Przedsiębiorcy”.
Ryszard Pieńkowski otrzymał tytuł Biznesmena Roku 1996, przyznawany przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu za stworzenie polskiego koncernu prasowego i rozwój wydawnictw propagujących wiedzę prawno-ekonomiczną.
Grudzień – na rynek wchodzi nowy tygodnik INFOR-u „Twój Biznes”, kierowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców poszukujących praktycznych porad ułatwiających prowadzenie firmy.
1997
7 kwietnia – miejsce dziennika „Nowa Europa” zajmuje nowy tytuł „Prawo i Gospodarka”.
Oferta wydawnicza zostaje wzbogacona o tytuły wydawane na nośnikach elektronicznych – dyskietkach i CD-ROM-ach.
INFOR zostaje udziałowcem ogólnopolskiej stacji radiowej Inforadio i właścicielem dwutygodnika „Fiskus”.
1998
Pięć tytułów prasowych INFOR-u: „PiG”, „Twój Biznes”, „Życie Gospodarcze”, „Gazeta Prawna” i „Manager” zostaje oficjalnym Partnerem Prasowym Programu TERAZ POLSKA (8 edycja konkursu).
„Doradca Podatnika” obchodzi jubileusz 5-lecia.
Od kwietnia dla słuchaczy gra Inforadio w formule news &Talk, w którym INFOR posiada udziały. Partner programowy – BBC Londyn. Pozostali udziałowcy to brytyjska stacja radiowa GWR, AC Radio, Polityka, Fundacja Batorego.
Udział INFOR-u w rynku prasy: – tytuły o tematyce prawno-podatkowej – 86,5% INFOR, 13,5% konkurencja; – tytuły o tematyce zarządzania kadrami – 57,4% INFOR, 42,6% konkurencja; – tytuły o tematyce gospodarczej – INFOR 6,3%, konkurencja 93,7%, – tytuły o tematyce finansowo-księgowej – INFOR 25,8%, konkurencja 74,2%.
1999
Wraz z wprowadzaniem reformy ubezpieczeniowej INFOR podbija rynek prasy ubezpieczeniowej. Ukazują się: „Gazeta Ubezpieczeniowa”, „Nowe Ubezpieczenia”, „Serwis Ubezpieczeń dla Księgowych”.
Marzec – portfolio INFORU rozbudowuje się o kolejny tytuł. Na rynek wchodzi nowy tygodnik „Gazeta Samorządowa”.
Czerwiec – Kolporter S.A. przyznaje Wydawnictwu INFOR statuetkę Rycerza Rynku Prasowego, która jest wręczana firmom szczególnie wspierającym rozwój rynku prasowego w Polsce.
2 lipca – Wydawnictwo INFOR podpisało umowę o najmie powierzchni biurowej w biurowcu Klif w Warszawie. Od tej pory staje się on główną siedzibą firmy.
8 lipca – zakup od Business Press tygodnika „Gazeta Bankowa”. Pierwszy numer w barwach INFOR-u ukazał się 9.08.
Wrzesień – „Gazeta Prawna” zyskuje wydanie internetowe. Zaczyna działać pod adresem www.gazeta-prawna.infor.pl.
Oferta publikacji elektronicznych INFOR-u staje się coraz bardziej bogata. Swoje wersje on-line mają również: „Prawo i Gospodarka”, „Gazeta Bankowa”, „Magazyn Finansowy”, „Prawo Przedsiębiorcy”.
Wicepremier Leszek Balcerowicz dostaje nagrodę „Gazety Prawnej” za wytrwałe i odważne reformowanie gospodarki polskiej, prawa gospodarczego i podatków.
„…Wydawnictwo INFOR ma na swoim koncie wiele udanych inicjatyw wydawniczych. Z pewnością do takich należy zaliczyć „Gazetę Prawną”. W ciągu pięciu lat istnienia udało się jej osiągnąć dojrzałość, nie tracąc niezbędnej w działaniu dynamiki…” – tak w liście gratulacyjnym dla GP pisała Franciszka Cegielska, ówczesna minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka.
Listopad – minister Ryszard Kalisz, w imieniu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego odznaczył prezesa INFOR-u Ryszarda Pieńkowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia w upowszechnianiu kultury prawnej oraz za zasługi w działalności wydawniczej.
INFOR dynamicznie rozwija współpracę z prasą regionalną. Serwisy prawny i ubezpieczeniowy przygotowywane przez dziennikarzy INFOR-u są publikowane w 35 różnych tytułach.
2000
Powstaje pierwszy polski portal gospodarczy www.INFOR.pl.
Lipiec – „Gazeta Prawna” zwiększa częstotliwość ukazywania się do trzech wydań w tygodniu – poniedziałki, środy, piątki.
2001
Portal www.infor.pl w liczbach: 2 mln zł – to koszt jego uruchomienia: 1,5 mln – unikalnych odsłon, 20 pracowników - tyle osób tworzy strony internetowe portalu.
W rankingu 500 największych przedsiębiorstw w Polsce opublikowanym w „Gazecie Bankowej” Wydawnictwo INFOR znalazło się na 401. miejscu. To awans w porównaniu z zestawieniem z roku wcześniejszego o 59 pozycji.
Październik – „Gazeta Prawna” zostaje przekształcona w dziennik i staje się wiodącym tytułem Grupy Wydawniczej INFOR.
2002
0,5 mln – takie czytelnictwo notuje „Gazeta Prawna”.
1 października – prof. Jerzy Hausner, wicepremier, a także minister pracy i polityki społecznej, odbiera nagrodę BONA LEX, przyznawaną przez „Gazetę Prawną”, za działalność legislacyjną na rzecz tworzenia dobrego prawa i warunków dla rozwoju gospodarki i przedsiębiorczości.
„Gazeta Prawna” otrzymuje tytuł „Dziennika Ogólnopolskiego Roku” od dwutygodnika „Media i Marketing Polska
2003
Maj – „Gazeta Prawna” uznana za Lidera Rynku Mediów Specjalistycznych w Polsce w konkursie „Lider Rynku”.
„Gazeta Prawna” w raporcie specjalnym „Media i Marketing Polska” zyskuje tytuł najlepszej witryny internetowej 2003 r.
Październik – ukazuje się pierwszy numer dwutygodnika „Monitor Księgowego”, który zapoczątkował obszerną serię wydawnictw o tematyce finansowo-księgowej.
2004
Styczeń – ukazuje się pierwszy numer dwutygodnika „Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń” a w maju miesięcznik „Biuletyn VAT”.
Listopad – rusza polska edycja miesięcznika „Manager Magazin” (właściciel to niemiecka grupa medialna SPIEGEL) współtworzonego przez INFOR.
2005
Styczeń – INFOR zyskuje pełnoletność: zatrudnia 430 pracowników etatowych, 59 proc. to kobiety. Średni wiek pracowników to 35 lat. INFOR wydaje 24 tytuły prasowe, 18 produktów elektronicznych oraz 3 segregatorowe. Internetowe wydanie „Gazety Prawnej” pozostawia w tyle konkurencję – od drugiego w zestawieniu internetowego wydania „Parkietu” e-GP ma 10 razy więcej prenumeratorów.
Biuro reklamy „Gazety Prawnej” zostało uznane za najlepsze wśród dzienników w dorocznym rankingu „Media i Marketing Polska”.
„Wehikuł Czasu” – to nagroda gospodarcza „Gazety Prawnej”, której celem jest wyróżnienie tych, którzy w sposób szczególny kształtują nowe oblicze polskiej gospodarki.
„Gazeta Prawna” publikuje ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm. Zestawienie jest przygotowywane wspólnie z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i BRE Bankiem.
2006
2007
Grupa Wydawnicza INFOR obchodzi 20–lecie istnienia na rynku.
Styczeń – ukazuje się pierwszy numer miesięcznika „Poradnik Rachunkowości Budżetowej”.
Czerwiec – portal Infor.pl przekracza barierę miliona użytkowników miesięcznie.
Październik – INFOR liderem rynku szkoleń. W zestawieniu najlepszych firm szkoleniowych działających na polskim rynku przygotowywanym przez „Warsaw Business Journal” Centrum Edukacji INFOR zajęło drugie miejsce.
20 grudnia – ukazało się setne wydanie „Monitora Księgowego”.
2008
Wrzesień – INFOR Ekspert osiąga rekordową liczbę zamówień od nowych klientów w całej swojej 6-letniej historii sprzedaży publikacji.
Październik – „Gazeta Prawna” ukazuje się w dwóch kolorach: żółtym i łososiowym. Jej integralną częścią jest Forsal.pl – skierowany do czytelników zainteresowanych gospodarką i rynkiem finansowym.
Listopad – uruchomienie rodziny produktów InforLEX – IL Biznes oraz IL Administracja.
W ofercie produktów pojawia się e-księgarnia o profilu specjalistycznym pod nazwą Inforbook.pl.
Wartość marki „Gazety Prawnej” wzrosła w ciągu roku aż o 80 proc. do 55,5 mln zł – wynika z rankingu ”Rzeczpospolitej" Najcenniejsze Polskie Marki.
2009
Milion użytkowników GazetaPrawna.pl. To pierwszy (ale nie ostatni) milion w internetowej historii GP.
Czerwiec – INFOR PL i Axel Springer Polska podpisują porozumienie biznesowe, na mocy którego spółka przejmuje „Dziennik Polska Europa Świat" oraz serwis internetowy Dziennik.pl od Axel Springer Polska w zamian za 49 proc. udziałów w spółce INFOR Biznes.
14 września – na rynku ukazuje się „Dziennik Gazeta Prawna” - nowy tytuł powstały po połączeniu dwóch rozpoznawalnych i cenionych dzienników.
Awans INFOR PL zaledwie w ciągu roku z 75. miejsca na 16. wśród największych witryn internetowych w Polsce.
2010
INFOR Biznes zostaje wyłącznym partnerem „Financial Times” w polskim internecie.
„Dziennik Gazeta Prawna" wiceliderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów 2009 r. (zestawienie Instytutu Monitorowania Mediów).
Kwiecień – serwisy internetowe Grupy INFOR PL odnotowują rekordową liczbę realnych użytkowników – blisko 4,6 mln (badanie Megapanel PBI/Gemius).
2011
Na rynku ukazuje się aplikacja Dziennik Gazeta Prawna na iPad i urządzenia mobilne. Dziennik.pl wprowadza odświeżony layout oraz nowe logo serwisu.
Październik – „Dziennik Gazeta Prawna" po raz pierwszy ukazuje się w całkowicie nowym layoucie.
2012
„Cały czas zdobywamy szczyty, ale ten najważniejszy jest wciąż przed nami. Osiągniemy go w momencie, w którym treści dziś drukowane na papierze będą kupowane w sieci” – mówi Ryszard Pieńkowski, prezes INFOR PL SA, z okazji 25–lecia obecności wydawnictwa na rynku.
Grudzień – INFOR uruchamia Platformę księgowych i kadrowych IFK.
2013
Okładki Magazynu DGP nagrodzone w XI Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku Grand Front 2012.
DGP liderem sprzedaży e-wydań – według Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
Grudzień – Według rankingu Najcenniejszych Polskich Marek publikowanego przez „Rzeczpospolitą”, DGP w kategorii media i wydawnictwa zajmuje 20. pozycję, poprawiając tym samym swój ubiegłoroczny wynik aż o 10 pozycji.
2014
INFOR wprowadza na rynek nowy produkt – Wideoakademię księgowych i biur rachunkowych. Platforma umożliwia udział w certyfikowanym kursie. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu zainteresowani mogą szkolić się w miejscu i czasie dowolnie przez siebie wybranym.
Jednocześnie DGP pozostaje liderem sprzedaży e-wydań. Wynik styczniowy, to 8948 egzemplarzy.
Prawie 40 tys. razy w ciągu ostatniego dziesięciolecia inne redakcje powoływały się na informacje dziennikarzy DGP – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Taki wynik daje DGP trzecie miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych mediów dekady.
Październik – Dziennik Gazeta Prawna ma 20 lat.
2015
Styczeń – Grupa Gazetaprawna.pl awansuje w rankingu wydawców internetowych do pierwszej dwudziestki, na 18. miejsce – wynika z danych nadania Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2015 r. Awans wiąże się ze wzrostem oglądalności serwisów Grupy Gazetaprawna.pl o niemal milion realnych użytkowników w porównaniu z poprzednim miesiącem.
Luty – INFOR PL zwiększa przychody z internetu. Rok do roku wzrost w całej Grupie wyniósł 40 proc., a w ramach spółki INFOR Biznes – aż o 50 proc.
„Serwis Prawno-Pracowniczy” i „Poradnik Rachunkowości Budżetowej” – to dwa tytuły spółki INFOR PL, które w 2015 r. obchodzą jubileuszowe wydania.
DGP z największym wśród dzienników wzrostem sprzedaży i na pozycji lidera sprzedaży e-wydań – ponad 10 000 prenumerat (dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy za listopad 2015 r.).
Aplikacja Konkurs Chopinowski 2015 zrealizowana przez spółkę INFOR IT dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zyskała uznanie nie tylko wśród użytkowników, lecz również organizatorów odbywającej się co roku w Krakowie Konferencji Mobile Trends Conference & Awards. Aplikacja została nominowana w kategorii Firma/Marka z najlepszą aplikacją mobilną.
2016
Już co piąty internauta korzysta z serwisów Grupy Gazetaprawna.pl. Daje to niemal 4,5 mln realnych użytkowników (GemiusAudience, luty 2016 r.).
Magdalena Rigamonti oraz Patryk Słowik, dziennikarze DGP, zostają laureatami prestiżowej nagrody Grand Press.
Nagrodą specjalną Grand Front wyróżniono wyjątkowe, bo tworzone przez dzieci, wydanie DGP z czerwca 2015 r. Przygotował je zespół: Cezary Cichocki, Łukasz Bąk, Marcin Wyrzykowski i Jarosław Łokietek. Konkurs Grand Front to prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Do rywalizacji o miano najlepszej okładki 2015 r. stanęły 432 prace w dziewięciu kategoriach dla prasy drukowanej.
INFOR uruchamia nowe produkty w grupie InforLEX klasy premium i superpremium.
2017
Lipiec – grupa Gazetaprawna.pl zanotowała 5,7 mln realnych użytkowników oraz 35 mln odsłon (badanie Gemius/PBI lipiec 2017 r.).
1 września – w tym dniu przypada 30. rocznica powstania INFOR-u.
„…Z perspektywy wydawcy tytułów dostarczających informacji o tematyce prawnej, gospodarczej i podatkowej, trudno o ciekawszy czas niż ostatnie 30 lat. Jednocześnie sam INFOR PL to doskonały przykład polskiego success story…” – pisze Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister finansów oraz minister rozwoju w liście gratulacyjnym z okazji jubileuszu 30-lecia wydawnictwa do Ryszarda Pieńkowskiego, prezesa zarządu INFOR PL.
Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Pracownicy i Współpracownicy Grupy INFOR PL!
Panie i Panowie!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej gali obchodów trzydziestolecia Grupy INFOR PL. Pracownikom skupionych w niej firm pragnę przekazać jubileuszowe gratulacje oraz życzenia wielu nowych sukcesów. Składam Państwu wyrazy uznania za wytrwałość i kreatywność, z jaką od lat angażują się Państwo w rozwój polskiej branży wydawniczej oraz pluralistycznej przestrzeni medialnej.
Podręczniki, poradniki, opracowania informacyjne i szkoleniowe dla przedsiębiorców, menedżerów, prawników, ekonomistów, księgowych oraz specjalistów w dziedzinach pokrewnych – a także ekspansja w Internecie i na rynku prasy ogólnotematycznej – to dziś najbardziej znane wyróżniki Grupy INFOR PL. Działając w oparciu o długoletnie doświadczenia, INFOR zyskał renomę polskiej firmy, która odniosła sukces pomagając innym polskim firmom, ich właścicielom oraz tysiącom pracowników.
Wyrażam nadzieję, iż właśnie to przekonanie – że rynkowa rywalizacja może i powinna iść w parze z troską o dobro wspólne, że biznes nowoczesny to biznes odpowiedzialny – będzie stale towarzyszyć wszystkim uczestnikom życia gospodarczego w Polsce.
Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, życzę Państwu udanego wieczoru.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Duda
Dzięki ciężkiej pracy, doskonałemu wyczuciu potrzeb odbiorców i świetnym umiejętnościom zarządczym Prezesa Pieńkowskiego oraz jego współpracowników, Grupa INFOR PL jest dziś miarodajnym źródłem informacji i opinii dla dziesiątków tysięcy polskich przedsiębiorców i specjalistów codziennie sięgających do Dziennika Gazety Prawnej oraz pozostałych tytułów Grupy czy też użytkowników portali internetowych. Profesjonalna marka, którą wieloletnim wysiłkiem udało się Państwu wyrobić, to rzeczywiście wielki powód do dumy.
czytaj więcej
Mateusz Morawiecki
Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju i Finansów
Jestem przekonany, że patrząc na minione dekady, musi być Pan dumny ze stworzenia trwałej, niezwykle praktycznej i dynamicznie zmieniającej sie platformy służącej fachową wiedzą z szerokich dziedzin prawa, przedsiębiorczości i zarządzania. INFOR stał się dla wielu użytkowników niezbędnym narzędziem w poruszaniu się po ulegających zmianie realiach prawa podatkowego, księgowości, czy kwestaich związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Ludzie cenią waszą solidność, kompetencje, maja do Was zaufanie - to z pewnoąścią największy owoc trzydisetoletniej pracy na rzecz polskiej przedsiębiorczości i kultury prawnej
czytaj więcej
Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Dziekuję za współpracę przy wyjaśnianiu i popularyzowaniu działań, prowadzonych przez resort rodziny. Fachowe omówienia i komentarze do ustaw, poradniki czy informatory, znacznie ułatwiają Polakom korzystanie na przykład z Programu "Rodzina 500 plus" lub przygotowują do dokonania właściwego wyboru, związanego z obniżeniem wieku emerytalnego.
Wysokie kwalifikacje ekspertów, publicystów i dziennikarzy, zatrudnionych w mależacych do INFORu mediach, pozwalają na bezpieczne poruszanie się w niełatwym obszarze legislacyjnym. Ułatwiają zrozumienie świata, w którym żyjemy.
czytaj więcej
Elżbieta Rafalska
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
W imieniu swoim, zarządu i całego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składam serdeczne gratulacje z okazji 30-lecia powołania do życia Grupy INFOR PL. Od lat z wielkim zainteresowaniem śledzę działalność wydawnictwa INFOR PL i sztandarowej Państwa marki – Dziennika Gazety Prawnej. Państwa działalność wydawnicza i prasowa jest tym bardziej istotna, że przybliża czytelnikom skomplikowaną materię prawną, tłumacząc ją w sposób szeroki, ale jednocześnie niezwykle zrozumiały.
czytaj więcej
Gertruda Uścińska
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Proszę o przyjęcie moich serdecznych życzeń i gratulacji dla całego Zespołu Grupy INFOR PL z okazji doniosłego Jubileuszu 30-lecia działalności na polskim rynku wydawniczym. Działalność kierowanej przez Pana Prezesa firmy stanowi niezwykle chlubną kartę w historii polskich mediów prezentujących tematykę gospodarczą i społeczną. Jestem przekonana, że dzięki najwyższemu profesjonalizmowi reprezentowanemu przez Grupę INFOR PL wydawnictwo będzie w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję niekwestionowanego lidera prasy fachowej, odpowiadając tym samym na potrzeby wszystkich środowisk zainteresowanych rozwojem polskiej gospodarki.
czytaj więcej
Alicja Adamczak
Prezes Urzędu Patentowego RP
W imieniu samorządu radców prawnych oraz swoim gratuluję Państwu 30-lecia istnienia wydawnictwa INFOR. Od wielu lat jestem dumny z możliwości współpracy z Wydawnictwem INFOR. Samorząd radcowski ceni dogłębność analiz, wysoki poziom poszczególnych poradników i książek, a przede wszystkim rzetelność dziennikarską. W swoim imieniu chciałbym podziękować redaktorom Dziennika Gazety Prawnej, których artykuły i felietony czytam za każdym razem z wielkim zainteresowaniem. Z okazji 30-lecia Wydawnictwa INFOR chciałbym podziękować za ich rzetelną pracę.
czytaj więcej
Maciej Bobrowicz
Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych
W imieniu Krajowej Rady Doradców Podatkowych, swoim własnym oraz całego samorządu zawodowego doradców podatkowych serdecznie gratuluję Państwu pięknego jubileuszu XXX-lecia istnienia Waszej firmy.(…)
Dziękując za dotychczasową współpracę, łączę serdeczne pozdrowienia i życzenia realizacji wszelkich zamierzeń i planów oraz pomyślności tak w życiu osobistym, jak i w życiu zawodowym.
czytaj więcej
prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic
Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych
Przywiązanie do dziennikarskiej etyki, dbałość o rzetelność przekazywanych informacji, a także liczne ciekawe incjatywy wydawnicze i projekty specjalne sprawiają, że Grupa INFOR PL zajmuje wyjątkowe miejsce na polskim rynku. Doskonale też poradzili sobie Państwo z technologicznymi i biznesowymi wyzwaniami, jakie stanęły w ostatnich latach przed branżą medialną.
czytaj więcej
Krzysztof Burnos
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów
Z okazji 30-lecia istnienia wydawnictw INFOR gratuluję Państwu znakomitych osiągnięć, na które przez ostatnie trzy dekady wytrwale pracowała rzesza wspaniałych osób. Życzę wszystkim jego pracownikom kolejnych pomyślnych lat i sukcesów na rynku wydawniczym.
czytaj więcej
Jacek Trela
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
Z okazji 30-lecia firmy INFOR pragnę w imieniu Zarządu Izby Wydawców Prasy złożyć Panu Prezesowi i całemu Zespołowi wydawniczemu i redakcyjnemu INFOR-u – najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za Wasz wkład w najnowszą historię polskiego rynku prasowego, a także polskiej przedsiębiorczości w ogóle.
czytaj więcej
Wiesław Podkański
Prezes Izby Wydawców Prasy
Z tej okazji pragniemy wyrazić nasze uznanie dla wszystkich pracowników INFOR PL S.A. za wybitny wkład w rozwój polskiego rynku wydawnictw specjalistycznych. Państwa publikacje wspierały proces polskiej transformacji gospodarczej i bez wątpienia miały znaczący wpływ na szeroko pojętą edukację społeczną. Przez lata działalności wykształciliście Państwo imponujące grono dziennikarzy - ekspertów, a swoim czytelnikom wielokrotnie służyliście rzetelną i głęboką wiedzą na temat procesów gospodarczych.
czytaj więcej
Grzegorz Fibakiewicz
Prezes Zarządu Kolportera
Składam na Pana ręce serdeczne gratulacje z okazji 30-lecia działalności grupy INFOR. Jestem pełen uznania dla Państwa dotychczasowych osiągnięć. INFOR to czołowa polska grupa wydawnicza. Mają Państwo istotny wpływ na rozwój polskich mediów, dziennikarstwa i wolności słowa.
czytaj więcej
Cezary Stypułkowski
Prezes Zarządu mBank S.A.
W tym szczególnym dniu Jubileuszu 30-lecia istnienia Firmy INFOR PL S.A. składamy na ręce Prezesa Zarządu Pana Ryszarda Pieńkowskiego serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za trud wniesiony w powstanie Firmy oraz nieprzerwane istnienie na rynku. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy kolejnych wspaniałych rocznic i wspólnych sukcesów w przyszłości.
czytaj więcej
Halina Choroś
Prezes Zarządu Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach
Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla INFOR PL S.A. z okazji 30 lecia działalności. Z okazji tego wspaniałego jubileuszu pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową, owocną współpracę oraz życzyć dalszych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów.
czytaj więcej
Izabela Albrychiewicz
Prezes Zarządu MEC Sp. z o.o.
Państwa intensywna działalność zaowocowała ugruntowaną pozycją lidera na rynku i marką, oznaczającą rzetelność i jakość. Tak jak wielu innych praktyków prawa w Polsce, korzystamy w swojej pracy z Państwa publikacji, wiedząc, że nie zawiedziemy się na Państwu jako źródłu rzetelnych informacji. Artykuły publikowane w „Dzienniku Gazeta Prawna" i innych Państwa wydawnictwach regularnie goszczą w naszej codziennej prasówce, podnosząc jakość naszej pracy.
czytaj więcej
Barbara Pióro
Prezes Zarządu Global Information Security Sp. z o.o.
Z okazji obchodzonego jubileuszu 30-lecia działalności Grupy Infor PL proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje oraz słowa uznania dla długoletniej działalności firmy w branży wydawniczej.
Życzymy Panu dalszego rozwoju firmy oraz wielu sukcesów.
czytaj więcej
Dariusz Świątyński
Prezes Zarządu UPM-Kymmene Sp. z o.o..